Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én visszautasitom az...

Ha én visszautasitom az örökséget akkor mi van?

Figyelt kérdés
Apámnak van 600 000 Ft addósága ami nekem nagy pénz 9 fős családom eltartása közben.Szóval én ezt mögörököltem. És ha én ezt visszautasítom a bank akkor most kidobott az ablakán 600 00 Ft-ot. Ez így túl egyzserű. mert amugy ha valakinek tartozása van akkor csak gondolom én hogy a banktól lehet. most akkor ez hogy van?

2013. okt. 31. 14:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
és nem a te nevedben írtam, csak elnéztem. Azt hittem az emberi tájékozatlanságot,(butaságot, hogy elfogadja valaki az adósságot mint örökség) az nekem szólt. Most nézem, hogy nem a 3-nak vagyis nekem, hanem az 5-nek vagyis neked írták..
2013. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vissza utasíthatod, de azt tudnod kell h akkor ami maradna abból se te se az utódaid nem kapnak semmit, se most se máskor.


Nem lehet téged kötelezni egy olyan adósság megfizetésére amit nem te csináltál.


Viszont ha az örökség többet ér mint 600 E pl van egy 2 miliőt érő ház, v ékszerek, berendezés.

Arról én nem mondanék le.

De ez csak 1 vélemény.

2013. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Pontosan, meg kell nézni, mennyi a teljes örökség. HA van bármi, ami többet ér, mint 600 000 Ft, akkor el lehet gondolkozni rajta.

Te visszautasítod az örökséget (lemondani csak az örökhagyó életében lehet), aztán jön a testvére, ha van, aztán jön sorban felfelé mindenki, nem kell senkinek, megörökli az állam, a bank meg megszívta.

2013. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :(:)
2013. nov. 1. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!