Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell szeparálni a...

Miért kell szeparálni a szennyesem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok lusta, és mindig kimosom a szennyesemet, de nincs is más választásom. Az alsóneműimet nem dobhatom a szennyesbe, hanem egy külön vödörbe kell raknom, majd kézzel kimosni, sosem mosógépben, meg esetleg a többi alsóneművel. A felsőimmel is ez a helyzet, nagyon nagyon ritka az, ha nem én mosom ki a felsőimet kézzel, hanem valahogy belekavarodik a többi szennyeshez és így géppel lesz kimosva. Mint mondtam nem vagyok lusta, mindig kimosok mindent, csak valahogy nem érzem igazságosnak, hogy hiába van mosógépünk, nekem mindent kézzel kell mosnom. Mintha valami fertőző lennék vagy nem tudom, hogy anyumék cucca mehet a saját szennyesükbe, az enyém meg nem. Mit gondoltok?

(l)



2013. nov. 13. 12:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Fura az anyukád egy kicsit.

Arra van a mosógép, ahogy ne kelljen kézzel mosni.

Színeseket együtt mosom, mindegy, hogy milyen színű. Max. úgy válogatom, hogy világos, sötét. De már vannak színfogó kendők is, elvileg akkor nem fogják össze egymást a ruhák. Ha meg többen vagytok, akkor biztos hamar összegyűlik sötét, világos, fehér adag is.

Már bocsánat, de van esetleg valami folt a fehérneműdön?

2013. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

Én évek óta kézzel mosom a saját ruháim, mert utálom ha az én bugyimat nézegeti valaki hogy milyen volt épp a folyásom.

Sőt, legalább nem nyúlik ki a gumija sem,és van amelyiket be szoktam áztatni flóraszeptbe, mert befogja a kék farmerem.

2013. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha éppen menstruáció után/közben vagyok, és van rajta véletlenül folt, akkor azt amúgy is kimosom egyből, vagy ha nincs időm akkor beáztatom, és ha ráérek kimosom. Szóval ez miatt nem lehet, mert az amúgy is csak 1-2 bugyira vonatkozna, nem az összesre.
2013. nov. 13. 13:42
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Akkor szépen mondd meg neki, hogy nem fogod azért szétsikálni a kezedet mert kiközösítenek a ruháiddal együtt! Megveszed a mosóport, öblítőt, berakod csak a te ruháidat, megvárod amíg lejár aztán kiteregeted.

Ha nem változik, akkor sapka kabát, költözés!

2013. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán van lehetőségem nagyon pattogni, mivel nincs jövedelmem. Költözni meg pláne nem tudok még...
2013. nov. 13. 14:02
 16/20 anonim ***** válasza:
Vegyetek két mosógépet, hogy ne billegjen rajta a teknő..
2013. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát pedig a jövedelmes dolog az csak rajtad múlik! Én már 16 évesen dolgoztam, nem pattoghatott senki...

Diákmunka? Tesco? Meki? Kutyasétáltatás, akármi?

2013. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem mert oké hogy kimosod a fehérneműt meg a cuccokat kézzel de basszus... Rohadtul nem higiénikus! Mondd meg neki, hogy nem akarsz az ő hülyesége miatt a nőgyógyászaton vagy a bőrgyóyásznál kikötni, csak mert nem hajlandó a ruhádat rendesen kimosni... Egyébiránt kérdezted már tőle pontosan miért is nem lehet?
2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nincs melóm, de nagyon lehetőség se, maximum pár várossal arrébb lenne csak.

Higiéniával szerintem probléma azért nagyon nincsen, mosóporral meg öblítővel rendesen kimosom én.

Egyébként azt is szokta mondani, hogy miért nem csinálom azt, hogy este mikor leveszem akkor mindig kimosnám, és akkor nem gyűlne össze a szennyes. De kérdem én: ti minden este kimossátok az aznapi szennyest?

2013. nov. 13. 17:36
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintm ez gáz és megalázó is...nekem ez nagyon fura.

Meg kéne kérdezned,hogy ezt miért csinálja.

2013. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!