Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye túléli? Nyugtassatok...

Ugye túléli? Nyugtassatok meg, hogy nem lesz semmi baja!

Figyelt kérdés
Nagybácsim nagyon sokat iszik. Nagyon szeretem, mert nekem nincs apám, és ő az, aki sokat foglalkozott velem. Kocsmában is és otthon egyedül is iszik, bort, néha 1-1 felest. Borból olyan napi 2-3 litert iszik munka előtt, hétvégén van, hogy többet, ennek akár a kétszeresét is. Mostanában furcsán viselkedik, kb. 2 hónapja tart ez, hogy sokat remeg a keze, mindig hasmenése van, és szellemileg mintha nem lenne a régi. Amikor kijózanodik egy kicsit, akkor nagyon remeg a keze. Régebben, ha részeg volt, akkor is lehetett érteni, hogy mit mond, mostanában már a beszéde is zavaros. Magában is beszél. Eddig kedves volt, de mostanában mintha nem ő lenne, agresszív lett. Keveset alszik, ha alszik is, az is nagyon felületes, mintha ébren aludna. Szerintem már 20 éve iszik, 50 éves. Leszokni nem fog, ismerjük annyira. Más testi tünete nincs, nem sárgult be sose, és semmi ilyesmi, mint más alkoholisták, és sosem tántorgott még.
2012. júl. 25. 12:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
ez a végső stádium,sajnálom. család barátja 70 évesen most halt meg agylágyulásban,amiben a piának jócskán szerepe vol. ő ugynígy volt,nem evett,nem aludt,csak a pia,végén már a családdal sem érintkezett. zavaros is volt.
2012. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A bácsikád súlyos alkoholista, ha nem hagyja abba akkor előbb utóbb elviszi a mája. Sajnos az idáig jutott embert szinte lehetetlen rávenni a leszokásra, elvonókúrára. Még ha sikerülne is leszoknia, már olyan mértékben károsodhatott a mája, ami már visszafordíthatatlan. Ha sürgősen abbahagyná még talán lenne némi esély. Persze szigorú orvosi kezelés mellett.

Sajnálom...

2012. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
8. az énnagynéném apósa szintén rengeteget ivott, eszméletlen mennyiségeket, évtizedekig. aztán elkezdett remegni a keze. nem csak akkor, ha nem ivott, hanem állandóan. elment orvoshoz, megmondták neki, h vagy felhagy az alkohollal vagy lesz még pár borgőzös éve és aztán vége. ennek lassan 40 éve, mire én megszülettem, már nem ivott. ő annyira megijedt, h attól a perctől kezdve egy konyakmeggyett sem volt hajlandő megenni. időben észbe kapott és igen, "szerencséje" volt. most már 90 éves elmúlt, azóta sincs semmi baja, de a kézremegés örökre megmaradt.
2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem, tudom alkoholista, dehát nekem már csak ő maradt, akit apámként szerethetek, édesapám kicsi koromban meghalt. :(


Nem cigizik, de 10 évig napi 1-1,5 dobozt elszívott, most már inkább azt a pénzt is elissza. És valóban nem vallja be, hogy ő alkoholista, nagyon sokat próbáltunk rajta segíteni, de jogilag már nem kötelezhető az elvonóra sem :(


Végső stádium? :( Akkor ez azt jelenti, hogy hamarosan meg fog halni? Fizikailag nem látom, hogy hanyatlott volna, nem fogyott, és nem piros az arca sem, kívülről nem lehet látni, hogy alkoholista. Olyan 180 cm, és kb 80 kg lehet, normális a testsúlya. Amikor van benne alkohol, akkor nem szokott remegni, sőt olyankor mintha több ereje is lenne. Van, mikor nem eszik egész nap semmit, csak iszik, máskor meg sokat eszik. Orvosnál szinte még sosem járt semmivel. Édes jó istenem, bárcsak bevallaná, hogy beteg, és elfogadná a segítséget. Bár ezek szerint úgy sem lenne biztos az élete.


Köszönöm, hogy ennyien írtatok, nagyon jól esik.

2012. júl. 25. 13:06
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :( De sajnos tényleg nagyon sokat iszik, nagyon régóta. Erre szokták köznyelven azt mondani, hogy valaki "elitta az agyát". Nála már egyértelműen jelentkeztek az alkoholizmus hosszú távú romboló hatásai, és ez már visszafordíthatatlan károsodást okozott nála.

Tényleg nagyon sajnálom, és elhiszem, hogy számodra ő egy szeretett és fontos családtag, de azt kell mondjam, ezt az állapotot magának köszönheti.

2012. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nekem a papám volt alkoholista és az utolsó hónapaiban csinálta ezeket amiket leírtál. utólag a boncolásnál derült ki, hogy májcirózisa volt....
2012. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg rábeszélni egy vérvizsgálatra - néha még az egészséges embereknek sem árt - és beszéld rá az orvost, hogy májfunkciót is nézzenek a vizsgálat során. Hátha jobban hat, ha egy fehérköpenyes mondja el, hogy mi a helyzet.
2012. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Még egy éve sincs, hogy anyukám meghalt... így kezdte ő is. Remegett, ha nem kapott egy felest, már alig-alig mozdult ki, akkor is nagy félelemmel, szerintem pánikbeteg lett, nem mert emberek közé menni, lefogyott 38 kg-ra (amúgy is csak 48 volt), aztán szédelgett állandóan, úgy tudott átjönni nagymamámhoz, ha a kerítésbe kapaszkodott, akkor is ha józan volt.

Mikor már nagyon szédült és nem volt jól, bevitettük a belgyógyászatra... ott aztán egy hét alatt elment. :(((

Szörnyű volt végig nézni nap, mint nap a kórházi ágyon, ahogy nem tud magáról semmit, delirált, azt sem tudta hol van, ki vagyok és milyen évet írunk. Egyetlen unokájáról (fiam) vittem neki képet, őt megismerte.

Pénteken úgy láttam tisztult a tudata, nem delirált annyira, viszont felsőlégúti- és tüdőgyulladást szedett össze, szombat reggelre meghalt.


A doki azt mondta, ha nem került volna kórházba, akkor is ez várt volna rá, a kórház csak meggyorsította a folyamatot. Belső szervei (főleg a mája) igen rossz állapotban voltak már.


Nyugodtan elmondhatod ezt a bácsikádnak elrettentésül. Még most próbálja meg abbahagyni vagy legalább csökkenteni az adagot, mert nem lesz jó vége.


Anyukám 51 éves volt, én 28 vagyok és mióta az eszemet tudom ivott. :'(

2012. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz olvasni, hogy más is az alkohol miatt vesztette el a szerettét. Nagyon szörnyű, sajnálom!!! :(

Higgyétek el, nagyon sokszor próbáltunk vele beszélni, de csak legyint rá. Próbáltuk, hogy orvostól kértünk beutalót, de lehetetlen eset. Nem fog elmenni. Kórházba csak akkor megy, ha olyan rossz állapotban lesz, hogy vinni kell, és azt nem akarom látni. Most 1 hete folyamatosan lecsúszik napi 6 liter bor. Hát én bízom benne, hogy valami történik, ami miatt abbahagyja, remélem megszállja a Szentlélek...de még egyelőre jó egészségnek örvend ezen kívül, amit leírtam, nem dönti le a lábáról az alkohol. Sokan írják más kérdéseknél, hogy az ö apukájuk, nagypapájuk még 70-80 évesen is iszik, és még nincs bajuk. De az akkor hogy lehet?

2012. júl. 28. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!