Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nálam ez a betegség így zajlik le? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy migrénes vagyok és 1-2 órával előre tudom, hogy fájni fog a fejem. Ilyenkor mindig azonnal beveszem a gyógyszert, mert mire jönne a fejfájás addigra hatni fog és nem pusztulok bele.

A párom és a testvérem ezt képtelenek elhinni, és mindig azt mondják, hogy csak bemagyarázom magamnak, semmi bajom, honnan is lehetne ezt tudni..


Hiába mondom el nekik miért van, akkor is baromságnak gondolják. A testvérem még annyira nem is érdekelne, de hogy a párom is ezzel piszkál azt már nem bírom.


Hogy érhetném el, hogy végre higgyenek nekem? Annyira rosszul esik.. Komolyan senkinek nem kívánom, hogy migrénes legyen..örüljenek, hogy nekik nincs ilyen bajom, engem meg ne piszkáljanak, ha azonnal gyógyszert kell bevennem.


Tudtok valamit javasolni? Más is van így ezzel?


2013. okt. 5. 18:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

2-es (és a migrénes sokadik hozzászóló voltam): úgynevezett aura-jelenségnek hívják, éppen úgy, mint a kezdődő epilepsziás roham esetében. (Ezen túl semmi közük egymáshoz.)Ezért tudja a Kérdező, hogy mikor fog rátörni a migrénes roham: megfigyelte az aura-jeleket magán.


Kérdező: Tipp: fejfájás-ambulancia, és ha minden lelet negatív, akkor neurológus-pszichiáter. A migrén mögött sokszor iszonyatos mértékű elfojtott belső, pszichés feszültség áll.

2013. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj nekik, ha beveszel gyógyszert. Végül is semmi közük hozzá, gondolom ők sem kötik az orrodra, hogyha bevesznek gyógyszert, mert fáj valamijük. Ha meg épp látják, hogy veszed be és megkérdezik, mondd el, hogy tudod, hogy migréned lesz, ha nem hiszik el és kiröhögnek, mondhatod, hogy akkor minek kérdezted.
2013. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
menj el a migrén központba.Ne csak saját gyógyszerrel kúráld magad.Nagyon jó gyógymódok vannak erre olyan gyógyszerrel ami a leginkább illik rád.plusz papírod is lesz róla hogy migrénes vagy és kész a többiek meg menjenek a francba akik nem hisznek neked.
2013. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Tényleg el fogok menni mégegyszer, hogy írjanak valami új gyógyszert nekem.


Már egy ideje nem azt szedem, amit anno írtak, mert nem használ és helyette cataflam. Tudom, nem egészséges, de szerencsére nem jön elő túl gyakran, így rászokni nem fogok.


Konkrét papírom nincs róla, vagy lehet volt, de szemüveget azért kaptam.


Egyszer egy ilyen teljes látótér kiesésnél anyukám nagyon megijedt (orvos) és másnap azonnal vitt neurológiára, illetve teljes szemvizsgálatra. Ott a neurológus megállapította, hogy "csak" migrén és elküldött szemészhez, kaptam szemüveget. (amúgy tök jól látok nélküle)


Szóval azért vannak bizonyítékai, hogy migrénes vagyok..


Na mindegy, megpróbálkozom új gyógyszerrel, illetve lehet, hogy egyszer megmutatom nekik milyen ez.. Talán észhez tér..

(menstruációs fájdalmaimmal is így volt a párom, bár ott nem szándékosan nem vettem gyógyszert, hanem nem volt nálunk semmi..hát azóta elhiszi, hogy tényleg fáj)

2013. okt. 5. 19:27
 15/22 anonim ***** válasza:
de migrén központba menj!! mert ott értenek is hozzá:) ideggyógyászom végigtapogadta a nyakam hogy"hmm tényleg migrénem van? és itt fáj" azóta amióta valamit megnyomott a nyakamnál reumás fájdalmam is van és sokszor az jelzi előre a migrénemet:(
2013. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


mért kell látniuk,hogy gyóygszert veszel be?? De van megoldás,csak orvoshoz kéne menni.

2013. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Mivel a párommal egy szobás kislakásban élünk, ezért nagy rá az esély, hogy látja mikor gyógyszert veszek be. Persze előfordult, hogy nem volt otthon akkor, de olyan is, hogy igen.


Nővéremmel is kétszer volt olyan, hogy otthon voltunk szülőknél és akkor jött rám, és épp látta, hogy gyógyszert veszek be, vagy szaladok a gyógyszertárba, mert elfogyott otthon a cataflam.


Köszi, akkor migrénes központba megyek el. :)

2013. okt. 5. 19:48
 18/22 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Én már reggel tudom hogy estére xarul leszek igy már napközben elkezdem kezelni magam. Szerencsére férjem megérti, anyós már buta ehez. A rokonsàggal ne foglalkozz, a párodnakeg egyszer elkell magyarázni érthetően, vagy esetleg egy alkalommal az orvossal is beszélhetne erről, hátha igy felfogja.
2013. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha anyukád orvos akkor miért nem ül le a "hitetlenekkel" és magyarázza el a dolgot mint szakember? Miért nem csap az asztalra hogy ez migrén és hagyjanak békén?

Ne haragudj meg de sem a testvéred sem a párod nem áll az ész magaslatán. Ilyen dolgokat csak a buta emberek mondanak.

Ha együtt élsz a pároddal és látja ha beveszel egy gyógyszert, akkor ő nem látja rajtad a kezdeti tüneteket? Nem látja hogy szenvedsz vagy azt hogy nem látsz rendesen? Ezt észre kellene vennie. Ne haragudj de az ilyen párt páros lábbal rúgnám ki. Jobb lenne ha a két b.unkó a nővéred és a párod állna össze, mert agyban egymáshoz valók. Nem szeret téged ez a pasi.

2013. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Már kértem anyát, bár valószínű, hogy nem ültette le őket, hanem csak kérte, hogy hagyjanak engem békén ilyenkor, nem viccből szedek gyógyszert.


A párom pedig..nem is értem. Igazából minden másban támogat, mellettem áll, tudom, hogy szeret, érezteti, bármikor számíthatok rá, de ez az egy, a migrén..egyszerűen nem érti.


Emiatt nem gondolom, hogy nem szeret engem. Bár megértem a reakciódat, mert másnak valószínű én is ezt mondanám a történtek ismeretében.


Ha legközelebb előáll ezzel, amikor ilyen bajom van, akkor le fogom ültetni és mégegyszer elmagyarázom neki..orra alá tolok egy orvosi papírt, próbálom a fejébe verni.


Tudja, hogy a szemüveget migrén miatt írták fel nekem, tehát tudja, hogy van ez a bajom.

Nála a probléma, hogy pl. egyszer elmentünk itthonról, és rámjöttek a tünetek és mondtam neki, hogy úgy intézzük a napunkat, hogy köpzben haza kell ugranunk, mert migrénem lesz és fájdalomcsillapító kell.

Hát ő ezt nem képes megérteni.


De végsősoron nem is várom, hogy megértse, csak fogadja el, hogy a tünetekből tudom mikor fog kelleni az a gyógyszer.

2013. okt. 6. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!