Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetnem szerintetek?

Kéne fizetnem szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet:kb másfél éve összejöttem egy 32 éves férfival.Rá két hétre hogy megismertem hozzám költözött.Na most nekem van egy gyermekem, nem is ez a lényeg hanem hogy akkor éppen nem álltam valami jól anyagilag.Jött a tél és a gázom ki volt kapcsolva elég sok tartozás volt rajta.Így ugy gondoltuk hogy veszünk fel kölcsönt.Felvettük zálogként az ő telkére.Kifizettük a gázt vettünk jegyürűt merthogy komolyan gondoltuk.És nekem egy autót 300 ezres értékben hogy könnyebben betudjak járni dolgozni ha végre lesz meló.A többi valahogy elment.Elszortuk magyarán.Igért fűt fát és tényleg hittem neki.De ő nagyon messzire járt dolgozni merthogy a munkahelyét nem akarta ott hagyni,de havi 80 ezerért bejárni nem volt gyerebe.Nekem közben lett munkahelyem is.És persze kiderült közben hogy idegileg igen labilis az ember.Na most egyszer hazajöttem munkából és ő közölte hogy visszaköltözik az anyjához holnap és jön érte egy autó reggel.Ő valóban összepakolt és elköltözött.Ledöbbentem.Az ok hogy ennyiért ő nem tud már bejárni.A lényeg a kölcsönt ugy vettük fel a telkére hogy ugyis eladja,miután felvettük a kölcsönt ő már nem akarta eladni a telket.Most hogy elment és a távkapcs nem müködik, követeli a pénzét tőlem vissza.Szerintetek ez jogos???Ő lépett le,egyik napról a másikra max a gáz ára rendben van de a többit mi basztuk el.Én azthittem tényleg komoly kapcsolat el is jegyzett.Naív voltam és hűlye.Szerintem nem jogos.Ügyvédhez akar menni,meg hogy kipereli alólam a házam!!És persze közben rájöttem hogy mikor már a menyasszonya voltam,levelezett egy egyedülálló anyukával,elöttem is egy egyedülálló nővel volt,akit ugyanígy hagyott ott mint engem.Hogy drága a bejárása.Csak nálam kölcsön is lett felvéve.De minden az ő nevén van az én nevem nem szerepel sehol.Na de könyörgöm nehogymár én fizessem vissza,együtt költöttük el.Egy két új butor is lett véve,na de ami nekem volt mind ki lett dobva az újak miatt.És most elakarja vinni!!Szerintem nem jogos,ő lépett ki az egészből én még könyörögtem is neki hogy maradjon,de mindenképp menni akart.Ha ügyvédhez fordul,akkor mi lesz ebből?Mert biztos nem vagyok hajlandó kifizetni.Bíróságra akar menni,az autó és a butor miatt,és a gáz miatt,meg hogy én fizessem vissza a kölcsönt.
2011. dec. 26. 12:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
29%

Mindketten hibásak vagytok,de azért az eddigi válaszolókat s értem...


Most ha Én x évig vagyok a párommal felvesz egy kölcösnt és külön megyünk akkor számolgassa ő meg Én is,hogy jéé te ebből mennyit ettél annó,te mennyi vizet használtál,jajj a kölcösnből neked ez lett...


Milyen dolog ez?Akkor ezzel az erővel a kérdező számoljon fel neki lakbért vagy mi?

2011. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
64%

Utolso,

Valahol igazad van, de en ugy ertem, hogy nem sokaig voltak egyutt, plussz pasi kivaltotta a not az adosagaibol.

Habar hulye volt, az O nevere ment minden. Ennyi erovel, mondjuk a kerdezo is benyujthatja minden estere a szamlat.

2011. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

Fizess részletben. Jogosan követeli vissza.


Hány éves vagy amúgy?...

