Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem is beskatulyáznak? Mit...

Engem is beskatulyáznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám rendszeresen jár pszichiátriai gondozóba, a fene se tudja miért, hiszen mindig azt mondja, hogy a körülötte levőek a "betegek" mindenesetre olyan szinten elfajult mostanában a viselkedése, hogy több ízben (ráadásul ő hívta ki őket) rendőri közbeavatkozásra volt szükség, volt, hogy mentővel vitték el. Tárgyalás is lesz.


Felkerestem az orvosát, akivel beszélni akartam erről és kérni akartam egy orvosi szakvéleményt, de azt javasolta, hogy amikor anyám megy hozzá, menjek be én is egy kicsit előbb és majd megfigyeli, hogy hogyan viselkedünk együtt. Nos ez így szép és jó, de nem akarom, hogy betegként kezeljenek, azt meg főleg nem, hogy az anyám ezzel dobálózzon mindenkinek, hogy én oda járok, pedig igazából ő jár oda.


Szerintem a párterápiát (közös konfliktusmegoldást) vissza fogja utasítani és a gondozó engem fog folyton zaklatni, mint beteget. Azt sem tudom honnan tudják a számom, de mióta egyeztettem az orvosával ma reggel például nyolc óta negyed óránként zaklattak, tulajdonképpen amiatt, hogy mindenképp menjünk be együtt.


Anyám egyébként késsel hajkurászott minket a lakásban, értékeket tüntetett el, artikulátlanul üvöltözik néha, magában beszél, de a gondozóban igazából csak depressziós tünetekkel kezelik és rólam mondja el ezeket.


Tehát bemenjek, vagy inkább mondjam le, nehogy betegként kezeljenek és ügyvéden keresztül kérjek orvosi szakvéleményt?


2013. szept. 5. 13:27
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
"bár: a rendőrség egyszer már áttett egy ügyet a gyámhivatalhoz, de nem tudjuk hogy áll a dolog." - be kell menni, meg kell kérdezni... de mondom, a gyámság alá helyezést nem a gyámhivatal rendeli el, hanem a bíróság. A gyámhivatal csak a gyámot rendeli ki és ellenőrzi.
2013. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy ki kezdeményezhet gyámság alá helyezést, ha az oka betegség? Hát leginkább is az orvosa ha úgy ítéli meg az állapotát, nem tudom, erre gondoltál-e?...

Egyébkét itt a teljes eljárás:

[link]

2013. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszi, én úgy ítelem meg, hogy adott esetben a legjobb a kölzötés+ konzultálni az orvosával és SEGÍTENI rajta. Ha nem lehet, akkor hagyni a fenébe mindent. Ugye?
2013. szept. 5. 14:57
 34/35 A kérdező kommentje:
Tehát a dokival együtt kéne kibontani és megszűntetni a konfliktusokat.
2013. szept. 5. 14:58
 35/35 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy ez a legjobb út.
2013. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!