Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nők! Nyugtassatok...

Lányok, nők! Nyugtassatok meg, hogy az érettséget nem a párkapcsolatok száma jelenti szerintetek?

Figyelt kérdés

Sok nővel találkoztam aki érettnek gondolta magát, mert volt már X komoly kapcsolata. (igaz a 2-3 hónapos kapcsolatot is komoly kapcsolatnak nevezte)


Vagy éppen azért gondolta magát koraérettnek, mert hamar elkezdett nemi életet élni.


Nyugtassatok meg, hogy vannak még olyan nők valahol a világon, akik nem eszerint mérik az érettséget!


2013. szept. 19. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

érettség alatt mit értesz?

fizikai vagy mentális?


az utóbbi nem függ össze a fizikai értséggel

és 2,3 hónapos "kapcsolatot" nem neveznék komolynak

max jártak egy kicsit ennyi

2013. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, vannak olyan nők akiknek nem a párkapcsolatok száma jelenti az érettséget. :)

Úgy gondolom, hogy lehet valakinek 10 kapcsolata is, vagy akár 1-2 komoly évekig tartó, nem attól lesz érett. Sőt, talán még nem is kor függő az érettség, hisz láttam olyan nőt aki huszonévesen úgy viselkedett a kapcsolatában mint egy tini. Ez inkább egyén függő, értelmi/érzelmi intelligencia függő. Nem attól lesz valaki érett, mert volt már komoly kapcsolata.


23/N

2013. szept. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak olyan gyakori ez a jelenség. Már megijedtem, hogy nincsenek kivételek!
2013. szept. 19. 07:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

az érettség nem ettől függ. max kicsivel több élettapasztalata lehet, de ha nem tudatosan éli meg a párkapcsolatot és nincs önismerete, akkor semmit nem ér az egész.

nekem eddig 3 komoly kapcsolatom volt, a 3. már 5 éve tart, ha minden jól megy, akkor nem is lesz több. az első 1 évig tartott, a második 2 évig.

2013. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem körülnézhetsz a 30-as gyerekes elvált férdiak és nők között, a tapasztalaim szerint inkább a gyerekkel rendelkezők szokták magukat érettnek gondolni, miközben egymás emailjeit kutatgatják és nagyon gyerekesek.
2013. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én még nem találkoztam a leírt jelenséggel.


Ismerek valakit, akinek kivétel nélkül hosszabb kapcsolatai voltak, mégis nagyon butuska lány. A komoly kapcsolat egyrészt relatív, másrészt meg nem mindenkitől igényel komolyabb szellemi erőfeszítést a fenntartása. Együttvannak, oszt jónapot.

Nyilván te is tudod, hogy vannak kivételek. Nem a kor, nem a végzettség, nem a tapasztalatok határozzák meg, hogy ki az érett. Van, akit 20-szor pofáraejtettek, és mégis hagyja magát huszonegyedjére is kihasználni. A butaság, gyerekesség ellen nincs igazi ellenszer.

20L

2013. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tisztában a fogalmakkal. Maximum tapasztaltabb lehet, de az érettség nem ezen múlik.
2013. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én érettnek érzem magam szellemi és érzelmi/párkapcsolati szempontból is, pedig 24 évesen ez az első kapcsolatom, és elég későn is "kezdtem". A páromnak is csak egy kapcsolata volt előttem (29 éves), és messze érettebb és intelligensebb, mint a férfiak többsége, akivel találkoztam. Ráadásul az sztem a legtöbb esetben vmit azért elárul az adott úrról vagy hölgyről (ahem), hogy az 1-2 hónapos románcot komoly kapcsolatnak tekinti (mintha attól már olyan nagyon komoly kapcsolat lenne, hogy egy hónapig nem fekszik le mással), és már 4-5-6-7... kapcsolata volt. Mindegy, én örülök neki, hogy nem ágyrajáró típus vagyok.
2013. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ez így lenne, akkor ajjaj nagy bajban lennék :D

Elmúltam 30 és a férjem a harmadik férfi az életemben. Akkor én most éretlenebb vagyok mint egy 17 éves, akinek volt már 8 pasija? :D

2013. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem volt az 1. férfi "úgy" az életemben, akkor is 20 éves voltam. Ennek 6 éve. Előtte csak megcsókoltam pár fiút, de azt inkább pffff, hagyjuk :) Nem az jelzi, hogy kinek hány kapcsolata volt, bár én még most sem vagyok érett :D
2013. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!