Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagynád a biztos magyarorsz...

Otthagynád a biztos magyarországi munkahelyed egy bizonytalan külföldiért?

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem Magyarországon, amit nagyon-nagyon szeretek, nehezen tudok elképzelni jobbat (mondjuk alul vagyok fizetve a szakmámhoz képest).

Lehet, hogy lesz egy lehetőségem külföldre menni a szakmámban dolgozni, ami már nagyon régóta vágyam. (a cégről elég furcsa dolgokat olvasni a neten, és felemás híre van)

De félek a bizonytalantól, hogy ha nem válik be, nem mehetek oda vissza, sőt lehet, hogy munkanélküli leszek.

A családi dolgok nem számítanak, nincs párom, gyerekem, ilyesmi.

Ti mit tennétek a helyemben?


2013. nov. 1. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Megtettem.

Én nem bántam meg.

2013. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is volt egy jó magyarországi munkahelyem átlagos fizetséggel. Nem kerestem jó, de rosszul sem. Olyan aranyközépút. Mégis külföldre mentem, mert lehetőség adódott. Jelenleg kint élek, és takarítok..Kicsivel többet keresek mint a létminimum, el is vagyok vele, de néha úgy érzem, talán kár volt. Nincs semmi bajom a takarítással, hiszen az is munka, de sokszor olyan ciki mondani, ha megkérdezik mit dolgozom kint..Ha vissza lehetne forgatni az idő kerekét, lehet nem vállalnám be újra, és otthon maradnék.
2013. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát én továbbra is a szakmámban dolgoznék.

Ha nem szeretném ennyire a mostani munkahelyem, akkor nem lenne kérdés, de tényleg nagyon szeretem, magyar viszonylatban toppon van és nem találnék még egy ilyet, csak ez tart vissza.

2013. nov. 1. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy ne,főleg ha szeretem is.
2013. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

második vagyok


Ha úgy gondolod hogy a mostani állásod tökéletes, topon van, minden oké, a kollégák is a főnökség is, akkor nagyon meggondolnám hogy kimenjek.

43 évem alatt rájöttem, hogy az embernek az életében egyszer adódik olyan amikor kifog egy álom munkahelyet.. Többször nem. Lehet, hogy több pénzt keresnél, de nem biztos hogy szeretnéd is.

Az ember csak akkor dolgozik szívesen (még ha keveset is keres) ahol jól érzi magát..

2013. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!