Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Ez most hosszú lesz.A barátommal együtt élünk már egy éve,sajnos elég sokat iszik,se én megpróbálom Őt kirángatni ebből kedvesen,szép szóval nemsikerült ezért kicsit durvább szavakkal is próbáltam.Már 2hete megvolt beszélve,hogy a hugom és a barátja meg mi ketten elutazunk egy ilyen családi nyaralóba,ami pénzbe nem kerül,csak ki kell oda jutni autóval.Testvérem barátja elkérte az autót és megbeszéltük hogy igen akkor pénteken(ma) elmegyünk a barátomért a munkahelyére,direkt emiatt vett ki szabadságot szombatra is.Tegnap berugott megint,kicsit összekaptunk,de aztán békében feküdtünk le aludni.Ma hajnalban indult dolgozni és bejelentette,hogy ne menjünk érte mert Ő nem fog jönni..én teljesen kikészültem, meg azt is mondta ,hogy ő most hazamegy a szüleihez a hétvégére és mondta,hogy én ne menjek.Teljesen,de teljesen megdöbbentem,nemtudom mit tegyek.Elköszöntem Tőle telefonba ,mert mondtam ,hogy én ezt itt nembírom,erre hívogat,hogy felveszem-e felvettem,beszéltünk,de semmi értelmesre nem jutottunk.Mit csináljak?3 ember hétvégéjét húzta keresztbe,soha nem csinált még ilyet,mindig szavahihető,megbízható volt. Mit tennétek a helyemben?Tényleg rettenetesen érzem magam.Lehet ennek jó vége?(hozzáteszem,hogy nagyon szeretem és ugyanezt mindig mondja Ő is nekem,tehát nem szeretnék most olyan választ ,hogy szakítsatok stb.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 27. 05:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Komoly gondolatok, javaslom, hogy hallgass meg valakit, aki ért hozzá:


http://www.youtube.com/watch?v=yQVI-fwSayc


[link]

2013. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Az alkohollal az a gond, hogy sok esetben pont a szerethető, rendes (és gyenge) emberek válnak a rabjaivá. Ez, majd később a félelem/ragaszkodás/beletörődés sarkallja arra a nőket, hogy velük maradjanak.

Ha ideiglenesen rá is hagyja az ivást, mert ráijesztesz, mindig ott lesz a lehetőség, hogy lecsúszik egy pohár bor, aztán nincs megállás.

A szerelem önmagában nem elég egy jó kapcsolathoz.

19. voltam.

20L

2013. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!


A legnagyobb jóindulattal írom ezeket a sorokat.

Tudod,így kezdődik,aztán veréssel és balhékkal végződik,átsírt ás átveszekedett éjszakákkal,szenvedéssel ate részedről.Tönkre fogod tenni az életed,el fogod pazarolni a fiatalságodat.Persze egyszer meggyűlölöd majd a piaszag és az undorítóan szánalmas viselkedése és az önzősége miatt,csak akkor már talán túl késő lesz.Vagy most futsz el,vagy soha.Te választasz magadnak sorsot.

Mielőtt a fejemhez vágnád,hogy fogalmam nincs az egészről és kívülálló vagyok,elmondanám,hogy nagyon jól tudom,miről beszélek.Sajnos a tapasztalat mondatja mindezt velem...

2013. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer MINDENKINEK a választ,még annak is aki szerint ezt érdemlem. Tényleg nagyon kedvesek vagytok ,hogy rám szántatok egy kis időt,azzal,hogy elolvastátok és még válaszoltatok is. Megoldódott ez a probléma,ugyanis felhívott a szünetben(8kor) és bocsánatot kért,nagyon sajnálta és mondta,hogy ezt meg kell beszélnünk nagyon utálja most magát..és ha még nem mondtam le akkor menjünk érte ahogy meg volt beszélve. Szóval itt lehet kicsit "sátánnak" tűnhetett elsőre.Egyébként lelkileg is elég sok problémája van(de ez hosszú nagyon nagyon).Persze ez nemjelenti azt ,hogy minden oké,hiszen megcsinálta ezt velem,kikészültem rendesen...de mégis próbálja helyrehozni,nemtudom mi lehetett vele reggel..de már mindegy ez. Tényleg köszönöm mégegyszer,azoknak pedig főleg akik kicsit pozitívabban próbáltak hozzám állni!
2013. szept. 27. 11:33
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni megváltoztatni, igaza volt az előttem szólóknak. Persze, most nem hiszel senkinek, mert szerelmes vagy, de pont az ilyen történetekből szoktak kisülni a legnagyobb tragédiák. Egy alkoholistával soha senki nem lehet boldog. Sajnos tudom, mert szinte az egész családomban jelen van az alkohol és mindenki tönkrement, nemcsak az alkoholisták, hanem a feleségeik is. Mindenki. Ebből nem lehet jól kijönni. Még azok is megszívják az ilyen házasságokban, akik alapvetően jó emberek és nem verik a családot, csak ilyen csendes részegek. Honnan tudod, hogyha vele maradsz, akkor nem fogja elvinni a rák, vagy nem fog belehalni az alkoholfogyasztásba 40 évesen? És nem maradsz özvegy? Nem kell feltétlenül vernie a családot ahhoz, hogy szenvedj. Ha meg veri a családot, az már tényleg a mélypont, abban úgy tönkremész, hogy el se hiszed. És persze, neked nem volt ebben tapasztalatod, ezért fogalmad sincs, miért akadnak ki mások. Ez nem jellemző erre az oldalra, de szerintem itt mindenki a legjobb indulattal írt. Ha vele maradsz, tönkre fogsz menni, mert 1000-ből 1 alkoholista gyógyul meg. Mert ha eddig nem tudtad volna, ha meg van benne a szándék, hogy leszokjon, akkor is belehalhat, mert az alkohol megvonás egy alkoholistánál halállal is végződhet. Ha jót akarsz magadnak, akkor MOST elparancsolod orvoshoz, persze csak akkor, ha ő is beismeri a problémáját és akar is rajta változtatni, vagy otthagyod a francba. Persze nem az én életemet cseszed el, hanem a sajátodat, de akkor is kiakasztó olvasni, hogy egy ember elindul a lejtőn. Ráadásul én már annyiszor láttam ilyet.
2013. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
A probléma nem oldódott meg, csak a szőnyeg alá lett seperve....
2013. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
52%
Én csodálkozom, hogy még mindig vannak ennyire buta nők. Munkámból kifolyólag sok ilyennel találkozom sajnos. A te barátod még most "csak" alkoholista, de egyre többet és többet akar majd inni, ha iszik agresszív lesz, ha agresszív lesz egy rossz szó vagy még annyi se kell és el fog járni a keze is. Ha te erre az életre vágysz, hajrá, ilyenkor hálát adok, hogy észosztásnál jó sorba álltam, és nem lettem a magam ellensége, nem teszem tönkre a saját életem.
2013. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A probléma még mindig nincs megoldva, mint ahogy te hiszed, csak a szőnyeg alá lett seperve. Még most is a mentségeket keresed a számára, meg hogy milyen lelki baja van, stb...

De nem minden olyan rózsaszín, mint ahogy te ezt most elképzeled, sajnos rajtad sem lehet segíteni. Igazából tiszta szívből sajnállak, mert egyszer, túl későn rá fogsz döbbenni, hogy éveket pazaroltál egy senkiházira, és itt a többségnek igaza volt vele kapcsolatban.

De mivel még mindig mentegeted, igazából még most sem értem...mi is volt akkor a kérdés??

2013. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!