Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg rá, hogy...

Hogyan kérjem meg rá, hogy költözzön hozzám? (másik városba)

Figyelt kérdés

Két hete elbocsájtottak a munkahelyemről, azóta nem találtam állást. Párommal külön lakunk Győrben, én albérletben, ő a szüleinél. Én eredetileg kecskeméti vagyok. Ott laknak a szüleim, van egy lakásom, ahol néha a tesómék vannak. Sajnos az itteni albérletet nem fogom tudni fizetni.

Párommal fél éve vagyunk együtt (egy éve ismerjük egymást). Nem akarom őt elveszíteni, de sajnos ez így nem megy. Hogyan kérdezzem meg, hogy hajlandó-e költözni velem Kecskemétre? Jelenleg úgy látom, nem fogok egy hamar állást találni és még ha közösen lennénk albérletbe, akkor is sok lenne a fizetni való így.

Ezt egyáltalán nekem kéne felhozni, vagy neki "kell" felajánlania? Ráerőltetni nem szeretnék semmit. Egy kicsit talán attól is félek, hogy mi van, ha nemet mond...



2013. jan. 23. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:
24 éves nő vagyok, Ő 26 éves.
2013. jan. 23. 15:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a garancia, hogy ő ott találna magának állást? Nem várhatod el, hogy adja fel az eddigi életét, fél év nem olyan nagy idő. Persze azért beszéljetek róla, kérdezd meg, ő hogy látja a dolgot.

Egyébként te miből tartanád el magad Kecskeméten?

2013. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, mi a véleménye erről?

Én kérdezés nélkül jöttem a páromhoz, mert hamarabb végeztem az egyetemmel. Valahogy közös döntés volt, de kérdezés nélkül bezéltük meg. Mindig van egy lemondás ebben a helyzetben, részemről is volt...


A párod fog munkát kapni Kecskeméten? Mert ez elég fontos tényező.

Sok sikert, ha nem kérdeznéd meg, biztosan megsértődne:) Ne habozz:)

2013. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem ott lenne munkám egyik rokonom cégénél. Albérletet ugye a meglévő lakás miatt nem kellene fizetni.

Ő munkahelyet valószínűleg ugyanolyan nehezen találna, mint én itt. Esetleg keresztapám cégéhez még felvennék, ezt még nem érdeklődtem meg.

Egyébként nagyon esélyes (elmondása szerint), hogy őt is hamarosan elküldik.

2013. jan. 23. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Kecskeméten neked lesz állásod? És a párodnak? Szerintem Győrben még könnyebb lehet elhelyezkedni, bár azért Kecskeméten se olyan rossz a helyzet (csak azért nem jó a bizonytalanság- főleg a párodnak, ha veled jön egy idegen városba és még munkát se talál).

_egy kecskeméti-

2013. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van munkája még akkor semmiképp nem fogja otthagyni hogy elköltözzön veled valahova. Nem is értem miért akarod ezt egyáltalán. Nem muszáj egy városban laknotok ahhoz hogy együtt maradjatok.
2013. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Hideg fejjel kiszámolva:

-Győrben egyikőtöknek van munkája

-Kecskeméten (még) egyikőtöknek sincs

Tehát maradjatok

2013. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én kecskeméten lakok és itt azért van munka! szerintem ajánld fel neki nyugodtan!
2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!