Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én visszautasitom az...

Ha én visszautasitom az örökséget akkor mi van?

Figyelt kérdés
Apámnak van 600 000 Ft addósága ami nekem nagy pénz 9 fős családom eltartása közben.Szóval én ezt mögörököltem. És ha én ezt visszautasítom a bank akkor most kidobott az ablakán 600 00 Ft-ot. Ez így túl egyzserű. mert amugy ha valakinek tartozása van akkor csak gondolom én hogy a banktól lehet. most akkor ez hogy van?

2013. okt. 31. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, hogy vissza lehet utasítani. De lehet, hogy tévedek.
2013. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
nem vagy köteles az örökséget elfogadni.
2013. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Adósságot csak az örökség erejéig lehet örökölni.

Ha van apádnak 3 millió forint értékű ingó vagy ingatlan vagyona, akkor öröklőd a 600 ezer forint tartozást ami lehet banki vagy közüzemi tartozás is. Ebben az esetben vagy levonják az örökségedből, vagy nyilatkozatban véglegesen lemondasz az örökségedről. Így sem a tartozás sem a vagyon (ingó és ingatlant) nem örökölsz.

Ha apádnak nincs semmi vagyona se ingó se ingatlan, akkor az adósságot nem lehet örökölni, így lemondani sem kell róla.

2013. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A gazdátlan örökség gazdája az állam. Tehát ha visszautasítod, az állam válik örökössé.
2013. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos azt kell hogy mondjam, (tapasztalat) az adósságot is örökölted. :-( Akkor van szerencséd, ha volt apukádnak legalább annyi vagyona, így akkor fedezi az adósságot.

Sajnos a jelenlegi jogszabályok szerint (ami rendkívül bankpárti) az adósság még az adós halálával sem szűnik meg, amennyiben van örököse. :-(

2013. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
#5 - ezt rosszul tudod. Vissza lehet utasítani bármilyen örökséget. Az, hogy te ezt nem tetted meg, az egyéni tájékozatlanságod.
2013. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok

Tavaly meghalt az édesapám. 1,5 millió forint adóssága volt ami többnyire banki hitelek, elmaradt villany, lakbér, gáz számlák. Mivel nem volt sem ingatlanja sem ingó vagyona, így közjegyző előtt sem kellett megjelenünk. Kaptunk egy levelet a közjegyzőtől, hogy sem a bank sem a szolgáltatók (bár ők akarták, de nem jött össze nekik) nem követelhetik a tartozást, mert nem volt semmi Pozitív bevétel. Csak annyit kellett tenni, hogy a közjegyző hivatalos levelét amiben rögzítve volt, hogy nincs örökség el kellett küldeni a másolatokat a bankok felé, és a szolgáltatók felé..

De utána néztem alig pár perce a neten is. Ezt találtam. Ahogy korábban is írtam. Adósságot csak a hagyaték erejéig lehet örökölni.

[link]

2013. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:19


Legközelebb olvasd el figyelmesen hogy mit írtam

Idézem magam

" vagy nyilatkozatban véglegesen lemondasz az örökségedről. Így sem a tartozás sem a vagyon (ingó és ingatlant) nem örökölsz."


Gyengébbek kedvéért. le lehet mondani az örökségről, ezáltal az adósságról is.

2013. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát 7-es, ezt elb*tad, mert én vagyok az 5-ös, kérlek ne írj a nevemben....
2013. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
JAJ! Bocsánat, tényleg én a hármas vagyok, nem az 5-ös..:) Ezt tényleg benéztem.
2013. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!