Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetnem szerintetek?

Kéne fizetnem szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet:kb másfél éve összejöttem egy 32 éves férfival.Rá két hétre hogy megismertem hozzám költözött.Na most nekem van egy gyermekem, nem is ez a lényeg hanem hogy akkor éppen nem álltam valami jól anyagilag.Jött a tél és a gázom ki volt kapcsolva elég sok tartozás volt rajta.Így ugy gondoltuk hogy veszünk fel kölcsönt.Felvettük zálogként az ő telkére.Kifizettük a gázt vettünk jegyürűt merthogy komolyan gondoltuk.És nekem egy autót 300 ezres értékben hogy könnyebben betudjak járni dolgozni ha végre lesz meló.A többi valahogy elment.Elszortuk magyarán.Igért fűt fát és tényleg hittem neki.De ő nagyon messzire járt dolgozni merthogy a munkahelyét nem akarta ott hagyni,de havi 80 ezerért bejárni nem volt gyerebe.Nekem közben lett munkahelyem is.És persze kiderült közben hogy idegileg igen labilis az ember.Na most egyszer hazajöttem munkából és ő közölte hogy visszaköltözik az anyjához holnap és jön érte egy autó reggel.Ő valóban összepakolt és elköltözött.Ledöbbentem.Az ok hogy ennyiért ő nem tud már bejárni.A lényeg a kölcsönt ugy vettük fel a telkére hogy ugyis eladja,miután felvettük a kölcsönt ő már nem akarta eladni a telket.Most hogy elment és a távkapcs nem müködik, követeli a pénzét tőlem vissza.Szerintetek ez jogos???Ő lépett le,egyik napról a másikra max a gáz ára rendben van de a többit mi basztuk el.Én azthittem tényleg komoly kapcsolat el is jegyzett.Naív voltam és hűlye.Szerintem nem jogos.Ügyvédhez akar menni,meg hogy kipereli alólam a házam!!És persze közben rájöttem hogy mikor már a menyasszonya voltam,levelezett egy egyedülálló anyukával,elöttem is egy egyedülálló nővel volt,akit ugyanígy hagyott ott mint engem.Hogy drága a bejárása.Csak nálam kölcsön is lett felvéve.De minden az ő nevén van az én nevem nem szerepel sehol.Na de könyörgöm nehogymár én fizessem vissza,együtt költöttük el.Egy két új butor is lett véve,na de ami nekem volt mind ki lett dobva az újak miatt.És most elakarja vinni!!Szerintem nem jogos,ő lépett ki az egészből én még könyörögtem is neki hogy maradjon,de mindenképp menni akart.Ha ügyvédhez fordul,akkor mi lesz ebből?Mert biztos nem vagyok hajlandó kifizetni.Bíróságra akar menni,az autó és a butor miatt,és a gáz miatt,meg hogy én fizessem vissza a kölcsönt.
2011. dec. 26. 12:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
54%
A villanyszámlát nem hiszem, hogy vissza tudja követelni. És egy összegben nem is vagy köteles kifizetni, mindenkinek jár a részlet.
2011. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem,totál nem így volt,úgy bőgött mint egy gyerek mikor elment,hogy mennyire szeret engem.Ezért értetlenül álltam az egész elött.Többszőr sírt mennyire szeret!
2011. dec. 26. 12:37
 13/31 A kérdező kommentje:
Vagyis nem elhagyott.
2011. dec. 26. 12:38
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
És? A sírás nem változtat a tényen, miszerint az ő pénzéből lett minden.
2011. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%

Hat elhagyott, mert elment. Csak mondta, hogy szeret, mert ha ugy lenne, akkor miert ment el? Valaki raeroszakolta/

Tenyleg semmi fogalmad a kapcsolatokhoz vagy elethez. neveld a gyerekedet, az legyen most a legnagyobb lenyeg, ne az elszalajsztott pasi.

2011. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Amandaroza ***** válasza:
73%
Hát tényleg sajnállak,de de ne menj bele bírósági ügybe, inkább valami közös megegyezés legyen ,mert többe fog jönni az égész dolog. :(
2011. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem úgy van, hogy ami jár, jár. Amit rád költött az az övé. Cseppet sem ilyen egyszerű ez jogilag.

Vizsgálni kell a jogcímet amikor rendeztétek a számlát, vettétek az autót, bútorokat stb.

Ha a jogcím egyértelműen ajándék, akkor vizsgálni kell, hogy fennállnak-e az ajándék visszakövetelésének a feltételei. Két esetben követelhető vissza ajándék: Ha az ajándékozott az ajándékozó vagy hozzátartozója kárára, rovására jogsértést követ el vagy meghiúsul a feltevés, amiért az ajándékot kapta. Itt ez utóbbi áll fenn, DE akkor sem az ajándék, sem a helyébe lépett érték nem követelhető vissza, ha a meghiúsulás az ajándékozó miatt áll be. Vagyis ő ment el, ő hagyott ott, ő hiúsította meg a feltevést, amiért az ajándékot adta, vagyis NEM JÁR VISSZA az ajándék. [Ha bíróságra megy, is ezt fogja megállapítani a bíróság.]

Ha nem volt ajándékozás, akkor volt megegyezés, akár szóban, akár írásban. Ekkor ennek a megállapodásnak a feltételeit kell alkalmazni.

Ha nem volt megegyezés, és az ajándékozás esete igazolható, akkor ez nem a te károd lesz, hanem a pasié.

Itt lehet még kicsit elkanyarodni a biztatási károdra is (hiszen ő mindent követel, holott te nem vettél volna bútort, ha ő nem ad pénzt, nem kötteted vissza a gázt, ha nem ad pénzt stb.).

Véleményem szerint a férfi nem tud jogosan visszakövetelni semmit.

2011. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok bíróságra menni,én szerettem őt nagyon.És nem gondoltam volna hogy ez lesz.De az anyja nem hagyja annyiban.Valóban ajándék volt sok minden,de az anyja nem akar egyezkedni,azt akarja hogy egy összeg legyen.Ami nem fog menni,és ő ugyanúgy meg akarta venni a dolgokat ahogy én.Ha bíróságra megy marhára félek hogy,mindent rám fog verni,már azt is akarták hogy vállaljam át a kölcsönt a házamra vagy az autóra.
2011. dec. 26. 13:03
 19/31 anonim ***** válasza:
80%

Ha akartad volna mar resletben el kezdtel volna fizetni.

Viszont, a kolcson az O neven van, tehat az O adosaga.

Mondjuk, ezekutan talan megnezi, hogy mikor kivel all ossze megint.

2011. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Akartam is fizetni,de az anyja is mást beszélt meg a srác is.És totál nem tudtam már hogy mit akarnak tőlem.
2011. dec. 26. 13:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!