Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne visszakérni a...

Hogyan lehetne visszakérni a gyerekholmikat? Részlet lent!

Figyelt kérdés

A nővéremnek még nincsen gyereke, viszont tavaly adott gyerekholmikat (ismerősök által) az unokatesónk feleségének, mivel gyermeket várt. Kiderült viszont, hogy a baba betegen született, meghalt. Nővéremnek kellenének azok a sok holmik, mert tervezik a babát, de nem tudja, hogy hogy illene ezt megtenni. Legszívesebben náluk hagyná, de mégis fontosak lennének számára.

Szerintetek inkább hagyja? De ha nagyon muszáj, nem tudnátok valami illendő mondatot tanácsolni?

Köszönjük a segítséget



2013. jún. 10. 00:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor kérném vissza, ha már megfogant a baba. Akkor teljesen egyértelmű, hogy miért kéri vissza.
2013. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekik kéne lapból visszaadni.
2013. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
*alapból
2013. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
egesz egyszeruen megmondanam nekik, hogy a noverem gyermeket var es elobb vagy utobb szukseguk lesz a ruhakra.
2013. jún. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Hát ha nem olyan drágák, és nem akkora anyagi megterhelés, akkor én lehet inkább hagynám.

De ha nem, akkor is nagyon nehéz ezt illendően megkérdezni.Tulajdonképpen ötletem sincs, de már a gondolattól kirázott a hideg.

2013. jún. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia xy, képzeld babát várok! Majd a közeljövőben elhozom a ruhákat rendben? Mikor vagy otthon?


Pofátlanúl nyíltan rámenősen kell megoldani. Nagyon drágák a gyermek holmik és nem szekrény nehezéknek adta oda nővéred...

2013. jún. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
95%
Szerintem egyenlőre elég, ha megemlítitek neki, hogy jön a baba, úgy gondolom magától vissza fogja adni. Ha mégsem, elkérni még mindig nem késő.
2013. jún. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nos kerdes az, hogy egyertelmuen kolcsonadasrol volt e szo, vagy csak odaadta őket.....
2013. jún. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem adta tovább, akkor szerintem ha megemlítitek, hogy jön a baba, magától visszaadja. (Nálunk az a szokás, hogy mennek körbe a családok között a csecsemőruhák szükség szerint, és nem kell engedélyt kérni a továbbadáshoz attól, akitől kaptad, ezért tudom elképzelni, hogy továbbadta.) De ha kihirdeti, hogy gyereket vár, akkor szerintem fog kapni egy csomó ruhát és gyerekholmit, legalábbis nálunk ez így megy.


Ami közben eszembejutott, hogy nagyobb darabok esetén (pl. kiságy, babakocsi) lehet azt mondani, hogy "nem emlékszem, kinek adtam oda a kiságyat, és most kéne vissza".

2013. jún. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha még csak tervezik a babát akkor sehogy egyenlőre.Ha megfogant a baba utánna már simán lehet visszakérni,nem kell előre sietni.
2013. jún. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!