Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztatlan közös tulajdonom...

Osztatlan közös tulajdonom van a nagybátyámmal. Sajnos nem egyezünk, ő "kitúrt" engem a saját részemből, holott nem teheti, de a viselkedése miatt kénytelen voltam eljönni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 szintes családi ház, aminek fele-fele enyém és az alkoholista nagybátyámé. Patt helyzetben vagyok, mert úgy néz ki, hogy semmit nem tudok tenni, hogy megszabaduljak tőle. Annyit értem el, hogy adjuk el, de sajnos szinte lehetetlen, mert az utcában kisebbség van. :( Családom van, van egy 4 éves Gyermekem is, és most egy 24m2-es lakásban élünk 3-an. :( Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem tudom mit tegyek. Voltam ügyvédnél is, de mondta, hogy semmit nem tudok tenni. :( És ha mégis?! esetleg tudna valaki tanácsot adni? Igazságtalan itt minden, annó rá lett íratva a fél ház jóhiszeműségből, szinte ingyen, és most ott tartunk, hogy követelőzik több milliókat! Persze nekem (is) fizetnem kell a házra egy s mást, ami nem kevés egy évben. Megmondta, hogy be nem tehetem a lábam, nem átjáróház, stb...Már azon gondolkodom, hogy rendőri kísérettel fogok bemenni, mert nekem is vannak ott dolgaim, amik kellenek...Egyedi eset az enyém, és egyben nagyon elszomorító. :(
2013. júl. 23. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1. vagy kivásárolod őt az ingatlanból

2. vagy ő vásárol ki téged

3. vagy eladjátok

4. Esetleg úgy átépítitek a házat, hogy két külön bejárata legyen, két külön lakással. Ilyenkor tudtok belőle osztott tulajdont csinálni. Úgy laktok ott, mint egy társasházban, csak a kert közös.


Az utcátokban csak egy r.ma család él? Nem kell a vevőnek a tudomására hozni, és kész.

2013. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez mind felmerült. Ő tudna kifizetni, mert van saját háza Kaposvártól nem messze, de nem akar vissza költözni, mert az "felejtős"... Semmiképp nem szeretném különállóvá tenni, mert az legalább, minimum. 500.000Ft lenne, de több. Nem csak egy család r. él ott, hanem sok. :( Ráadásul a nagybátyám túlzásokba van esve, mert hiába, hogy 2 szintes a ház, nem ér többet 8M-nál, sajnos. Ellenben ő 15M-ért szeretné eladni...De az lehetetlen. tehát marad így, ahogy van szerintem, majd ha már ő nem lesz, akkor majd jönnek az örökösök...:/ :/ :/
2013. júl. 23. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!