Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Ez most hosszú lesz.A barátommal együtt élünk már egy éve,sajnos elég sokat iszik,se én megpróbálom Őt kirángatni ebből kedvesen,szép szóval nemsikerült ezért kicsit durvább szavakkal is próbáltam.Már 2hete megvolt beszélve,hogy a hugom és a barátja meg mi ketten elutazunk egy ilyen családi nyaralóba,ami pénzbe nem kerül,csak ki kell oda jutni autóval.Testvérem barátja elkérte az autót és megbeszéltük hogy igen akkor pénteken(ma) elmegyünk a barátomért a munkahelyére,direkt emiatt vett ki szabadságot szombatra is.Tegnap berugott megint,kicsit összekaptunk,de aztán békében feküdtünk le aludni.Ma hajnalban indult dolgozni és bejelentette,hogy ne menjünk érte mert Ő nem fog jönni..én teljesen kikészültem, meg azt is mondta ,hogy ő most hazamegy a szüleihez a hétvégére és mondta,hogy én ne menjek.Teljesen,de teljesen megdöbbentem,nemtudom mit tegyek.Elköszöntem Tőle telefonba ,mert mondtam ,hogy én ezt itt nembírom,erre hívogat,hogy felveszem-e felvettem,beszéltünk,de semmi értelmesre nem jutottunk.Mit csináljak?3 ember hétvégéjét húzta keresztbe,soha nem csinált még ilyet,mindig szavahihető,megbízható volt. Mit tennétek a helyemben?Tényleg rettenetesen érzem magam.Lehet ennek jó vége?(hozzáteszem,hogy nagyon szeretem és ugyanezt mindig mondja Ő is nekem,tehát nem szeretnék most olyan választ ,hogy szakítsatok stb.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 27. 05:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnél szakítani mert szokta mondani, hogy szeret, meg te is őt.


A barátod alkoholista...ezért nem lehet megbízható.

Mit tegyél?-menj el a hétvégére, a kapcsolatnak nem lehet jó vége.

Pár év múlva itt írod ki kérdésnek, hogy lett egy csomó gyerek akit te tartasz el a gyesből a megbízható párod meg kocsmázgat mit tegyél?


persze szakítani akkor sem szeretnél, mert néha mondja hog y szeret...



Bocsi de nincs értelme a kapcsolatnak ha az egyik fél ennyire lehetetlen.

hány éves vagy? keress másik barátot....

2013. szept. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de idővel rájössz, hogy senkit nem lehet megváltoztatni! De persze, sok nő azt hiszi, hogy na majd nekem sikerül, stb...hát ébredj, kérdező, NEM fog sikerülni?

De miért is kínlódsz egy ilyen kapcsolatban? Miért nem keresel egy normális embert, aki nem alkoholista?

Jaa, mert hogy te szereted?? és mégis, mit szeretsz rajta? ezen elgondolkodtál már..hogy bűzlik a piától, megbízhatatlan hangulatember, semmibe vesz??

Gondolkozz, megéri?

De hát leírod, szakítani nem szeretnél...akkor mi itt a kérdés?

2013. szept. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy oda, és nem Veletek, mert inni akar.

A szenvedélybetegség azt jelenti, hogy van neki már Valaki az életében, egy nagy szerelem - ez neki az alkohol, és Te csak a "második" vagy... foglalt fiúba szerettél bele. Veled "csak" kicsapong, de hűséges akar maradni az első választottjához. Ha féltékenykedsz, akkor nem kétséges a választása....

2013. szept. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 AeonFLUX ***** válasza:
100%

"hozzáteszem,hogy nagyon szeretem és ugyanezt mindig mondja Ő is nekem,tehát nem szeretnék most olyan választ ,hogy szakítsatok stb.)"

Hát akkor szenvedj, pazarold a fiatalságod és az idegeidet egy rohadt alkoholistára. Majd ha el kezd verni, mit csinálsz? Tűröd, mert szereted? Ha hülye vagy, akkor ezt érdemled, hogy szar életed legyen... Meg mi az, hogy ő szeret téged? Ő az alkoholt jobban szereti nálad. Miért kell neked egy ilyen sz*rember?

2013. szept. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

",tehát nem szeretnék most olyan választ ,hogy szakítsatok stb"

Kérlek, írd le, mit írjunk, és én bemásolom neked válasz ként.

2013. szept. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszokat.Igaz feltettem itt a kérdést,külső szemlélőnek,aki nem tudja igazán a helyembe képzelni magát annak könnyű mondani,hogy elb*szod az életed. Nem mindig piaszagú,mert nem iszik mindennap,és ha netalántán tényleg szenvedélybeteg,akkor miért hagyjam el?Akkor nem az lenne a megoldás,hogy orvost keresünk fel?vagy mi ilyenkor a teendő? 22éves vagyok,de én úgytudom,hogyha valami rossz v elromlik akkor nem kidobni kell,hanem megpróbálni megjavítani.Legalábbis én kapcsolatok(baráti) terén is ilyen vagyok.
2013. szept. 27. 06:18
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"22éves vagyok,de én úgytudom,hogyha valami rossz v elromlik akkor nem kidobni kell,hanem megpróbálni megjavítani."


Igen, csak itt a probléma kívül esik a kapcsolatotokon, kívül esik a hatáskörödön: az ő térfelén van.

Ha ő hajlandó tenni saját magáért (a kapcsolatért nem fog), akkor állj mellette, természetes. De ha nem akar, nem áll hatalmadban hatni rá ebben... sajnos. Tudom, milyen érzés, saját tapasztalataimból szűrtem le, hogy nem áll hatalmamban más életére ilyen módon hatni.

2013. szept. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Jaigen, hoyg hova fordulj: 1. Családsegítő Központ, 2. Addiktológia, 3. Háziorvos, 4. alkoholisták hozzátartozóinak névtelen, 12 lépéses csoportja (megtalálod a neten), 5. Kodependencia csoport (legutoljára válaszd ezt, mert maga a szakember is kodependens a legtöbb esetben, tehát itt a legkisebb a valószínűsége a kapcsolati rendszeretek gyógyulásának.


Apukád alkoholista?

2013. szept. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor próbáld megjavítani és szenvedj. De akkor mi a kérdés??
2013. szept. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Neem,az én családomban senki nem iszik alkoholt, esetleg nagyobb eseményeken de akkor is csak ilyen,hogy koccintás egy csokilikőrrel vagy ilyesmi. Az a baj,hogy az Ő családjában viszont olyan hülye "szokások" vannak..mindig találnak okot az ivásra,és az a baj,hogy Ő ezt látta,számára ez a normális.Nagyon Szeretem,tudom,hogy nehéz megérteni ezt,de tényleg ez sajnos nem úgy fog menni,hogy na akkor szevasz ennyi volt,mert nemvagyok rá képes.Egyébként,ezen kívül és ilyen még nem történt mint most,teljesen jó minden,de tényleg,figyelmes,kedves,megértő ,csak így néha főleg ha a családjánál vagyunk elkapja a gépszíj és nemtudja hol a határ.
2013. szept. 27. 06:31
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!