Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Bővebben lent!

Kinek van igaza? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A helyzet: egyedül neveltem a lányomat közel másfél éve. Az exemmel jóban vagyunk, mindig is jóban voltunk, miután lecsengett az első sokk, miután elköltözött. Ez abban nyilvánul meg, hogy ha jön, akkor nem mindig viszi el a kicsit (3 év alatti), hanem itt maradnak, beszélgetünk, játszunk. Nyáron volt, hogy együtt elvittük fagyizni, vagy kimentünk sétálni a kutyákkal. Egyikünk sem akar semmit a másiktól, abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mindketten elfogadtuk azt, hogy nekünk párként nem működött.

Nemrégiben azonban lett egy új párom, aki nem nézi jó szemmel, hogy jóban vagyunk a volt férjemmel. Folyamatos emiatt a veszekedés, nem bízik bennem, belemagyaráz dolgokat. Egyszerűen képtelen elfogadni, hogy az exem része az életünknek. Már csak azért is, mert a gyerek kicsi, nem úy van még, hogy minden második hétvégén elviszi és kész.

Szerinte az exemmel a minimális kapcsolatot kellene tartani, vagyis szia,szia és ennyi.

Szerintetek mi fér bele egy ilyen kapcsolatba? Mármint az exemmel? És mit várhat el a mostani párom? Hogy egyáltalán ne beszéljek az exemmel?


2013. szept. 11. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Mostani párodnak tipli.

Tök jó, hogy ilyen jóban vagytok, a gyereknek is jót tesz! Ne tedd tönkre most egy pasi miatt!

2013. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Mostani párodat tedd ki ha ilyen,értelmesebbet érdemelsz,és a gyerek is.


Teljesen jó,ahogy az exférjeddel álltok,ezt kellene másnak is,megmaradni barátként,normálisan nevelve a gyereket.

2013. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Örülj neki, hogy jóban vagytok, jó lenne ha ez lenne az általános hozzáállás, a gyerekek érdekében.

Azonban ne feledkezz meg róla, hogy az új párodnak Ő nem tartozik az életéhez. A gyermeked igen, de az ex nem.

Nem tudom, hogy hogy viselném, ha előző apuka játszik a gyerekével meg a volt feleségével a másik szobába. Ez szerintem is túlzás.

Ha jön fogadd illedelmesen, és engedd hogy elvigye a gyereketeket. Nem kell a hármas családi idill,annak vége. Elég ha jóba vagytok, és a gyerkőc ezt látja.

2013. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Jó, hogy normális a gyermeked apjával a kapcsolatod. A jelenlegi barátodnak azt kéne megértenie és elfogadnia, hogy ő nem egyszerűen az exed, hanem a gyereked apja.


A közös fagyizásokon, közös programokon nem tudna a jelenlegi barátod is részt venni? Kicsit elgondolkoztam azon, amit írtál. Ha a páromnak lenne egy gyereke az előző kapcsolatából, úgy tudnám elfogadni, hogy tartja a nővel a kapcsolatot, ha én is ki tudnék alakítani egy kapcsolatot a gyerek anyjával.


Tehát szerintem a párodat állítsd választás elé. Vagy elfogadja a helyzetet, vagy kalap-kabát. De könnyítsd is meg azzal, hogy megismerhesse a gyereked apját.

2013. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Rá való tekintettel ezeket az alkalmakat már vissza is fogtuk. De pl tegnapi szituáció, amin áll a bál:

Barátnőmmel megbeszéltünk egy kávét délutánra a városba. Az exem 5-re szokott jönni, addig dolgozik. Én vittem a lányomat magammal, meg volt beszélve, hogy az apja oda jön érte. Jött is, és mivel egy plázában voltunk, ők mentek játszóházba, meg autózni, könyvesboltba, ide-oda. Úgy volt, hogy majd ők eljönnek, ha a kicsi megunja. Amikor jött szólni, hogy indulnak, akkor mondta a barátnőm, hogy ő is indulna, ha nem baj. Így aztán én is mentem haza. 2 autóval, külön.

A jelenlegi párom pedig teljesen ki van most akadva, hogy én az egészet az exem miatt szerveztem így, hogy nem tudok tőle elszakadni, hogy nem is a barátnőmmel való kávézás volt a lényeg, és hogy őt teljesen hülyének nézem...

2013. szept. 11. 14:57
 6/17 A kérdező kommentje:
A jelenlegi párom nem akar részt venni semmiben, nem is akar, pedig már említettem neki. Azt mondja, őt egyszerűen zavarja, nem is akarja látni.
2013. szept. 11. 14:58
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Párod betegesen féltékeny és éretlen! Nem fogja fel, hogy van egy közös gyereketek!
2013. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos, ha nem változik a helyzet, akkor előbb-utóbb szakítanod kell vele.

Párod féltékenysége rendkívül beteges, hisztije pedig egyenesen nevetséges. Semmi önuralma nincs.

Mi lesz később? Már az utcára sem mehetsz ki? Vagy lesütött szemmel, napszemüvegben adhatod csak át a gyereket az apjának? Vagy át se add, majd kimegy a gyerek magától?

2013. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Üljetek le 3-man és beszéljétek meg! És sztem is kicsit legyél kevesebbet az exeddel. Nem vagyok féltékeny abszolút, de ha a párom a volt nejével fagyizgatna, mintha még mindig egy család lennének rosszul esne. Nem csinálnék patáliát és féltékenységi jelenetet, de rosszul esne és ez akaratom ellenére kihatna a viselkedésemre a gondolataimra stb. Ezt így nem tudom elmagyarázni, de remélem, hogy érthető.
2013. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Nektek van igazatok. Mi is elváltunk, de anyósomékkal is tartottuk a kapcsolatot. Amikor újra férjhez mentem, a férjem is jött névnapokon vagy máskor is a gyerekkel az anyósomékhoz, ahol ott volt a gyerek apja is. Ha nem is lettek barátok, de jól elbeszélgettek egymással is az ilyen közös programokon. Tudomásul vette, hogy a gyereknek nem csak anyára, hanem az apjára is szükséges van.

Ha ezt a párod nem érti meg, akkor okosabb, ha szakítasz vele, mert önző és érzéketlen.

2013. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!