Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérjem el a kocsit...

Hogy kérjem el a kocsit apukámtól?

Figyelt kérdés

Apunak 2 autója van. Az egyik alig van használva, van hogy hetekig csak áll. Hogy ha elkérem akkor ide adja, de a múltkor azt mondta hogy többet már nem akar rá költeni, ezért vagy eladja, vagy megy a bontóba. Egyébként egyáltalán nincs rossz állapotban, alig kéne rá költeni. Nekem 19 évesen, lassan saját autó kéne. Egy autó megvásárlásával nem lenne gond, viszont rengetegbe kerülne a biztosítás. Neki viszont csak 13 ezer Forint egy évre a biztosítás és az autó múltját is ismerem, mivel kb 10 éve már meg van neki. A fenntartását is tudnám fizetni.

És itt a dilemma. Csak úgy nem akarom benyögni neki hogy: "Fater add nekem az autót, te már úgy se használod." Ez lehet hogy csak szerintem, de parasztság lenne.

Ha viszont felajánlok neki egy összeget érte, az megint csak furcsán jönne ki, pláne hogy el se fogadná.



2013. nov. 20. 14:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek!

A szervizeléssel nem lenne gond, nem egy bonyolult technika, illetve autószerelőnek tanulok már második éve, meg tudnám oldani. A nyarakat majdnem végig szoktam dolgozni, néha még suli időben, hétvégente is dolgozok, meg néha beugrik egy-egy autószerelés is. Alkatrészt is kedvezménnyel kapok, tehát ilyen gondok nincsenek. Egyébként hozzá tartozik a történethez hogy külön élek tőle, mivel a szüleim elváltak.

Azt hogy bontóba viszi, szerintem Ő se gondolta komolyan.

Már célozgatni próbáltam rá hogy lassan vennem kéne egy autót, de ilyenkor nem mond rá semmit. Igazából azért szeretném a szóban forgó autót megkaparintani mert ismerem a gép múltját, tudom hogy nem volt kókányolva, nincs szétrohadva és mivel maradna apum nevén így a biztosítás költsége is nagyon kedvező lenne.

2013. nov. 20. 15:36
 12/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz hogy felajánlom neki hogy fenntartom helyette, cserébe nálam lesz.
2013. nov. 20. 15:41
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező!

Ez így nem lemme fair apáddal szemben! Neki azért kevés a biztosítási díja, mert öregebb mint te vagy, rutinos vezető, stb. Te pedig még béna vagy. Ezért is kell többet fizetned. A nagyobb rizikóért. Én se mennék bele, amit javasolsz. Kössetek üzembentartóit, és köss magadnak biztosítást. Ha te okozol kárt, te is fizess. Ugye értesz? Ha apád doktor, te attól még nem leszel az, mert a fia vagy...

2013. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

2 éve van jogsim, előtte is vezettem. Hetente többször ülök a volán mögé, nem csak rövid utakra. Többször jártam külföldön autóval és végig én vezettem. Nem vagyok olyan tapasztalt, mint apám, hiszen Ő kb. 1 millió kilométernél jár, de nem nevezném magam bénának.

Most azért hogy kb 5x annyit fizessek, nem fogom átiratni. Mi a jobb, ha fizetem a kb. 60 ezres biztosítást, ami miatt kevesebb pénzem marad gumira, fékre, stb. és mindemből a legolcsóbbat veszem vagy ha marad pénzem minőségi alkatrészekre?

2013. nov. 20. 17:34
 15/15 anonim ***** válasza:

Én belementem így. Az öcsém talán 18 éves volt, amikor odaadtam neki az autómat annyi kikötéssel, hogy vele kapcsolatban mindent ő áll: az üzemanyagot, a cserés alkatrészeket, a biztosítást stb. Az meg nagy segítség volt neki, hogy se az átírást se az üzembentartóit nem erőltettem, így több 10.000-rel kevesebbet kellett kicsengetnie évente, mert akkor nekem már bónuszaim voltak. Volt vele koccanásos balesete is, ahol ő adott betétlapot, de azzal sem volt semmi gáz. Volt olyan is, hogy az én nevemre jött a csekk (lévén, hogy az én autóm), de szó nélkül fizette, mivel az ő sara volt.


Szóval szerintem ha amúgy megbízható egyén vagy, nálatok sem lesz ebből gubanc.

2013. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!