Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha nem...

Ti mit tennétek, ha nem akarna elengedni?

Figyelt kérdés
1 hónapja van állása a barátnőmnek most kapta meg az első fizetését 101000ft ebből az anyja elkérte a felét és a maradékból még neki kell fizetni az anyja edzőtermi belépőjét meg az ő utazását a munkahelyére kb havi 20e ft meg még neki kell fizetni a telefonja törlesztő részét és a telefonszámláját plusz havi egyéb költségek...kb hó végére maradna neki 10-5e ft és egy évbe keresne kb 120e ft ami megmaradna neki és így még külön sem él...és a testvére külön él fizet otthonra 10e ft és ennyi..pedig a testvérének 180e ft a fizetése. A barátnőm nem tudja megértetni a anyjával,hogy neki is kéne félretenni,mert szeretne elköltözni és nem akar örökre ott ragadni...(van egy kisebb tesója is)Ti mit tennétek a helyében?
2013. okt. 9. 16:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Mondogasd neki rendszeresen, hogy:


"hű, de vacak így, hogy nem tudsz félretenni; így találkozni se tudnánk; nem tudsz venni magadnak egy göncöt se; mire elég így a pénzed?... ha ez nem változik, örök életedre ott ragadsz..."


...s talán egyszer ráébred ő maga is.

2013. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sokszor mondtam már,hogy így aztán örökre ott ragad mert tíz év alatt keresne így kb annyit mint egyébként 1-2 év alatt...de hát nagyon nehéz hatni rá..pedig mondtam neki már sokszor azt is,hogy majd ha nem most eszmél rá akkor majd 40 éves korába amikor otthon fog ülni anyjával és nem lesz saját családja és élete,hogy hát a sarkára kellett volna állnia...és ő erre mindig helyesel,de amikor azt mondom akkor ne adja oda a pénzt az anyjának 2 hónapig csak eltudja viseli a pénz miatti vitát aztán meg lépjen le..de erre mindig az a válasz hogy nem lehet..
2013. okt. 9. 17:45
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor ez van!


Tudod, az okos ember a más kárán, a hülye csak a sajátján tanul. Hagyd!

2013. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
tudom ,de a barátnőm és segíteni akarok neki
2013. okt. 9. 18:00
 15/15 anonim ***** válasza:

A havi 70 ezer forint irreálisan magas egy szobáért a szülőknek. Ennyiből budapesten lehet bérelni egy lakást rezsivel együtt.

Vagy belátja a barátnőd, hogy az anyja kizsigereli, sarkára áll és elengedi anyuka kezét, vagy azt mondja, hogy "ehhez én gyenge vagyok, maradok anyuci szoknyája mögött örökre". Ő dönt. Az előbbi esetén egyszerűen csak mondjon nemet a pénzre és keressen vagy szobát vagy kaució mentes albérletet (mert ilyen is van!) és sipirc otthonról. Anyuka egy darabig mérges lesz, de idővel megnyugszik és elfogadja, hogy a lánya elkezdte a saját útját járni. Ha az utóbbit választja a barátnőd, akkor nincs mit tenned, fogadd el az akaratát és ennyi.

2013. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!