Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne visszakérni a...

Hogyan lehetne visszakérni a gyerekholmikat? Részlet lent!

Figyelt kérdés

A nővéremnek még nincsen gyereke, viszont tavaly adott gyerekholmikat (ismerősök által) az unokatesónk feleségének, mivel gyermeket várt. Kiderült viszont, hogy a baba betegen született, meghalt. Nővéremnek kellenének azok a sok holmik, mert tervezik a babát, de nem tudja, hogy hogy illene ezt megtenni. Legszívesebben náluk hagyná, de mégis fontosak lennének számára.

Szerintetek inkább hagyja? De ha nagyon muszáj, nem tudnátok valami illendő mondatot tanácsolni?

Köszönjük a segítséget



2013. jún. 10. 00:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha kölcsönadta, akkor visszakérheti, ha elajándékozta, akkor nem. Nemcsak pofátlanság az elajándékozott holmit visszakérni, de nincs is rá alapja.


Szerintem, ne a terzevés előtt kínlódjon a babaholmikkal, hanem amikor megfogant és a baba megmaradt, akkor kezdje el gyűjtögetni a holmikat. Ha terhes lesz, akkor bizonyára az unokatesónak is hamarabb koppan az, hogy ahol baba lesz, oda illene visszaadni a cuccot, ha kölcsönről volt szó.


Azon is gondolkodjatok el, hogy milyen érzés lehet annak az embernek, akinek meghalt a gyereke, visszadni a cuccokat. Lehet, hogy örömest adná, lehet, hogy ezzel még nagyobb fájdalom keletkezik benne.


Másrészt ez a nővéred és az unokatesó dolga. Nem a tied, te ne avatkozz ebbe bele. Felnőtt ember, intézze ő a dolgait.

2013. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
Ebben a helyzetben sehogy nem kérném vissza. Ahol ilyen tragédia történt, nem akarnék belerúgni még én is egyet...
2013. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Mivel ez nem átlagos szituáció, ezért én nem kérném vissza. Több okból sem.

Egyrészt azok a gyerekruhák az unokatesónak pótolhatatlan emlékek. Csak ennyi maradt számára a gyermekéből...Azokat a ruhákat az ő babája nem kinőtte és nem cserélte le nagyobbakra...Meghagynám neki.


Másrészt pedig elég babonás vagyok ahhoz, hogy ne akarjam olyan babaruhába tenni a gyermekem, amik egy már halott csecsemőé voltak...

2013. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Használt müanyag vacckokat, ki tudja hogyan tárolt penészes, molyrágta ruhákat akar tényleg....

Amúgy meg mikor odata nyilván tisztában volt vele hogy neki is bármikor becsúszhat.

2013. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!