Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elfelejtheti e az ember az...

Elfelejtheti e az ember az anyanyelvét?

Figyelt kérdés
Példaképpen, ha valaki 15 éves korában külföldre költözik, és többet nem jön vissza Magyarországra, létezik e az, hogy anyanyelvének gyakorlása hiányában azt elfelejtse, vagy esetleg akcentussal beszélje.
2011. jan. 19. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve élek külföldön és itt nincs senki, akivel magyarul tudnék beszélni. Évente egyszer megyek haza, és nem beszélek akcentussal magyarul, bár az néha előfordul, főleg az otthontartózkodás első pár napján, hogy egy két szó nem jut az eszembe, de aztán az is elmúlik.
2011. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom egész fiatalon ment ki azóta ott gyerekei, unokái vannak. Ő a halála előtt jött vissza Magyarországra és hát nagyon sokat tévesztett, akcentussal beszélt, nyelvtani hibák, stb... De lehet, hogy a kornak tudható be.
2011. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

persze, hogy van ilyen. Nagynéném is ilyen, svédországban él már minimum 20-30 éve, és elég furcsán beszéli a magyart, nyelvtanilag is sokszor.


Hofi is megmondta:

"Tessék mondani nekem, hogyan kell aztat leírni: törülköző, vagy türülköző? - Hát mennyi van meg eddig? - Th..."


"– Ööööö, What is this kerek? – Zsömle, te barom!"

2011. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kamumail!


Pont ezt akartam én is írni! :-D Hofi forever!


Meg a másik mondása még:


"Az aztat azt meg se kellett volna tanulni."

2011. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
:))))
2011. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha te jobban beszélni svéd, mint nagynéni magyar, akkor lebarmozhatod. Szerintem te sem vagy tökéletes.
2011. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gyakorolja a nyelvet,akkor igen. Főleg,ha eleve kevés volt a szókincse. Az nem felejti el,aki olvas magyar könyveket,halélgat magya rádiót- Tv-ét,vagy magyarul beszél a környezetében élő magyarokkal. De velük is előfordul,hogy a beszédükbe idegen szavakat használnak.

Régebben olvastam egy tanulmányt a Kanadába emigrált magyarokról. Magyar közösségben éltek,de kanadai közösségben dolgoztak. 20 évvel később a magyart sem beszélték már jól,sok angol vagy francia szót használtak,viszont egyik nyelvet sem tanulták meg rendesen.

2011. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Majd ha te jobban beszélni svéd, mint nagynéni magyar, akkor lebarmozhatod. Szerintem te sem vagy tökéletes."


Nem barmoztam le. Te viszont az vagy valóban, jóó nagy!

2011. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Találkoztam egy indiai lánnyal, aki az anyanyelvét (valami egzotikus helyi nyelv), amin megtanult beszélni már elfelejtette. Azt mondta kb áltisóban még emlékezett rá, de mivel a szülei is más nyelven beszélnek (mert az élet más nyelven folyik), meg amúgyis írni sosem tudott rajta, se ő se a szülei, így szépen feledésbe merült. Azóta meg külföldön él, angolul beszél mindenkivel... De a hindit, amit az iskolában tanult azt nem felejti el. Azon tud írni is.
2011. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!