Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Naggggyon sértődős, de kavarós...

Naggggyon sértődős, de kavarós anyósnak megmondhatom, hogy ha nem áll le akkor elfelejtheti az unokát?

Figyelt kérdés

Amúgy se vesz a kicsinek semmit, mert nagyon irigy ránk, csak magával törődik, és most derült ki, hogy csak a szemembe mutatja , hogy elfogad, mögötte pedig elhord mindennek.

Én se szeretem mondjuk, mert első perctől el akart választani a férjemtől, de én nem ártottam neki se és a férjemet pedig imádom.

Mi tegyek? Ezek után a férjem is neheztelne rám szerintem, de elnézni sem akarok mindent az anyósnak, főleg mert soha nem kértem tőle semmit, mégis élősködő vagyok, holott a családom havi szinten kb 50 ezerrel támogat minket.


2009. nov. 16. 15:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%
"Én soha nem kértem senkitől 50 Ft-ot sem" DE AZÉRT ELFOGADSZ MINDEN HÓNAPBAN 50EZER FORINTOT SZÓ NÉLKÜL, IGAZ??????? Azért ennyire ne legyünk már pofátlanok????
2009. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

Na jah :)))

Van akinél a pofátlanságnak nincsenek határai.

2009. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem pénzről van szó, hanem bevásárlásról, és hiába mondom, hogy nem kell vagy már túlzás akkor se jönnek anyumék soha üres kézzel.

Én mint írtam egyszer vártam volna el hogy hozzon valamit az a szerencsétlen,az unokájának, amikor megszületett, de minden fontosabb neki, mint a gyerekei meg az unokája.

Mindegy, aki nincs ebbe az nem értheti...

2009. nov. 16. 18:07
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt egyes embernek fogalmuk sincs az élősködő szó jelentéséről.


Attól, hogy elfogadok a családomtól havi 50 000-et, nem vagyok élősködő. A családom jó szívvel adja nekem ajándékként, ezzel nem tudom mi a baj? Főleg nem tudom, hogy az anyós mit szól be az "élősködésről", amikor ehhez neki aztán semmi köze.

KIZÁRÓLAG AKKOR SZÓLHATNA BE, HA RAJTA ÉLŐSKÖDNÉTEK!


Élősködni azt jelenti, hogy valakitől az akarata ellenére(!) tárgyakakat, pénzt stb.-t elvenni.


Ha én nő vagyok, és a férjem eltart, akkor is élősködő vagyok?


Szerintem az anyósodnak a Te és a családod kapcsolatához nincs semmi köze. Fogadd el, hogy nem ad ajándékot, most nem azon a pár ezer forintnyi dolgon fog múlni az unokád boldogsága! Ha az anyósod ilyen bunkó, akkor egyszerűen ne foglalkozz vele! Ha átjön meglátogatni az unokád, jöjjön át és nézze meg! Ha ad valamilyen tanácsot, egyszerűen csak mond azt, hogy:

"Köszönöm, majd átgondolom!"

2009. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

"egyszer vártam volna el hogy hozzon valamit az a szerencsétlen,az unokájának"


Széggyeld magad hogy így beszélsz róla! Ha valakiről ilyen rossz a véleményed, a legnagyobb képmutatás hogy mégis elvárod tőle a támogatást ajándékok formájában!!!!

2009. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
Én megsérteném és élvezném, hogy nem szól hozzám.
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Igazat megmondva szerintem nem tagadhatod meg az unokája láthatását. Ezt tapasztalatból mondom, én is sok mindent átéltem az én anyósom mellett. Az én anyósom sem vett nekünk semmit, se esküvőre se utána. Amikor nem reagáltam erre, elkezdte felköszönteni az ünnepeket. Hogy miket vásárolt ilyenkor? Pl. a 100 Ft-os boltban vett nekem cérnát (kb.200 Ft, vagy szintén ebben az értékben fürdősót, még az árát is rajta hagyta). Gondolhatod milyen volt mikor Karácsonykor kinyitottam az ajándékot. Az én ajándékomra sem azt mondta, hogy köszönöm, hanem mennyibe került? Hol vetted? Igazi rémálmok voltak számomra az ünnepek, mert jópofizni kellett és megköszönni az ajándékát (valószínű ezt tudatosan tette, mert a nyugdíja igen magas). Amikor megszületett az első unokája kijelentette, hogy neki nem kell több unoka, ne szüljek több gyereket. Mi mindig is két gyerekre vágytunk és pár évvel később megszületett a második gyerekünk (tervezett gyerek). Akkor kezdődtek a rémálmaim. A nagyobb gyereket elhalmozta drága játékokkal a kisebbnek nem vett semmit. Minden hétvégén kijelentette, hogy a nagyobbat viszi (nekünk nem volt szabad tudni hova). Úgy kell elképzelni, hogy elvitte étterembe, majd játszóházba, majd játékboltba és vett neki játékot. Úgy jött haza a gyerekem, hogy a kezében egy hatalmas játék, a másik meg csak nézte, ő nem kapott semmit. Természetesen ezt próbáltam megbeszélni velük (apósommal is), de semmilyen sikere nem volt. A kicsi már-már nem is ismerte a nagyszüleit. Tűrtem, de amikor az apósom kijelentette hogy anyósom csak a kicsire vigyáz (ami nem igaz, havonta 1 szer látta), és úgy ordított rám mintha megbolondult volna. Azóta nem tárgyalok velük, nem kell jópofizni ünnepkor sem, mert nem ünnepelünk együtt. Még ennek ellenére is megengedem, hogy lássák a gyerekeimet, de csak akkor mikor én mondom, és annyi időre amennyire én megengedem. Ja és elfelejtettem mondani, hogy a kicsihez babalátogatóba nem voltak és a születésnapját sem köszöntötték fel.
2009. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

