Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha nem...

Ti mit tennétek, ha nem akarna elengedni?

Figyelt kérdés
1 hónapja van állása a barátnőmnek most kapta meg az első fizetését 101000ft ebből az anyja elkérte a felét és a maradékból még neki kell fizetni az anyja edzőtermi belépőjét meg az ő utazását a munkahelyére kb havi 20e ft meg még neki kell fizetni a telefonja törlesztő részét és a telefonszámláját plusz havi egyéb költségek...kb hó végére maradna neki 10-5e ft és egy évbe keresne kb 120e ft ami megmaradna neki és így még külön sem él...és a testvére külön él fizet otthonra 10e ft és ennyi..pedig a testvérének 180e ft a fizetése. A barátnőm nem tudja megértetni a anyjával,hogy neki is kéne félretenni,mert szeretne elköltözni és nem akar örökre ott ragadni...(van egy kisebb tesója is)Ti mit tennétek a helyében?
2013. okt. 9. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyében én egész egyszerűen nem adnék a szükségesnél több pénzt anyámnak, és pont. Vagy késsel kényszeríti ki belőle? Hadd legyen harag egy hónapig. Mondjuk novemberben csak 50 000-et adnék mindennel együtt, és akkor december elején már lenne 150K-m, amiből simán külön lehet költözni, ha az ember meghúzza a nadrágszíjat.
2013. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
keresnék egy másik nőt.
2013. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Felnőtt nő gondolom a barátnőd.Álljon a sarkára.
2013. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. Sajnos eléggé elfajult dolgokat csinál az anyja. Persze az is probléma hogy a barátnőm nem áll a sarkára. De az anyja elvette a gépét,mert nem utalt neki. pedig az a barátnőm saját pénzéből vett gépe...

2. nem úgy a barátnőm...én is lány vagyok

2013. okt. 9. 17:06
 5/15 A kérdező kommentje:
3. Én is ezt mondtam neki,de sajnos nem nagyon tudom erre rávezetni...amúgy igen már felnőtt..22éves
2013. okt. 9. 17:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha AKAR, el tud költözni, mert van elég jovedelme.


A saját dolgait összepakolja, elviszi pl. hozzád, utána a fizetéséböl csak 50ezret ad az anyjának.


A következö hónapban már van annyi pénze, hogy egy szobát ki tudjon venni - és attól kezdve független az anyjától.


De valószinüleg nem is akar elköltözni, csak nyafogni akar, hogy "nem lehet megcsinálni"

2013. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hozzám sajnos nem tud mert az ország másik végében lakok...:/ a kauciót előre 2 hónapra le kéne tenni neki ami majdnem 200e ft ,meg gondolom azért nem akar rosszba lenni az anyjával..én is hasonlókat mondtam neki és én is így cselekednék ahogy itt legtöbben írtátok,de hát azért nem ilyen könnyű főleg egy ilyen szülővel...nyilván vannak jogai a barátnőmnek ,de azért ha az anyja át is lépné a határt akkor sem jelentené fel a saját szülőjét
2013. okt. 9. 17:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nőjön fel, és álljon ki magáért!
2013. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"kauciót előre 2 hónapra le kéne tenni neki ami majdnem 200e ft"


De ki mondta, hogy egyből egész lakást béreljen egyedül?

Ha egy szobát vesz ki, nem kell 200.

De akár elmehet diákszállóba stb. Koliszobákat is kiadnak rövid távra külsősöknek.


Ha AKAR, lép, ha nem, hát így járt...

2013. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igazatok van,de szeretnék rajta valahogy segíteni :/ nem tudom mit tehetnék...
2013. okt. 9. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!