Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Naggggyon sértődős, de kavarós...

Naggggyon sértődős, de kavarós anyósnak megmondhatom, hogy ha nem áll le akkor elfelejtheti az unokát?

Figyelt kérdés

Amúgy se vesz a kicsinek semmit, mert nagyon irigy ránk, csak magával törődik, és most derült ki, hogy csak a szemembe mutatja , hogy elfogad, mögötte pedig elhord mindennek.

Én se szeretem mondjuk, mert első perctől el akart választani a férjemtől, de én nem ártottam neki se és a férjemet pedig imádom.

Mi tegyek? Ezek után a férjem is neheztelne rám szerintem, de elnézni sem akarok mindent az anyósnak, főleg mert soha nem kértem tőle semmit, mégis élősködő vagyok, holott a családom havi szinten kb 50 ezerrel támogat minket.


2009. nov. 16. 15:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Elsősorban beszélj a férjeddel. Lehet ő jobb belátásra bírja az anyósodat, ha még sem, akkor lehet megengedi hogy elmondd a véleményed. Ha ez sem.. Akkor vagy tűröd, vagy nem. De szerintem a férjed nem lenne annyira mérges ha nagyon 'finoman' elmondanád amit szeretnél.
2009. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen gondok vannak ,és egy fedél alatt éltek akkor költözzetek el!Amíg az anyós házában laktok mindig ezt fogod kapni,tudod "az én házam az én váram" alapján...
2009. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Külön lakunk, csak az a baj, hogy finoman nem lehet elmondani, mert nagyon sértődős, úgyhogy mindenképp én leszek megint a szemétláda.

2009. nov. 16. 16:08
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

"Amúgy se vesz a kicsinek semmit, mert nagyon irigy ránk" szerintem a nagymama nem azért van és él és létezik, hogy az unokákra költse minden pénzét és ajándékokkal halmozza el őket.

"mégis élősködő vagyok, holott a családom havi szinten kb 50 ezerrel támogat minket." gondolom azért "vagy élősködő" mert elfogadsz pénzt a rokonaidtól minden hónapban, ahelyett, hogy saját pénzetekből állnátok meg a talpatokon, saját munkából, önerőből, támogatás nélkül.

"csak a szemembe mutatja , hogy elfogad, mögötte pedig elhord mindennek. Én se szeretem mondjuk..." ezek szerint te sem vagy jobb nála egy fikarcnyit se.

"ha nem áll le akkor elfelejtheti az unokát" ennek ellenére meg mégis elvárnád tőle hogy lássa el az unokát ajándékokkal.


Talán ha kicsit másképp állnál hozzá az anyósodhoz, nem csak a rosszat és a negatívumot látnád benne, akkor ő is másképp beszélne és viszonyulna hozzád. Nem mondom, hogy te vagy 100%ban a hibás, de biztos vagyok benne hogy kettőn áll a vásár, és a fiatalabbnak KELL alkalmazkodni.

2009. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Igazából az öregebbnek KELL okosabbnak lennie.
2009. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Elmagyarázod hogy miért? Szerintem nem annak az embernek, aki ledolgozott már egy életet, kell a fiatalnak hajbókolnia...
2009. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Senkinek nem kell hajbókolnia senki előtt!!!Mindenkinek meg van a saját élete,élje azt,és ne a másokéba akarjon beleavatkozni.Még akkor sem,ha a felnőtt gyerekéről van szó.Minden képen beszéld ezt meg a férjeddel,nem kell eltűrnöd anyósod "kavarásait".Ha a fia nem állítja le,akkor tedd meg Te.Az unokával ne zsarold,egy szerető nagyszülőnek nem kell megmondani hogyan kell az unokáját szeretni,de sok nagyszülőnél ez erősen megkérdőjelezhető,hogy valóban szeretetről van-e szó.

Ha nem hajlandó változtatni nem kell vele nektek kapcsolatot tartani,látogassa néha a fia.Ha ez neki jó,akkor legyen így.Az életetekbe akkor se engedjétek bele mászni semmilyen módon.Sepregessen otthon,az az ő dolga.Én nem értem egyébként,hogy magukat annyira okosnak tartó egy életet ledolgozó élet tapasztalt embereknek miért kell így viselkedniük?Állítólag mind szereti a gyerekét.De akkor miért akar rosszat neki???Mert azzal rosszat tesz ha a választottját nem fogadja el,ezzel családi harcot indít,aztán kesereg,hogy nem jó a kapcsolat,nem láthatja az unokáit...stb...miért van erre szükség?Aki valóban a legjobbat akarja a gyerekének az nem tesz ilyet!!Az van annyira okos bölcs,hogy jó irányba tereli a kapcsolat alakulását az új családdal már a kezdetektől.

2009. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én soha nem kértem senkitől 50 Ft-ot sem és a fiát is szeretem mellette állok mindenben, akkor mi a problémája velem? Ja és egyetlen egy alkalommal vártam volna el, hogy valamit költsön ránk amikor az unokája megszületett. Az esküvőnkre is üres kézzel jött.

Akkor kiben van a hiba?


És attól, hogy valaki idősebb nem kell elviselnem a hülyeségeit szerintem. Nem vagyok vele tiszteletlen, ő az aki nagyon gyerekes és csak években idősebb ,agyilag sajnos nem.

5 perc alatt ellentmond magának , nem lehet eligazodni rajta..

2009. nov. 16. 16:43
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Szia!Itt tök mindegy kibe van a hiba.Nem kedvel téged,és Te sem Őt.Az ilyen anyós kerüld el messziről.Csak a férjed kedvért nem muszáj tartani a kapcsolatot anyóskával.Azt majd elgondolkozik vagy nem mit mért csinál,és máskor mit ne csináljon.Bár az ilyen kórú nőszemélyek mind anyósod nem látja fától az erdőt.Az én fiam mikor megszületett,azt hitte anyóska neki szültem azt letörtem a szarvait,és jött a hideg zuhany gyerekorvos,védőnő,gyámügy volt itt minden,csak hogy bizonyítsa ártatlan jóindulatát,hát bizonyított elásta magát.Addig gyötört még majd nem szétszedte a családunkat,és könyörgött legjobban,hogy maradjunk.Hihetetlen szánalmas,önsanyargató,sebnyalogató "emberek" élnek köztünk!!
2009. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%

Egy barátnőm pont ezt csinálta,mint te.Az anyósára panaszkodott,már a férjét is az anyja ellen fordította!

Aztán kiderült,hogy minden csak hazugság,és csak anyagi okai vannak ,hogy nem halmozza el az unokáját édességgel és játékokkal,de imádja.

Mindegy kin élősködsz,de élősködsz.Tehát igaza van,élősködő vagy.

És ha nem vesz semmit a gyereknek?

Attól még szeretheti.

És lehet,hogy vesz neki ezt-azt csak valószínűleg te azokat már elfelejtetted....vagy értékben kevesebb volt,mint amit te elvárnál.

Van ilyen.

2009. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!