Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit ingázol a lakhelyed...

Mennyit ingázol a lakhelyed és a munkahelyed között? Ez milyen hatással van a családi életedre?

Figyelt kérdés
Időben és kilométerben is érdekelne, inkább a nagyobb távolságokra/időkre lennék kíváncsi!

2013. nov. 13. 21:21
1 2
 1/19 II.Dartheon ***** válasza:
100%
Nos.. egyetemre járok, Gödöllőre Budapestről, ez kb 60 perc háztól-házig, tehát kijön a 2 óra. és hogy milyen hatással? semmilyen.. legalábbis érzelmileg sajna távol kerültem azoktól akikkel most együtt élek ,de nem ez miatt..
2013. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
40-50 perc, ~12 km, egyelőre nincs hatással.
2013. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
20 km-re lakom a munkahelyemtől ezért naponta 40 km-t utazom. Hajnal fél ötkor indulok és este hétre érek haza. Iszonyatosan fárasztó.
2013. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2-szer másfél órát, ami buszra/csatlakozásra várakozással összesen 4 órára jön ki naponta - távolságban kb. 2 * 58 km.


Szóval marad a napból még 12 óra, aminek a felét átalszom, másfél elmegy evésre meg tisztálkodásra. 4,5 óra marad elméletileg (nem késik a busz, nem jon közbe semmi egyéb) - magyarul hétköznap nincs időm semmire.

2013. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A cég 25 km-re van. Tehát napi 2x25 km = 2x fél óra (autóval).

A feleségem reggel velem jön, de 1,5 órával előbb végez, mint én, és nem maradhat bent a cégnél, ezért általában bemegy a könyvtárba, és ott vár meg engem. Kicsit luxus lenne +15000 Ft-ot kiadni buszbérletre, hogy 1 órával előbb érjen haza.

Annyiban hat ki a párkapcsolatunkra, hogy együtt járunk vásárolni, ott ragadok a könyvtárban, amikor megyek érte, megállunk néha a tónál, végeredményben több mindent csinálunk együtt, mintha "helyben" dolgozna :-)

2013. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Budapestre járok be, 40 km és kb 40 perc is.
2013. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
30 percen belül beérek a lakásomból a munkahelyemre. Soha nem szerettem volna ennél messzebbre menni. Egyszer, régebben egy háztömbnyire laktam a munkahelyemtől, négy évig.
2013. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Oda-vissza 250 km,ez olyan 3 óra.A család megszokta,mert ez már közelebb van ,mint az előző munkahelyem,oda nem is tudtam bejárni,így hétköznap ott aludtam,hétvége volt csak a családé,szóval ettől ha úgy nézzük,csak javult a dolog.
2013. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
21 km, idő változó. Autóval olyan 20-25 perc, busszal viszont 35-45 perc között. Elég korán kell kelnem a menetrend és a munkaidő miatt és mivel nehezen alszom el, sokszor fáradt vagyok.
2013. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még tanuló vagyok, de azért remélem nem baj, hogy válaszolok.

25 km-re van a két város pályaudvara egymástól, ez kb. 35 perc busszal. Itthon 20 percre lakom a buszmegállótól, a másik városban pedig 15 percre van a suli. Szóval kb. 2,5 óra megy el utazással naponta.


Annyiban van hatással a családi életemre, hogy kevesebbet segítek itthon hétköznap. Eddig az egyik helyi középiskolában tanultam, így nem kell olyan korán kelnem és hamar haza is értem. Na meg, nem is kellett annyit tanulni, mint most. Tehát sokkal több szabadidőm volt, amibe bőven belefért, hogy rendszeresen segítsek itthon (mosogatás, vasalás, szárítóról elpakolni, söprés-felmosás, egyéb apróságok), a barátaimra is és a mozgásra is jutott mindig időm.


Most a 2,5 óra utazással, a napi 7-8 órával és az itthoni tanulással nagyrészt elmegy a napom, így sokkal kevesebbet segítek hétköznap a háztartásban.

18/L

2013. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!