08,10 milyen egy szülő vagy te?Hogy engedhetted meg ezt,hogy a gyerekeiddel így viselkedjenek?Ugye nem példának írtad le a történetedet,mert annak nagyon rossz,és nem épen követendő.Én sosem hagynám,hogy a gyerekeimmel ennyire igazságtalanul viselkedjenek anyósomék vagy bárki más.Milyen szülő aki ezt eltűri???

A gyerekeidért te vagy felelős,a te bűnöd ha bántani Nálunk is megpróbálták,nem hagytam.Én,Mi vagyunk a szüleik a férjemmel,kötelességünk nekik a legjobbat akarni megvédeni minden rossztól amitől csak tudjuk Őket.

És nem kell jópofizni képmutatónak lenni,mert semmi értelme.Ha nem lehet normális viszonyban lenni jó kapcsolatot tartani,akkor nem kell összejárni.Ennyi.Mindenkinek meg van a saját élete élje azt,söprögessen a saját portáján.Még anyósék is!A tiszteletet meg kellene adni,de csak úgy lehet ha az kölcsönös.Nincsen senki alá rendelve a másik embernek,még ha sok anyós azt hiszi akkor sem.Nem KELL a fiataloknak anyóshoz alkalmazkodni,ez csak abban az esetben áll fenn ha nála laknak.De még akkor is egymáshoz kellene nem csak egyiknek a másikhoz.Én mint szülő úgy gondolom,hogy azért élünk dolgozunk,hogy a gyerekeinknek a lehető legjobbat tudjuk biztosítani,tudjuk Őket majd szükség szerint segíteni.Ezzel nem azt mondom,hogy hulljon minden az ölükbe,de egy szerető jó szülő mindig a szívén viseli a gyerekei sorsát,mindig fontosak maradnak neki és a legjobbat akarja.

Amit a kérdező leír az anyósáról annak köze nincsen a szeretethez.Egy önző uralkodni vágyó elmebeteg nőről van itt szó,aki aljas és nagyon gonosz.Tartsd távol magad és a családodat tőle,ő meg pukkadjon meg,egye amit főzött!

2009. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

08:10-esnek!


Hát nem semmi, ahogy a tiéd is viselkedik.Nagyon szégyenheti magát, a gyereket bünteti ezzel.


Nálunk sorozatba fel lettek köszöntve ajándékkal a rokonok,én meg egy szál virágot nem kaptam tőlük,pedig sokáig mi 1 fizetésből éltünk, neki meg csak magára van gondja, és lenne rá pénze csak ezzel is mutatja, hogy nem számítok családtagnak...

Most is ellenem fordította a nagyszülőket, hogy ne jöjjenek a keresztelőre.Össze-vissza hazudozik, csak az a szerencsém, hogy a férjemet nem tudja bepalizni.

2009. nov. 17. 09:25
 20/21 anonim ***** válasza:
08.10-es vagyok. Igazából a férjem kért, hogy tartsuk meg a látszatot. Tehát miatta tűrtem eddig. A nagyobbik gyerekem meg kötődik a mamához, mert ő megkapta a nagyszülői szeretetet. Ha a nagymama bármelyik bírósághoz fordulna a kötelező láthatást is megkapná. Igenis példának hoztam fel az esetet, de olyan példának amiből elismerem, hogy nagyot hibáztam. A szívem mélyén mindig azt gondoltam, hogy a kisebb gyerekemet valaha megszereti és neki is lesz nagymamája. Senkinek nem tanácsolom, hogy ilyen sokáig tűrjön, mert jobb nem lesz csak rosszabb.
2009. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!