Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Ez most hosszú lesz.A barátommal együtt élünk már egy éve,sajnos elég sokat iszik,se én megpróbálom Őt kirángatni ebből kedvesen,szép szóval nemsikerült ezért kicsit durvább szavakkal is próbáltam.Már 2hete megvolt beszélve,hogy a hugom és a barátja meg mi ketten elutazunk egy ilyen családi nyaralóba,ami pénzbe nem kerül,csak ki kell oda jutni autóval.Testvérem barátja elkérte az autót és megbeszéltük hogy igen akkor pénteken(ma) elmegyünk a barátomért a munkahelyére,direkt emiatt vett ki szabadságot szombatra is.Tegnap berugott megint,kicsit összekaptunk,de aztán békében feküdtünk le aludni.Ma hajnalban indult dolgozni és bejelentette,hogy ne menjünk érte mert Ő nem fog jönni..én teljesen kikészültem, meg azt is mondta ,hogy ő most hazamegy a szüleihez a hétvégére és mondta,hogy én ne menjek.Teljesen,de teljesen megdöbbentem,nemtudom mit tegyek.Elköszöntem Tőle telefonba ,mert mondtam ,hogy én ezt itt nembírom,erre hívogat,hogy felveszem-e felvettem,beszéltünk,de semmi értelmesre nem jutottunk.Mit csináljak?3 ember hétvégéjét húzta keresztbe,soha nem csinált még ilyet,mindig szavahihető,megbízható volt. Mit tennétek a helyemben?Tényleg rettenetesen érzem magam.Lehet ennek jó vége?(hozzáteszem,hogy nagyon szeretem és ugyanezt mindig mondja Ő is nekem,tehát nem szeretnék most olyan választ ,hogy szakítsatok stb.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 27. 05:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

1...

Ja javítsd meg. Bár nem fog sikerülni mert te írtad neki ez a normális életvitel.


Van akin sajnos nem lehet segíteni, rajta biztos nem, úgy látszik rajtad sem


Szüleid is örülnek gondolom, hogy elb@od az életed....


sok sikert neked, és szívből kívánom, hogy sikerüljön....

tényleg...

2013. szept. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy adnék tanácsot, hogy olyan párom sose volt, aki iszik évi néhány alkalommal többször. Ellenben a családomban van/volt alkoholista nem is egy (múlt idő nem azért, mert megváltozott), ismerősi körben is van család, ahol apuka a terápiákat is sorra látogatta, feleslegesen. Egyetlen esetben sem láttam igazi szeretetet ezeken a helyeken, ellenben szenvedést. Ez az a kategória, amit nem lehet megjavítani, hiába szeretnéd.

Ha hülye vagy, a te dolgod, cseszd el az életed, csak aztán ne rinyálj, és ne panaszkodj, hogy boldogtalan vagy, iszik, nem foglalkozik veled, szavakkal vagy akár tettlegesen is bánt.

22 évesen a boldogságot kellene keresned, nem kompromisszumokat kéne kötnöd az élettel egy működőképtelen "kapcsolatban".

Talán gondolkozz el azon, hogy miért nem írja egy ember sem, hogy maradj vele... örülj, hogy eddig nem igen volt tapasztalatod ilyen emberrel, és ennyi bőven elég is belőle szerintem.

2013. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudsz rajta segíteni, ha hagyja, ha nem, a fejed tetején is pöröghetsz, nem fog megváltozni. Az a baj, hogy nem csak azzal van baj, hogy alkalomadtán berúh, mert valljuk be, egy 22 évesnél ez előfordul, főleg ha bulizni megy. De amikor már ez formálja a személyiségét is, felelőtlen és önző módon húzza keresztbe mások terveit is, részegen vagy másnaposan megy be dolgozni ( ez gáz nagyon!), akkor már nem csak akkor van szó, hogy fiatalon néha megcsúszik, hanem arról is, hogy már az alkoholhoz való viszonya nem normális. Ez egy lejtő, fokozatosan, de egyre rosszabb lesz a helyzet. Egy idő után mindenre rá fogja nyomni a bélyegét ez a szokása, a munkahelyi teljesítményére, az életztínvonalára, a kapcsolataira. Nálunk is volt olyan egyetemen, hogy elmentünk iszogatni, és nem csak bambit ittunk, de egy idő után felnőttünk és elmaradtak ezek a dolgok. Volt, akinél nem, ő most is rendszeresen lerészegedik, felelőtlenül és önzőn viselkedik, a barátságai megromlottak, a barátnője kidobta, munkája sincs, mert ez nem tolerálható viselkedés a munka világában. Gondold át, milyen életet szeretnél élni, és ha látsz rá esélyt, próbálj rá hatni, de a változás mindig belső indíttatásból fakad, és ha nála ez nincs meg, hiába minden.
2013. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a kirándulásra és mélyen gondolkodj el a jövőtökön, ami szerintem nem közösen értendő!
2013. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem ha nem megy veletek, akkor azzal nem három ember hétvégéjét teszi tönkre, hanem éppen ellenkezöleg - megkímél benneteket attól, hogy egy részeg alkoholistával kelljen töltenetek a szabadidiötöket. Inkább élvezd a hétvégét és gyüjts eröt a következökre.


2. Ha a barátod nem akarja magát kezeltetni, akkor MÁS nem tud rajta segíteni. Egy alkoholistát nem lehet "megjavítani", ezzel ne álltasd magad.