2011. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
25 vagyok,és fizetném részletben vagy vigye amit ide vett,de az anyjának ez nem jó.Valóban én tartottam addig amíg itt lakott.Mert a rezsibe kétszer adott persze ezt is felszámolta.Nem az adósságaimból váltott ki,hanem a gázt fizette ki.A többit közösen elszortuk,csak ezt nem ismeri be.És rám ír mindent.
2011. dec. 26. 13:40
 25/31 anonim ***** válasza:
88%

Akkor szépen számold össze te is, hogy amíg nálad lakott, mennyi volt a rezsi + a kaja rá eső része, és vond ki abból, amit követel.

Jogi szemmel: minden hitellel kapcsolatos dolog az ő nevén van, így ha nem tudja bizonyítani, hogy mi mindenre adott neked pénzt, akkor megszívta, mert az ő szava a tieddel szemben.

Erkölcsi szemmel: a gáztartozás összegét, meg az autót add vissza neki, a többit, amit közösen csesztetek el, meg felezzétek meg.

Mivel anyuka rángatja, és te meg hagyod magad befolyásolni, hogy ez így meg úgy nem jó, mert anyukának az nem felel meg (holott te nem az anyjával éltél, semmi köze nem lenne az ügyletetekhez), ezért nem fogod megúszni azt, hogy hivatalosan rögzítsétek, hogy mennyit fizetsz neki vissza, és hogyan. Vagy ügyvéd előtt papírozzátok le, vagy marad a bíróság. Ezek úgysem fognak békén hagyni, pláne, hogy hülyének néznek. Az a válaszadó meg nagyon téved, hogy figyelembe veszik azt, hogy amikor felvette a hitelt, már együtt laktatok, mert élettársak között nincs vagyonközösség, így az adósság is azé, aki a kölcsönt felvette. És hacsak nem az ő számlájáról lett átutalva bármi is a te dolgaidra, akkor nincs nyoma annak, hogy az ő pénzéből ment volna. Még kétség esetén is 50%-os szerzésarányt állapítanak meg, úgyhogy legrosszabb esetben se fizettetnék ki veled a teljes összeget(ha esetleg ő vinné bíróságra az ügyet).

2011. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%
Semmirekellő emberek vagytok, ennyi! Hitelt felvenni jegygyűrűre, kocsira, mondván: majd kell, a többit meg elszórni... Grat! Magatok csinálta sz*rban ültök, sok sikert!
2011. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

A 17. válaszadóra hallgass és ne hagyd magad csőbe húzni!

Semmi sem jár vissza a pasinak, ha a nevére vette fel a kölcsönt, eljegyzett, mert komoly szándékai voltak amelyet Ő rúgott fel, a Te házadban lakott, Te etetted, főztél, mostál rá. Nem kényszerítetted, hogy fizesse ki a gázszámlát, vegyen bútort és egy 300.000-es autót. Ezt ajándékként is elkönyvelheted, de ellenszolgáltatásként is, amiért Nálad lakhatott és elláttad mindennel.

Ha nem lett volna komoly a szándéka, akkor mindent lepapírozott volna úgy, hogy az Ő nevén marad.

Ha bármiről papírja van, akkor is azt az időt amit Nálad töltött beszámíthatod bérleti díjba, háztartás vezetésbe stb. Légy okos és ne fizess feleslegesen, főleg, hogy egyedül neveled a gyerekedet, mert nem jogos a követelésük. Amit adott, vett, kifizetett, az ajándék volt, cserébe azért, amit Te tudtál nyújtani Neki.

2011. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A 26-osnak van leginkább igaza.
2011. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
igenis visszakövetelheti a pénzt!és ha nem is lenne rá jogilag esélye hogy visszakövetelje,akkor is az a helyes és becsületes ha visszaadod neki a bútorok árát,a gáz árát meg a kocsi árát.amit elszórtatok azt felezzétek meg, vond le a rezsiköltségeiteket, és ami marad pénz azt fizessed vissza.
2011. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem követelhet semmit, ne izgulj, csak fenyeget, a bankot egyáltalán nem érdekli, ha a kútba dobta is a pénzt. Bíróságra nem fognak menni, mert kétséges a kimenetele, több év és drága. Bármit is mondanak itt neked, ő akkor így gondolta, most ő lépett le, akkor mit követel. Rezsit, jegyűrűt? Nem, egyáltalán nem jogos.
2011. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!