Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nálam ez a betegség így zajlik le? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy migrénes vagyok és 1-2 órával előre tudom, hogy fájni fog a fejem. Ilyenkor mindig azonnal beveszem a gyógyszert, mert mire jönne a fejfájás addigra hatni fog és nem pusztulok bele.

A párom és a testvérem ezt képtelenek elhinni, és mindig azt mondják, hogy csak bemagyarázom magamnak, semmi bajom, honnan is lehetne ezt tudni..


Hiába mondom el nekik miért van, akkor is baromságnak gondolják. A testvérem még annyira nem is érdekelne, de hogy a párom is ezzel piszkál azt már nem bírom.


Hogy érhetném el, hogy végre higgyenek nekem? Annyira rosszul esik.. Komolyan senkinek nem kívánom, hogy migrénes legyen..örüljenek, hogy nekik nincs ilyen bajom, engem meg ne piszkáljanak, ha azonnal gyógyszert kell bevennem.


Tudtok valamit javasolni? Más is van így ezzel?


2013. okt. 5. 18:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*bajuk
2013. okt. 5. 18:39
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk én sem értem, ha nincs semmi tünet akkor honnan a fenéből tudod hogy 2 óra múlva görcsös migrénes fájdalmaid lesznek?

Azt sem értem hogy ha nincs semmi fájdalom, de ennek ellenére beveszel fájdalomcsillapítót akkor mire hat?? A legtöbb fájdalomcsillapító magára a fájdalomra hat. Ha nincs fájdalom akkor csak tompulsz a gyógyszertől, de nem hat..

Jó magam is migrénes vagyok, sokszor annyira tud fájni a fejem, hogy sírni tudnék, de sosem érzem jóval előrébb hogy jönni fog a migrén. Amikor már kezd egy kicsit fájni akkor az már tünet..

Szóval érthetetlen a viselkedésed..

2013. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

De van tünetem.


Zavaros a látásom. Vibrál a szemem, vagy foltokban nem látok, de volt már teljes látótér kiesésem is. Ezt követi a hányinger, majd a fényérzékenyság, végül 1-2 órával később a fejfájás.


A fájdalomcsillapítót azért veszem be hamarabb, mert annak a hatóanyaga fél-1 óra alatt hat és mire jönne a fejfájás, addig már nyilván nem érzem hiszen hatott a gyógyszer.

2013. okt. 5. 18:46
 4/22 A kérdező kommentje:
És hiába mondom nekik, hogy elkezdett sz..rakodni a szemem, és azért tudom, hogy fájni fog a fejem, egyszerűen nem képesek felfogni, baromságnak tartják.
2013. okt. 5. 18:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Így már más. Akkor vannak tüneteid.. Így teljesen érthető ha kezdődő tüneteknél beveszel fájdalomcsillapítót..

Azt hittem hogy semmi tünet, csak azt mondod hogy 2 óra múlva migrén lesz..

A párodnak és testvérednek elmondhatod, hogy vannak tünetek..

2013. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem értik. Elmagyaráztad nekik részletesen, ilyenkor mi zajlik? Hogy basszus, nem látsz, és akkor tudod, hogy jön a roham... Ez olyan, mintha nem hinnék el, hogy hányingered van, és fél órával később hányni fogsz.

Nincsen valami részletes leírásod, amit meg tudnál nekik mutatni? Mondjuk, ha szeretek valakit, akkor sem piszkálom a dolgaival, ha szerintem képzelődik... A helyedben nagyon súlyosan megbántódnék, és ha szeret a párod, akkor megtanulja, hogy ilyenkor húzzon bőrt a fogaira, mert neked rosszul esik.

2013. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem egyszer kiborultam már emiatt, szerencsére anya ott volt megnyugtatott. A testvérem alapból gyógyszerellenes és nem érti, hogy miért kell mindenre gyógyszert szedni főleg, hogy még nem is fáj semmi, de már beveszem..


Aztán egyszer hamarabb jött a fejfájás, mint ahogy hatott a gyógyszer, majd szétesett a fejem, a tesóm meg csak nem hagyta abba. Már kértem anyát is, hogy beszéljen vele, hogy ez nem játék és nem viccből van ez, de ez se nagyon hatja meg.


A párom meg..nagyon rosszul esik, hogy azt hiszi beképzelem a fejfájást..lehet, hogy az lesz, amit mondtál. Előszedek egy orvosi leírást, amiben egyébként ugyanezek le vannak írva és az orra alá dugom.

2013. okt. 5. 18:53
 8/22 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, elmondtam már nekik. Ugyanezt amit most itt is. Zavaros látás, hányinger, fényérzékenység.

Mostmár napszemüveget is kénytelen vagyok magammal hordani, mert volt már hogy úton voltam és úgy jött rám. Ilyenkor alig bírom kinyitni a szemem.

2013. okt. 5. 18:54
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Semmit. Nem értik, mert nem akarjék megérteni. Nekik nem fáj, tehét szerintük akinek mégis fáj, az szimulál, a migrén pedig baromság...Az ő EQ-juk pedig fagyponton áll.


Ilyen embernek tök fölösleges magyarázgatni, hogy mit jelent a migrén, ezért nem is kell magyarázgatni. Nem kell velük semmit megértetni: te csak kezed a migrénedet és ne foglalkozz velük. Elég, ha közlöd, hogy "migrénem van, legyetek szívesek, békén hagyni egy kis időre".


És semmiféle visszapampogásssal, gúnyolódással, egyéb süket dumával nem kell foglalkozni.


(Én is migrénekkel kínlódom, úgyhogy nagyon megértelek.)

2013. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Egy dolog jutott eszembe, ami biztos hatást érne el. Ha nem veszel be gyógyszert, és saját maguk tapasztalják meg, hogy milyen, ha egy migrénes szenved. Ezzel sajnos magadnak is ártanál, viszont ha látják, hogy a tünetekből tényleg ez következik, talán békén fognak hagyni.

Jómagam is migrénes vagyok, én is a tünetek jelentkezésekor beveszek egy gyógyszert, mert utána használhatatlan lennék.

2013. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!