Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem vissza a kölcsönt?

Hogyan kérjem vissza a kölcsönt?

Figyelt kérdés
Adtam kölcsön pénzt amit ugy volt h 10-n kapok vissza. Ám az illető nem ir meg semii h bocs de csak késöbb v bármi. Facebookon tudok neki irni,de nem tudom mit irjak. Nekem kelkemetlen ez az egész h ugy kell szolnom h adja vissza. Ti mit irnátok?
2013. ápr. 21. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már ilyen helyzetben, bár én egy munkát vállaltam el és pénzt nem kaptam érte. Kb egy hónapos türelmi időt hagytam, hátha csak elfelejtette, majd egyszer eszébe jut, nem jutott eszébe. Üzentem neki, hogy ne haragudjon, nem akarok tolakodó lenni és baromira kellemetlen ezért szólnom, de az ígért pénz még sehol.

Az a helyzet hogy ebben szerintem már nincs finomkodás. Nincs annál rosszabb, amikor tesztek egymásnak egy ígéretet, bízol a másik félben, aztán koppannod kell és úgy kell kikönyörögni a tartozást.

2013. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza lehet az elsőnek, nekem is tartoznak már majdnem négy éve, és két hétre kérte kölcsön. és azóta kétszer is voltam már munkanélküli jó jött volna az a 20 ezer ft vissza nekem is. Sok a barom, de a legszánalmasabb aki úgy gondolja, hogy " az idő múlásával majd csak megunja kérni" típusu emberek. Megértem, ha nincs neki, de mihelyst lenne, meg kellene adnia. Ez becsületbeli dolog kellene, hogy legyen szeritnem. Sok sikert.
2013. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem csak egy ezressel tartoznak... De jol jönne,mivel nem szetetnék ez miatt fizetés előleget felvenni..

Nekem is azt mondta a h fozukir 10-n megadja.

De ha nem is tudja most megadni szolhatna mert akkor én is ugy kalkulálok...

2013. ápr. 21. 11:22
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem tudom h várjak e még v irjak neki...
2013. ápr. 21. 11:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

kezeld lazán, elvégre nem milliókról van szó.

írd meg neki, h mikor ér rá összefutni veled, és egyúttal visszaadni azt az ezrest.

2013. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Na én ezért nem adok kölcsönt senkinek...és nem is kérek, inkább úgy osztom, hogy kitartson, ha szűkösen is. Nem kérek és nem adok, így nincs probléma.
2013. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

komolyan, hányok az ilyen emberektől! sajnos rengeteg példát tudok ilyen esetekről (többek között velem történteket is). és az a legszarabb, hogy ha odaállsz az illető elé, még te leszel a sz@r, mert nem tudsz várni a pénzedre, meg a szánalmas, amiért VISSZAKÉRED azt a nyamvadt 1000-est.

a kérdésedre válaszolva: nyugodtan mondd a szemébe, hogy kéne a pénz és ennyi. jah, és tanulj te is az esetből :)

21/l

2013. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ezer forint miatt akarsz felvenni fizetési előleget?
2013. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, valakinek ezer forint is nagy pénz, sajnos ilyen világban élünk.

Az én munkadíjam sem volt több 5 ezer forintnál, megtudok élni nélküle, de nem is erről van szó. Az itt a legnagyobb probléma, hogy kötöttünk egy egyezséget szóban, amihez én tartottam magamat, nyilván jól esik ha a másik fél is tartja magát ahhoz, amiben megegyeztünk, ha ezer forintról van szó, akkor is.

Nézhetjük a jó oldalát, ha esze ágában sincs visszaadni, akkor sem 10 ezreket buktál, ilyenkor tudod meg kiaz akire igazán számíthatsz és ki az aki nem.


Annak a válaszolónak is igaza van, aki azt írta, hogy még én érezzem magamat kellemetlenül amiért visszakérem!?!? Hagyjuk már... Ha ő volt olyan pofátlan, hogy szó nélkül húzza a dolgot, akkor te is lehetsz olyan pofátlan, hogy szólsz érte. Baromira kellemetlen, de ez van.

2013. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ennyit írj: "ne haragudj, de szükségem lenne arra a pénzre, amit a múltkor kölcsön adtam neked." Nem kell semmi mást írnod, és ne te érezd kellemetlenül magad...
2013. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!