3. Azt mondja, hogy szeret - persze, mert neki így kényelmes, de arra már nem hajlandó, hogy az alkoholról lemondjon, akár egyedül, akár professzionális segítséggel.


4. EZ nem az az eset, ahol a kapcsolatot ki lehetne javítani, ehhez ugyanis MINDIG KÉT ember kell és itt a másik félnek tökeletesen megfelel így, hogy te ellátod, lefekszel vele, ö meg azt csinál, amit akar, csak néha be kell nyögnie, hogy "szeret".


5. Ha nem akarsz vele szakítani, akkor szokd meg a gondolatot, hogy egyre többet fog inni, egyre részegesebb lesz, idövel agresszív, és téged egyre jobban függöségben fog tartani. Te dolgozhatsz, ö meg elissza a pénz, és még örülhetsz, ha nem ver napotan össze.

2013. szept. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, le tudnád írni a barátod alkoholfogyasztási szokásait? Ez sok mindent elárul arról, hogy mennyire rabja a piának, mennyire reménytelen az eset.
2013. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholista csak alkoholista marad.

Mivel nem éltél alkoholista mellett soha, így fogalmad sincs milyen pokol az élet mellette.

Tudod a legtöbb alkoholista így kezdte mint a párod. Csak időnként iszik.. Később minden hétvégén részeg lesz, majd hétköznap is. A végén munkája sem lesz mert kirúgják a piálása miatt.


Olvastam valahol hogy vannak bizonyos emberek akik megérdemlik a sorsukat. Akik bár panaszkodnak mégis ők akarnak olyan életet amiben élnek.

Ezért nem fogom tanácsolni hogy hagyd el amíg nem késő. Amíg nincs gyerek vagy nem te leszel a családfenntartó.

Végül is megérdemled majd a sorsodat, hogy megtud a párod alkoholista lesz, és menthetetlen.. Csak azért imádkozz, hogy a "csendes" alkoholista legyen, és ne az "agresszív" fajta, aki előbb üt, és utána kérdez vagy kér bocsánatot.

2013. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy alkoholista, hanem, hogy az alkoholisták egytől-egyig egoista, önző majmok. Szóval pont leszarnak mindenkit maguk körül, ők az elsők, a legfontosabbak. Szóval, vagy elviselsz egy alkeszt egy életen át és elb*szod a saját életed is mellette, vagy még addig dobbantasz, amíg nem pazaroltál el túl sok időt vele. Nem fogod tudni kihúzni ebből, most szólok előre. Nem tudod megváltoztatni, nem is éri meg. Úgy b*ssza el az életét, ahogy akarja és miért te rángasd ki? Ott a saját életed, azt is elég igazgatni.


Az, hogy mondogatjátok, hogy nagyon szeretitek egymást nagyon szép, csak lóf××t sem jelent. Illúzió. Megrészegültség. Amikor a rózsaszín köd elszáll, jönnek a balhék, tudni fogod, hogy valaki nem szerelmes a másikba és nem is úgy áll a dolgokhoz, ahogy kéne. Szóval ja. Fontold meg, hogy akarsz-e egy olyan kapcsolatot, ahol csak tönkremész teljesen, és jó nyakig lebegni a meleg szarban, vagy inkább nem?

2013. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"22éves vagyok,de én úgytudom,hogyha valami rossz v elromlik akkor nem kidobni kell,hanem megpróbálni megjavítani"


Ez arra vonatkozik, ahol amúgy van egy alapjáraton stabil és régóta tartó kapcsolat, ahol MINDKÉT FÉL tiszteli a kapcsolatát és a másikat, ott a gondokat meg kell beszélni. Szerinted neki eszébe jut egyáltalán, hogy neki kéne most javítani a dolgokon? Hát nagyon nem, hiába mondod neki.

Ami már az elején el van cs.szve, azon ha fejreállsz se tudsz segíteni. Ezen a logikán végigmenve bárki megmaradhatna az első szerelme mellett, mert toldozgatja-foldozgatja, ami alapjában véve sz.r. Aztán végigkínlódna egy életet. Abba kell energiát ölni, amibe érdemes. Már most alkoholgondjai vannak, amiken nem segített a szentbeszéded. Mit tudnál még tenni szerinted? Elvállalod a mártír szerepét? Szerelmes sokszor lesz az ember az életben, de olyat találni, akivel minden téren passzolnak, nagyon nehéz. Mégis megéri elhagyni a "csak szerelmet", mert különben sose tapasztalod meg, milyen egy olyan emberrel lenni, akinél nem azon kell aggódnod már ilyen fiatalon, hogy most vajon melyik kocsmában issza magát az asztal alá.

2013. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkoholistát te nem tudsz megváltoztatni, és csak egyre mélyebbre fog süllyedni, amíg _saját maga_ nem akar változtatni a dolgokon, és nem kér SZAKsegítséget. A te jóindulatoddal egy dolgot érsz el: pocsékolod a saját drága időd. Semmi mást. Most ezzel lep meg, holnap még bunkóbb lesz, 2 év múlva lezavar egyet, 5 év múlva eladja a tv-d, sorolhatnám. Nézz szembe a tényekkel, hogy milyen úton haladtok, és add meg neki a végső lökést: "Amíg alkoholista vagy, nem akarok tőled semmit. SZólj, ha tettél ellene, addig ne keress!" - mást nem javaslok. N30
2013. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!