Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérjem el a kocsit...

Hogy kérjem el a kocsit apukámtól?

Figyelt kérdés

Apunak 2 autója van. Az egyik alig van használva, van hogy hetekig csak áll. Hogy ha elkérem akkor ide adja, de a múltkor azt mondta hogy többet már nem akar rá költeni, ezért vagy eladja, vagy megy a bontóba. Egyébként egyáltalán nincs rossz állapotban, alig kéne rá költeni. Nekem 19 évesen, lassan saját autó kéne. Egy autó megvásárlásával nem lenne gond, viszont rengetegbe kerülne a biztosítás. Neki viszont csak 13 ezer Forint egy évre a biztosítás és az autó múltját is ismerem, mivel kb 10 éve már meg van neki. A fenntartását is tudnám fizetni.

És itt a dilemma. Csak úgy nem akarom benyögni neki hogy: "Fater add nekem az autót, te már úgy se használod." Ez lehet hogy csak szerintem, de parasztság lenne.

Ha viszont felajánlok neki egy összeget érte, az megint csak furcsán jönne ki, pláne hogy el se fogadná.



2013. nov. 20. 14:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mivel ha a bontóba vinné, még neki kellene fizetni hogy kivonják a forgalomból, ezért mindenképpen jobban jár ha neked adja ingyen, vagy egy jelképes összegért.Te meg azért járnál jobban, mert elég lenne üzembentartóit írni, nem kellene át íratni. A biztosítás is maradhatna az ő nevén.
2013. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb vesd fel neki mind2 lehetőséget, ha nem megy bele, akkor kérd meg, hogy segítsen neked másik autót venni. A biztosítással kapcs pedig, vagy átíratnátok a nevedre a tulajdonosi jogot, míg apukád lenne az üzembentartó, így kevesebb lenne a biztosítás és fizethetnéd így te is. Másik autó vásárlásánál szintén ez a módi.
2013. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"A fenntartását is tudnám fizetni."

Ehhez a biztosítás is hozzá tartozik.

Ülj le ,és mond el neki, hogy szívesen megvennéd, aztán majd ő eldönti, hogy elfogd e érte pénzt vagy sem. De után minden költséget neked kell állnod

2013. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megfontolandó, hogy 19 évesen valóban szükséged van-e rá. Úgy értem van-e pénzed benzinre, olajcserére, autószerelőre, ha szükséges...stb. Ha tényleg fenn tudod tartani, mert van jövedelmed a zsebpénzen kívül, akkor ajánlj fel érte egy összeget. Apukád nem akarja fenntartani, de te fenntartanád helyette, persze nem ingyen. Szerintem ez így rendben van.
2013. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló egyébként hülyeséget ír, az autóbontóban sem ingyen veszik át az autót. Még egy roncsnak is van értéke, amit alkatrész formájában, vagy hulladékvasként továbbadnak.
2013. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Nem látom, hogy bárhol is írni az első(#1), hogy ingyen átveszik a kocsit a bontóban...Azt írja, hogy még a kivonásért is fizetnie kéne!

2013. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
NEm szó szerint írta, azt írta, hogy apukája még akkor is jobban jár, ha ingyen a kérdezőnek adja. Ebből az következik, hogy a kivonás és a kapott összeg együtt kevesebb, mint ingyen odaadni valakinek. Ez csak úgy jöhet össze, ha a kapott összeg nulla, vagy jóval kevesebb, mint a forgalomból kivonás költsége. Bocs a matekért, nem mindenki vevő rá.
2013. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Köszi hogy megvédtél. Első vagyok. Ez sajnos így van. Lábon beviszel egy autót a bontóba, és nemhogy ők fizetnek neked, hanem még neked kell fizetni hogy bontási igazolást kapjál a bontóstól amivel igazolni tudod hogy kivonattad a forgalomból. Ők persze alkatrészenként később kiárulják az autót.Ilyen egy szemét világot élünk.
2013. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Bontási igazolásért állapottól függően 10-20ezer forintot kell fizetni, aztán a bontósok még százezreket kiárulnak az autóból. Pl bontóban veszel négy felnit 15-20 ezret is elkérnek érte.
2013. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a bontó helyett célszerűbb eladni a kocsit.
2013. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!