Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsuk meg az örökséget?

Hogyan tartsuk meg az örökséget?

Figyelt kérdés
A lényeg, a barátnőm börtönben ül kapott 10 évet egy emberölésben való részvétel mint 2. rendű vádlott! Az apja ellen aki meghalt. Az örökséget nem jogerősen neki ítélte a bíróság mert fent állt még az ártatlanság joga. Nem rég jogerős lett a büntetése. A család kártérítést követel tőle, konkrétan az összes vagyont ami olyan 50 milliónak felel meg(a nagymamája akarja kisemmizni)! A nagymama beperelte az unokáját! Anno a közjegyzőnél mindent ráírattak ez volt a nem jogerős döntés. Ha mindent elajándékoz nekem ami a nevén van akkor is elvehetnek mindent tőle? Vagy milyen megoldást tudtok erre? Vegyem el attól jobb lesz? Köszönöm...
2013. máj. 20. 19:47
 1/9 Ananke válasza:
82%
Te most komolyan ki vagy akadva a nagymamára?Én is elperelnék mindent tőle!
2013. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség nem jár neki, mert a biróság csak azért itélte oda FELTÉTELESEN, mert nem volt bizonyított a bünössége.


Attól kezdve, hogy bünösnek lett nyilvánítva, megszünt az örökség iránti igénye.


Ebböl következöen nem rendelkezhet felette, így nem is ajándékozhatja neked.


Az örökség a nagymamának illetve egyéb családtagoknak jár, a barátnödnek nem.

2013. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értelmes választ vártam! Nem kell ítélkezni a még nem tudod a hátterét! Tudod létezik családon belüli erőszak! Aminek nem épp az apa volt az áldozata!
2013. máj. 20. 20:11
 4/9 A kérdező kommentje:
És amit már megörökölt mert anyukája még kislány korában meghalt neki, és tőle már megörökölte mindennek a felét! Azt is elveheti a nagymama? Vagy csak az apai örökséget?
2013. máj. 20. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
A korábbi tulajdonához semmi köze a nagymamának. Főleg, hogy a lány a másik ágról örökölte.
2013. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ajándékozhatja neked, mivel nem az övé.

Hiába veszed, lényegtelen ebből a szempontból.


Az előző örökségéhez ennek az ügynek semmi köze, azt nem érinti. (Nyilvánvalóan nem örökölhet attól a rokontól, akinek a meggyilkolásában közreműködött.)

2013. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a válaszokat! Gondoltam megkérdem a ti véleményeteket is mert a 2 ügyvéd aki ezzel az üggyel foglalkozik nem igazán bőbeszédűek!
2013. máj. 20. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez annyira kacifántos ügy, hogy egy ügyvéd jól jönne nektek!
2013. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neked mint barátnak jogilag semmi közöd az egészhez,

ezért nem mondanak semit az ügyvédek.

Nincs vérszerinti rokon, az ügyvédek a barátnővel nem beszélnek?

Attól hogy perel a nagyi még nem biztos hogy kártéritést meg is kapja.

2013. máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!