Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknél már eléggé csak a...

Akiknél már eléggé csak a gyerek összetartja a kapcsolatot, kérem, azok írjanak, hogy miért érzik úgy, hogy összetartja?

Figyelt kérdés
Nem inkább több a probléma, nehezebb a megbeszélésekre időt szakítani...stb?
2009. nov. 20. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Tessék nem értem a kérdést?
2009. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros lett.
2009. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan embereket kérdez a kiíró, akiknek rossz a kapcsolatuk a párjukkal, és szétmenőben vannak. Viszont van gyerekük, és az ő kedvéért fenntartják a látszatot, próbálják elviselni még egymást. És arra kíváncsi a kérdező, hogy ezek az emberek miért érzik úgy, hogy a gyerek összetartja a kapcsolatot, amikor pedig a gyerekvállalás, pusztán a gyermek léte inkább rengeteg többletterhet ró az emberre, ami elvileg nehezítené azt, hogy a másikkal "szót értsünk". Tehát miért van ez?
2009. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mert azt hiszik, hogy a gyereknek az a jó, hogy a szülők - akár még egy rossz kapcsolatban vagy látszatboldogságban is - együtt maradnak

volt egy ismerősöm, akinek az szülei a diplomaosztóját megvárták, és azután jelentették be, hogy már 15 éve el akarnak várni, csak a kicsi fiacskájuk lelki békéje érdekében ezt eddig titokban tartották - közben meg apukának már rég másik barátnője volt, akit 1 hónapra rá el is vett

2009. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt mondta:csak a gyerek kedvéért adj neki még egy 150.000dik lehetőséget.Szerintem meg jobb az ha elválnak és lesz a gyereknek két viszonylagy normális külön élő szülője, minthogy 2-3 év elteltével a gyerek végig nézze,hogy a szülei anyázzák egymást meg verekednek ordibálnak....stb
2009. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3. válaszoló magyarázatát helyettem, nem voltam gépközelben.

Még ha nem is anyázzák egymást, csak csendben tűr az egyik fél, akkor is megérzi a gyerek, hogyha valami nincs rendben, ezért nem értem... De hogy látja ezt a kérdést egy olyan válaszoló, akiknél a fentiek szerint van, és szerinte a gyerek tartja össze kapcsolatukat?

2009. nov. 21. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs így, de a férjemék ilyen családban nőttek fel. Halmozottan jelentkeznek különböző problémák. A szülök képtelenek a legkisebb problémát megoldani egymással. Nem irigylem őket. Férjemet mikor megismertem olyan szeretet éhes volt mint 4 Afrika.

Szóval hiába látszat összetartás de pl férjeméknél nem aludtak a szülők egy szobában. Anyós az sakkor 6 éves fiával közte,hogy beköltözöm a gyerekszobáéba és te innentől apáddal alszol. Gondolhatod milyen lehet a testvér és szülő kapcsolat ilyen családban.

Csak azon csodálkozom,hogy mentálisan tök egészségesek a gyerekek. ( Rohadt hálás vagyok a férjemnek,hogy meg tudott ezzel küzdeni és csodás a mi kapcsolatunk)

2009. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Más téma amit írok, de nem lehet, hogy pont azért egészségesek mentálisan, mert nyílt családban nőtt fel, ahol nem magukba zárták a problémákat?

Csak mert van a környezetemben ennek ellentéte, ahol a férfinek felnőttként is sok problémája van az új családjában amiatt, mert bár szülei nem látszatházasságban éltek/élnek, de mindent az egyik fél irányít, a kapcsolataikat, gyerekeik életét is akarja, a másik fél ráhagy mindent és mindenben mellette van, megszokta már. Ott nem nyíltan kommunikálnak egymással, külsőre úgy néz ki, szépen élnek, és aki ilyen környezetben nőtt fel, annak szerintem még nehezebb lehet, mint ahol nem titkolják a gyerekek előtt a problémákat. Szerintem még mindig jobb, hogy nem azt játszották el a párod szülei, hogy minden happy.

Én is nyílt családban nőttem fel, nagyon rossz viszony volt szüleim között, de jobb ez, mint akiről írtam.

2009. nov. 22. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!