Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Apám 12 éves koromban elment otthonról és sose jött vissza pedig megigérte, hogy fogunk találkozni. Ehhez képest 20 éves koromban találkoztunk megint a nagyapám temetésén. Valahonnan megtudta, hogy hol lakok és eljött pár napja mert beszélgetni akart velem. Nem hallgattam meg hanem kiabáltam vele és elküldtem. Kiabálni lehet, hogy nem kellett volna de ideges voltam. Később megtudtam, hogy meghalt a felesége, a másik gyereke meg kórházban van (balesetük volt) és a feleségem szerint beszélnem kéne vele mert rajtam és a másik kölykön kívül nincs senkije. Én nem így érzem. Ő se volt ott amikor nekem szükségem lett volna rá, amikor fel kellett volna nevelni, amikor beszélgetni akartam, amikor szomorú voltam és akkor se amikor életveszélyes állapotban voltam és majdnem meghaltam. 20 éves korom óta most láttam először és előjött bennem minden régi fájdalom. Azt várta, hogy majd a nyakába borulok és meghallgatom? A feleségem szerint valami ilyesmit kéne tennem. Szerintetek is?
2013. aug. 29. 17:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van a nejednek. Bocsáss meg az édesapádnak. Ez egy fontos lépés szellemileg is, mely sok sok falat át tud törni, és az életedre pozitiv hatással is lesz. Meg az övére is.
2013. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Most hány éves vagy? Van már gyereked? (Lehet unokáját akarja látni). Nekem nagyon úgy tűnik, hogy most, hogy lehet elveszíti az új családját, rájön, hogy vagy te. Csúnyán szólva lehetne azt is mondani, hogy ha ló nincs, jó a szamár is. Telesen megértem, hogy kidobtad őt a lakásból. Ha nem jelent neked semmit az ő létezése, akkor ne is erőltesd, de ha szükséged van egy apára, akkor egy próbát megér. Nem jó haraggal és sértődöttséggel élni.
2013. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Én tuti nem tennék semmit. Eddig neki nem voltam fontos, akkor most már ne is legyek. Tudom, hogy nem ez a legszebb hozzáállás, de én ilyen vagyok :) Ezt csak Te érzed, hogy Te mit akarsz és szerinted mi a helyes. De csak azért ne találkozz vele, mert más azt mondja.
2013. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell neked is olyannak lenned, mint amilyen ő (volt).
2013. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nincs igaza a feleségednek.

Én saját tapasztalat alapján mondhatom neked, hogy évekig nem beszéltem apámmal, igen csak tönkretette az életünket anyukámmal, eltelt jó néhány év, gondolkoztam, értem, magam is családos anyuka lettem és átértékeltem dolgokat. És egy kórházi dologból kifolyólag újra kapcsolatba kerültem apámmal, amit azóta valamilyen szinten tartok is. Nem kell egyáltalán egymás nyakába borulni. Sem úgy tenni, mintha mi sem történt volna. Semmit nem kell erőltetni. Az tényleg nem jó senkinek, ha valaki örök életében haragszik a másikra, tudni kell megbocsájtani. Nem kell semmit elfelejteni, de előbb-utóbb rájön az ember, hogy ne csak a rosszat nézze, mert amennyiben jó dolgok is történtek, akkor úgy az igazságos, ha az egészét nézzük a dolgoknak.

Tehát a döntés a tiéd. Ha akarsz, közelebb kerülsz hozzá. Ha nem akarsz, nem kell. De az sem jó, ha mindig haragudni fogsz. És ha majd úgy látod, úgy érzed, hogy megértél a beszélgetésre, akkor lépj. De addig nem kell.

2013. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Én is elküldtem volna, ez nem így működik, hogyha nekünk rossz, akkor megyünk pitizni, ha meg jó, akkor teszünk a másikra nagyívből.
2013. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, lehetünk ugyanolyanok, viselkedhetünk ugyanúgy. Akkor mi lesz a különbség? Sok dolgon tudunk változtatni, de a génjeinken nem.
2013. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Először 8 évig nem jelentkezett, aztán 14 évig. Most 34 vagyok. Hogyha most megbocsátok mi a garancia, hogy nem lépne le megint? Azóta nekem is van gyerekem és jó lenne ha hagyna nyugodtan élni. Nem akarom, hogy a gyerekem megszeresse (sajnos hamar meg lehet szeretni) aztán megint eltűnjön. Nekem eddig tökéletes volt mert már alig jutott eszembe, halottnak tekintettem. Szükségem lett volna egy apára de már nincs. Nem csak akkor kéne keresni amikor baja van szerintem.
2013. aug. 29. 17:29
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos meghallgattam volna.Nem kell hogy puszipajtások legyetek,de mégiscsak az apád.Tudod sok filmben ilyenkor jön hogy megtiltották hogy lásson,halálos beteg és csak azért akart látni..Tudom az élet nem film, de épp ezért egy beszélgetést megért volna.Ha nem látod rajta a normális hozzáállást akkor még mindig megkérheted hogy többet ne keressen. De legalább adtál egy pici esélyt arra hogy változzon valami.
2013. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Senkinek se az a célja hogy iparszerűen megbocsásson. Éld az életed s néha tedd fel magadnak a kérdést: lehet eljött az ideje hogy megbocsássak neki?


Jó vicc haldoklik a gyerekem akkor eszembe jut akit mindigis leszartam hogy ha kifingik legyen helyette másik?

2013. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!