Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Bővebben lent!

Kinek van igaza? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A helyzet: egyedül neveltem a lányomat közel másfél éve. Az exemmel jóban vagyunk, mindig is jóban voltunk, miután lecsengett az első sokk, miután elköltözött. Ez abban nyilvánul meg, hogy ha jön, akkor nem mindig viszi el a kicsit (3 év alatti), hanem itt maradnak, beszélgetünk, játszunk. Nyáron volt, hogy együtt elvittük fagyizni, vagy kimentünk sétálni a kutyákkal. Egyikünk sem akar semmit a másiktól, abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mindketten elfogadtuk azt, hogy nekünk párként nem működött.

Nemrégiben azonban lett egy új párom, aki nem nézi jó szemmel, hogy jóban vagyunk a volt férjemmel. Folyamatos emiatt a veszekedés, nem bízik bennem, belemagyaráz dolgokat. Egyszerűen képtelen elfogadni, hogy az exem része az életünknek. Már csak azért is, mert a gyerek kicsi, nem úy van még, hogy minden második hétvégén elviszi és kész.

Szerinte az exemmel a minimális kapcsolatot kellene tartani, vagyis szia,szia és ennyi.

Szerintetek mi fér bele egy ilyen kapcsolatba? Mármint az exemmel? És mit várhat el a mostani párom? Hogy egyáltalán ne beszéljek az exemmel?


2013. szept. 11. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a normális, ha két ember között válás után is jó a viszony, pláne ha még gyerek is van. Biztos azért féltékeny a párod, mert ő még nem volt ilyen helyzetben és belegondol a kapcsolatotokba olyat is, ami nincs. Le kell ülni és higgadtan megbeszélni vele, hogy közted és az exed között mindennek vége, te már nem férfiként tekintesz rá, csupán a gyereked apja. Esetleg ha megoldható, legyen ott időnként a párod is a láthatások alkalmával (ha akarjátok akkor másik szobába, vagy ilyesmi), hogy lássa minden oké. Meg hát a párod önbizalmát is erősítheted ha vele nagyon kedves vagy, ölelgeted, puszilgatod, biztosítod a szerelmedről, megdicséred a munkáját... stb., az exeddel pedig normális hangot ütsz meg, semmi bensőséges csevegést. Idővel mindenki megtalálja a helyét ebben a helyzetben, csak legyél türelmes.
2013. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy a gyerek szempontjából így a normális, na de azért ez elég rosszul eshet a jelenlegi párodnak, én teljesen megértem. Meg ahogy írod, azért kicsit lehetne mérsékelni a dolgokat.

Viszont a jelenlegi párod gondolom tudta ezeket a dolgokat, magának kereste a bajt. Én is hasonló lennék, mint ő, ezért is kizáró ok lenne nálam a gyerek az előző kapcsolatból, abból csak galiba van.

2013. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

12. válaszolónak.

Csakhogy itt a jelenlegi párja tudta, hogy van már egy gyereke az előző kedvesétől. Amikor az ember egy gyerekkel rendelkező párt válasz, akkor tudja, hogy az mivel jár.

Bár én tényleg nem értem, miért ne lehetne normális kapcsolatot ápolni.

2013. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

A párod ott rontotta el, hogy egy olyan kapcsolatba kezdett, ami nem összeegyeztethető az értékrendjével.

Szerintem nincs azzal baj (bár nyilván én is beteges és konzervatív vagyok), ha valaki szereti úgy érezni, hogy a párja elsősorban vele van kapcsolatban. Emberi igény a szerelemben a "kizárólagosság", ez nem önzés, nem szemétség, vagy beteg dolog.


A párod nyilván mikor belédesett, úgy gondolta, hogy megéri veled annak ellenére kezdeni, hogy a kapcsolatotok - tekintve, hogy van egy gyereked - nem olyan lesz, mint a régebbi barátnőivel mondjuk. Csak amikor felszállóban a köd, akkor láttátok meg, hogy az életfelfogásotok és az igényeitek egyszerűen nem passzolnak.

Párod buta volt, hogy veled kezdett, ismernie kellett volna magát annyira, hogy ne tegye. Mindkettőtöknek jobb volna szakítani, mert ennek nincs jövője, és ez nem a ti hibátok.

2013. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj,de hogy tudtál egy ilyen pasit összeszedni?


Gondolom nem tagadtad,hogy van egy gyermeked,akinek meg van egy apukája....

Azért normális,felnőtt emberek be szokták látni,hogy itt nem arról van szó,hogy te kavarni akarsz az exeddel,hanem hogy a kislánynak tartania kell a kapcsolatot az apukával,hisz őket nem lehet csak úgy elszakítani,csak mert a párodnak olyan kedve van,és féltékenykedik....

Ha magától nem megy,akkor ezt neked kell vele megértetned,ha meg nem sikerül,szerintem nincs miről beszélni....



A volt párom 3-4 naponta jött a fiához,én akkor már kapcsolatban éltem,a jelenlegi páromat ez cseppet sem zavarta,sőt az sem,ha személyesen vittem el a fiamat hozzá,és maradtam pl egy kávéra (max fél óra),sosem volt ez nálunk probléma,gond,hisz normális,felnőtt emberek vagyunk,tudja,hogy én már sosem szeretnék az exemtől semmit sem...

2013. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem nincs azzal baj (bár nyilván én is beteges és konzervatív vagyok), ha valaki szereti úgy érezni, hogy a párja elsősorban vele van kapcsolatban"


Ne haragudj,de te miről beszélsz?


1.Szánalmas,ha a párod ki akar sajátítani magának,iszonyat önző dolog....

2.Itt nem arról van szó,hogy összejár fagyizgatni,jópofizni,teázgatni az exével,a gyerek érdekeit veszik figyelembe,ami szerintem teljesen természetes,és követendő példa!

2013. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos választ. Mindenki jót írt, akár megerősített, akár nem. Mindenesetre ezt így nem tudom tovább elviselni. Tudta, hogy gyerekem van, tudta, hogy a gyereknek van apja is. Még mielőtt összejöttünk, látott is néha minket együtt az udvaron pl. Szóval tudta, mi a helyzet. Már sokszor elmondtam neki, hogy nincs köztünk semmi, de a gyereknek ez jó. Szerinte becsapjuk a gyereket, mert így azt hiszi, apa és anya együtt vannak. Holott a gyerek sem hülye, tudja, hogy apa a barátnőjével él, és egy másik városban. Neki ez így normális.

Jelen lenni nem akar a láthatásnál, mert őt zavarja.

Sajnos az elején nem tudtam, hogy ő ennyire féltékeny típus. De nem csak a volt férjemre, minden férfira, akivel bármilyen formában találkozom. Nemrég azon akadt ki, hogy munka kapcsán az üzleti partnerrel kávézni mentünk...

Ez sajnos így tarthatatlan. Mert hiába fogom vissza a volt férjemmel a dolgokat, neki sajnos az is sok lesz.

2013. szept. 11. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!