Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem megkapja nagyapai...

A férjem megkapja nagyapai örökségét. Nekem, mint feleségének "jár" ebből az összegből?

Figyelt kérdés
5 éve halt meg a nagypapa, de csak most került értékesítésre a ház. A kapott összeg engem is illet vagy nem?
2013. aug. 29. 22:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
7%
Csak akkor ha úgy házasodtatok hogy 50-50 vagy egyéb elosztásban egyébként a saját vagyona!
2013. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem házasság alatt örökség mindig az illető különvagyona lesz. Esetleges váláskor sem jár belőle egy fillér sem.
2013. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

Semmi...

Nem illet belőle semmi...



Az örökség az külön vagyon, ha ne adja válnátok, akkor sem kapnál belőle semmit, sőt, az abból vásárol ingatlanból vagy ingóságból sem .vagyis annyival nagyobb értékben illetné a férjedet.

2013. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem, az örökség MINDIG az örökös különvagyona, abból neked semmi sem jár. Ne haragudj, de nem is értem, hogy ezt hogyan gondolod...
2013. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Téged miért illetne? Nem a te nagypapád halt meg, hanem a férjedé. Ne legyél ennyire kapzsi.
2013. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
borzalom. Jár egy hatakmas beintés neked. Na az jár.
2013. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Azért jutott az eszembe, mert a miatta, nevemre felvett folyószámlahitel nem érdekli, a nyakamon hagyja, amikor én kaptam egy évek óta folyó felszámolásból végkielégítést, egyből rátette volna a kezét.

Teljesen megőrült, eddig még munkája sem volt, eladósodtunk, most hirtelen pénz szagot fog, és menekül, elköltözik, itt hagyja a 3 pici gyerekét is. semmi nem érdekli.

csak gondoltam, ha a szemét húzásai miatt szívok, akkor esetleg a jóbol is jár....

de úgylátszik nem.

gyerektartást sem fizet, nincs munkája, amikor volt, az is minimálbéres.

így jártam.....

2013. aug. 29. 22:29
 8/31 A kérdező kommentje:
Igazad van 6-os, ez borzalom!!!!
2013. aug. 29. 22:31
 9/31 anonim ***** válasza:
97%
Házasság alatt keletkezett vagyon, közös vagyon így a végkielégítés, fizetés de ez alól kivétel az örökség.
2013. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Vígasztalódj, az adósság közös.
2013. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!