Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Apám 12 éves koromban elment otthonról és sose jött vissza pedig megigérte, hogy fogunk találkozni. Ehhez képest 20 éves koromban találkoztunk megint a nagyapám temetésén. Valahonnan megtudta, hogy hol lakok és eljött pár napja mert beszélgetni akart velem. Nem hallgattam meg hanem kiabáltam vele és elküldtem. Kiabálni lehet, hogy nem kellett volna de ideges voltam. Később megtudtam, hogy meghalt a felesége, a másik gyereke meg kórházban van (balesetük volt) és a feleségem szerint beszélnem kéne vele mert rajtam és a másik kölykön kívül nincs senkije. Én nem így érzem. Ő se volt ott amikor nekem szükségem lett volna rá, amikor fel kellett volna nevelni, amikor beszélgetni akartam, amikor szomorú voltam és akkor se amikor életveszélyes állapotban voltam és majdnem meghaltam. 20 éves korom óta most láttam először és előjött bennem minden régi fájdalom. Azt várta, hogy majd a nyakába borulok és meghallgatom? A feleségem szerint valami ilyesmit kéne tennem. Szerintetek is?
2013. aug. 29. 17:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Elhiszem, hogy sok sérelem van benned, ott van egy űr a lelkedben az apai szeretet helyett, de ha most ismét utadba ejtette őt az élet, talán nem véletlenül. Nem kell a felesleges ál mosoly vagy bármi, ami nehezedre esik, de én szerintem megpróbálnék vele egy alapszintű kommunikációt. Ha ő közeledni akar akkor szerintem én nem lökném el magamtól, sosem késő megbocsájtani, ha már egy fél fokkal is közelebb kerülnétek egymáshoz, és ha nem is túl gyakran, de néha találoznátok és beszélgetnétek már megérné. Elhiszem, hogy véded magad, mert félsz a csalódástól, de az élet útjai kifürkészhetetlenek, fontold meg :-)
2013. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 12 éves korod óta 2* láttad, ebből 1* csak egy temetés miatt...

Az ilyen nem apa, én nem tudnék megbocsájtani. Ilyenkor mikor elveszíti a "fél" családját eszébe jutsz, hogy jajj hát nekem van még egy fiam?

Meghallgatni lehet hogy meghallgatnám, de ennyi. Nekem erre nincs bocsánat.

Én konkrétan kb. ugyanígy 12 éves koromtól nem láttam az apámat, most 26 vagyok. Szintén új felesége, gyerekei vannak. Ránk nem kíváncsi. Ha megkeresne meghallgatnám, hogy számára mi az az érv amit megbocsájthatónak talált és megkeresett, majd elküldeném, hogy tűnjön el ugyanúgy ahogy régen.

2013. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem az élet ejtette az utjába hanem az apja önzősége
2013. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd meg, hogy mit akar mondani és dönts utána. Szerintem.
2013. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
Légy megbocsájtó s ne csak 2-szer hallgasd meg a következő 20 évben hanem 3-4 szer. Persze nem kell elkapkodni az első alkalmat.
2013. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én tartanám vele a kapcsolatot, de a bő távolság megmaradna.

Először próbáld meg, hogy telefonon beszéltek csak egy ideig. Akkor még a gyerekeid nem érheti semmi csalódás.

Lehet megváltozott akkor pedig a gyerekeid elől "veszel" el egy nagyapát.

2013. aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Besenyő Pista bácsinak van igaza.Legyél te több mint az apád volt.Megértem az érzéseidet kérdező,tudd nem vagy egyedül.Az "apátlanságot" mindegyikünknek valahogy le kell rendeznie magában.Teszi ezt mindenki a maga érzései szerint.Én azt mondom,ne hordozd egy életen át a keserűséget,a csalódásaidat,a fájdalmaidat magadban,mert ez azt mérgezi aki azt hordozza,és hiszed vagy nem de ez kihat a mostani családod gyerekeid életére is.A feleséged jól gondolja,hogy lelki békét és megbocsájtást indítványoz.Ezt nem ellened hanem érted.Tudod azért mert elhagyott az apád és nem volt neked,mégis ebből az emberből lettél.Nélküle nem lennél.El kell fogadni minden emberi gyarlóságával együtt.Nem muszáj kapcsolatot tartanod vele ha úgy érzed majd, hogy nem megy,de ne rajtad múljon,ne vond meg magadtól a lehetőséget a beszélgetésre és hogy tisztázzátok a régi dolgaitokat.Egyébként az hogy felkeresett,az sokat jelent szerintem.Tudja ő,hogy mit tett,és ehhez is erő kell,hogy ennyi év után mégis közeledni próbál feléd.Azt gondolom,hogy benne is felkavarodott a múlt a baleset kapcsán,és hogy egyszer már elveszítette a gyerekét,azaz téged.Hallgasd meg és azután döntsél.Ne a sérült gyerek,hanem a felnőtt férfi döntsön benned.Azt azért nem tartom rossznak,hogy kiadtad magadból a dühödet.A másik "kölyök" a testvéred?
2013. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tipikus ha nincs ló jó a szamár... Ez a te döntésed. Idáig nem érdekelted most, hogy valami baj van meg segítséget kér. Mert ez segítségkérés. Ha pénzt kérne mert adóssága van és elviszik a házát adnál neki? Nem... Én biztosan nem beszélnék vele.
2013. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!