Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell szeparálni a...

Miért kell szeparálni a szennyesem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok lusta, és mindig kimosom a szennyesemet, de nincs is más választásom. Az alsóneműimet nem dobhatom a szennyesbe, hanem egy külön vödörbe kell raknom, majd kézzel kimosni, sosem mosógépben, meg esetleg a többi alsóneművel. A felsőimmel is ez a helyzet, nagyon nagyon ritka az, ha nem én mosom ki a felsőimet kézzel, hanem valahogy belekavarodik a többi szennyeshez és így géppel lesz kimosva. Mint mondtam nem vagyok lusta, mindig kimosok mindent, csak valahogy nem érzem igazságosnak, hogy hiába van mosógépünk, nekem mindent kézzel kell mosnom. Mintha valami fertőző lennék vagy nem tudom, hogy anyumék cucca mehet a saját szennyesükbe, az enyém meg nem. Mit gondoltok?

(l)



2013. nov. 13. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idős vagy?
2013. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
18
2013. nov. 13. 13:01
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
És mióta van ez?
2013. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Én csak azt mosom kézzel, ami nagyon kényes anyagból van, ezért nem lehet géppel mosni.

Egyébként csak színek szerint szoktam szeparálni, és hőfok alapján.

És anyukád mit mondd, miért kell a te alsóneműdet külön mosni? Az ő alsóneműje mehet a gépbe vagy ő is kézzel mossa?

2013. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Mármint 18 éves korod óta?
2013. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát én még ilyenről nem hallottam.Saját magamra mosok fehéret a fehérrel szinesset a szinessel.Mosogeppel.Kerdezted anyudekat hogy neked miért kell külön mosnod?
2013. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

" Mintha valami fertőző lennék" -arra nem gondoltál, esetleg ők érzik úgy, hogy megfertőznek valamivel?

De gyűjtsd össze - külön a fehéret - és mosd ki a sajátot géppel. Megfelelő hőfokon, gyapjút meg jobb kézzel, 30°és ne hirtelen hűtsd le.

2013. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát már egy pár éve így van, mostanság már a felsőimmel is. A mosógépet meg nem használtam, mert egyszer mikor használtam akkor lecseszett, hogy ha nincs teljesen telepakolva akkor ne menjen. Meg hogy én nem is értek hozzá, béna vagyok.

Ők nem fertőznek meg semmivel, semmi betegségük nincs, főleg nem évek óta. Ezért is nem értem.

2013. nov. 13. 13:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Az alsóneműket én is külön válogatom, többnyire külön is mosom. Max. ágyneművel és hasonlókkal teszem egy gépbe. Valahogy nem vonz, hogy egybe tegyem őket zoknikkal, meg pl. a párom munkás ruhájával, ami ált. poros, olajos és hasonlók. Mikor még a szüleimmel éltem, én magam döntöttem úgy, hogy külön válogatom őket, nem tetszett a mindet egy levesbe megoldás. Szóval nem tartom akkora tragédiának a dolgot. Kérdezd meg anyukádat, miért ragaszkodik ehhez a rendszerhez.
2013. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az ő alsóneműjük géppel mosódik leginkább. De az enyémet még ha bele is rakom a többi szennyes közé, akkor azt másnap reggel már a vödörbe találom...

Azt mondja, hogy a színes felsőket nem rakja mosógépbe, mert azokat kézzel kell mosni. Néha ha csak egy-két felső van akkor kiöblíti ő is kézzel.

2013. nov. 13. 13:13
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!