Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye túléli? Nyugtassatok...

Ugye túléli? Nyugtassatok meg, hogy nem lesz semmi baja!

Figyelt kérdés
Nagybácsim nagyon sokat iszik. Nagyon szeretem, mert nekem nincs apám, és ő az, aki sokat foglalkozott velem. Kocsmában is és otthon egyedül is iszik, bort, néha 1-1 felest. Borból olyan napi 2-3 litert iszik munka előtt, hétvégén van, hogy többet, ennek akár a kétszeresét is. Mostanában furcsán viselkedik, kb. 2 hónapja tart ez, hogy sokat remeg a keze, mindig hasmenése van, és szellemileg mintha nem lenne a régi. Amikor kijózanodik egy kicsit, akkor nagyon remeg a keze. Régebben, ha részeg volt, akkor is lehetett érteni, hogy mit mond, mostanában már a beszéde is zavaros. Magában is beszél. Eddig kedves volt, de mostanában mintha nem ő lenne, agresszív lett. Keveset alszik, ha alszik is, az is nagyon felületes, mintha ébren aludna. Szerintem már 20 éve iszik, 50 éves. Leszokni nem fog, ismerjük annyira. Más testi tünete nincs, nem sárgult be sose, és semmi ilyesmi, mint más alkoholisták, és sosem tántorgott még.
2012. júl. 25. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol öli az agysejteket. Valószinüleg ez látszik meg rajta már. Sajnos ez már csak rosszabb lesz.
2012. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Sztem csak simán súlyosbodott az alkoholizmusa. Nyugi nem ez fogja elvinni hanem a mája
2012. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. De ha az idegrendszere ilyen, akkor a mája is ilyen rossz állapotban lehet?
2012. júl. 25. 12:43
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha valami oknál fogva megvonnák tőle az alkoholt, még rosszabbodna az állapota. Egy alkoholista 50 évesen olyan - kívül-belül - , mint egy 80 éves.Gondolom, még cigizik is mellé. De magát mérgezi. Ő tudja, hogy miért. Biztos nem szereti az életét.És azt sem ismeri be, hogy alkoholista. Valamelyik szerve előbb-utóbb felmondja a szolgálatot.
2012. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

hát, most túléli, de a tünetekből ítélve néhány éve van már csak hátra, ha így folytatja... hogy ez 2-3 év vagy 5-6, csak azn múlik, milyen erős a szervezete... az segítene, ha leállna az itallal, különben nem menthető


sajnálom, ne haragudj, h nem tudtalak megnyugtatni, de láttam ilyet a közvetlen környezetemben :-(

2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ott már mája nem sok van ezt hidd el. Ha ilyen gyakori a hasmenéses tünet és reszket a keze akkor ott nem kicsi a baj. Komoly a függgőség ami el is fogja vinni. A mája nem fogja bírni ezt a nagy megterhelést. Az én rokonom szó szerint kihányta a máját. A másik pedig ammónium mérgezést kapott.
2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Biztosan.

Csoda, hogy idáig túlélte.

Az alkohol egy idő után rohamosan ledönti a lábáról az embert.


A régi szomszédunk is hosszú évekig ivott, csak az látszott rajta, hogy vörös az arca.

Aztán 1-2 hónapig nem láttam, utána szó szerint megijedtem tőle.

Sovány volt, mint egy csontváz, az arca sárga, a hasa felpüffedve, mindez a mája miatti hasvízkór miatt.

Pár hét múlva kint volt a fekete zászló a házunkon.


Tehát a válasz: nem, nem fogja túlélni, ha így folytatja.

2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nekem apám ivott nagyon sokat fiatalabb korában. aztán leszokott a piáról, évek óta nem piált mikor meghalt. és a mája vitte el... azt akarom ezzel mondani, hogy bizonyos szint után még ha leteszi a piát sincs garancia arra, hogy nem hal meg a tönkrement mája miatt.
2012. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagy rá az esély, hogy ezek után jobban lesz, úgyhogy próbáld felkészíteni magad lelkileg a legrosszabbra :(
2012. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

7es..pont ez történt egy nagyon közeli rokonommal is....:'(

ugyan ezek a tünetek..stb..:( áhhhhhh :(

:(:(:(

amúgy kérdező még egy ideig biztosan élni fog , de ha igy folytatja nem sokáig..:(

2012. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!