Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem is beskatulyáznak? Mit...

Engem is beskatulyáznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám rendszeresen jár pszichiátriai gondozóba, a fene se tudja miért, hiszen mindig azt mondja, hogy a körülötte levőek a "betegek" mindenesetre olyan szinten elfajult mostanában a viselkedése, hogy több ízben (ráadásul ő hívta ki őket) rendőri közbeavatkozásra volt szükség, volt, hogy mentővel vitték el. Tárgyalás is lesz.


Felkerestem az orvosát, akivel beszélni akartam erről és kérni akartam egy orvosi szakvéleményt, de azt javasolta, hogy amikor anyám megy hozzá, menjek be én is egy kicsit előbb és majd megfigyeli, hogy hogyan viselkedünk együtt. Nos ez így szép és jó, de nem akarom, hogy betegként kezeljenek, azt meg főleg nem, hogy az anyám ezzel dobálózzon mindenkinek, hogy én oda járok, pedig igazából ő jár oda.


Szerintem a párterápiát (közös konfliktusmegoldást) vissza fogja utasítani és a gondozó engem fog folyton zaklatni, mint beteget. Azt sem tudom honnan tudják a számom, de mióta egyeztettem az orvosával ma reggel például nyolc óta negyed óránként zaklattak, tulajdonképpen amiatt, hogy mindenképp menjünk be együtt.


Anyám egyébként késsel hajkurászott minket a lakásban, értékeket tüntetett el, artikulátlanul üvöltözik néha, magában beszél, de a gondozóban igazából csak depressziós tünetekkel kezelik és rólam mondja el ezeket.


Tehát bemenjek, vagy inkább mondjam le, nehogy betegként kezeljenek és ügyvéden keresztül kérjek orvosi szakvéleményt?


2013. szept. 5. 13:27
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
de újabban úgy eldurvult a helyzet, hogy pl beleadtam a rezsibe ennél jóval magasabb összeget, de például amikor rendőri távoltartást kért erőszakra hivatkozva az én holmijaim tűntek el a lakásból. Most meg szeptemberben én leszek megvádolva azzal, amivel igazából őt kellene. Vagyon elleni szabálysértés, testi sértés. meg minden. Voltam már vele bíróságon, össze vissza beszélt de leszarták. szóval kicsit aggódom.
2013. szept. 5. 13:57
 12/35 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Egy megoldás van, elköltözöl.

Emellett kezdj el egyedül beszélgetni az orvosával. Először egyedül, és csak utána menj bele a közös terápiába. Ha szeretnéd.

2013. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
A bíróságon kérj rá pszichiátriai szakvéleményt.
2013. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

a probléma ugye az, hogy engem ki akart dobni a lakásból, de tehetetlenségemben egyenlőre védenem kellett a pozíciómat, ezért maradtam, ráadásul láttam rajta, hogy nem tiszta, ezért nem akartam önként kiköltözni. persze ha biztos lábon állok ez mielőbb megtörténik.


A lényeg, hogy mivel mással nem tudott terrorizálni, kavart egy jó nagy jogi vihart amiből bárhogyan lecsaphat a villám. úgy érzi rá nem csaphat le, és valamilyen szinten okos is, mert sosem álltam hozzá rosszindulatúan most pedig már késő bizonyítással védekezni.

2013. szept. 5. 13:59
 15/35 anonim ***** válasza:
Kérdező (#11), nem aggódni kell, hanem a tárgyaláson kérni, hogy rendeljenek ki igazságügyi elmeszakértőt... viszont azzal kalkulálj, hogy az aztán BIZTOSAN akar beszélni veled is... és ha nem kooperálsz vele, veheted úgy, hogy buktad az ügyet, az már nem tét nélküli, mint a kerületi gondozó, ahova ha akarsz mész, ha nem akarsz, nem mész...
2013. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

és azt hogy lehet csak úgy kérni? az a baj, hogy ez nem amerika, a bíróság inkább olyan mint valami fakultatív ipar ami pénzt szed be mindenféle jogalapra vonatkozva.


ha celeb vagyok, sztárügyvédem van meg vár rám kint a tv-s autó akkor persze normálisan tárgyalnak, de egyébként legutóbb a jegyzőkönyvben sem az szerepelt ami elhangzott, de kénytelen voltam aláírni. (most egy bíróval szócsatázzak hogy b.ssza már meg magát?)

2013. szept. 5. 14:01
 17/35 A kérdező kommentje:
értem. Hát akkor beszélek az orvosával. Csak nem akarom, hogy hátralevő nyomorult életében az legyen a célja, hogy engem bolonddá nyilváníttat.... mert képes rá.
2013. szept. 5. 14:02
 18/35 anonim ***** válasza:
48%
"de egyébként legutóbb a jegyzőkönyvben sem az szerepelt ami elhangzott, de kénytelen voltam aláírni." - na ilyen nem létezik, senkinek sem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy írja alá a jegyzőkönyvet. Egyfelől. Másfelől minden tárgyalásról hangfelvétel készül évtizedek óta... a jegyzőkönyvet is abból gépelik...
2013. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Bocs, de ezer kérdést feltettem a magam védelme alatt amelyekben anyám komoly ellentmondásokba ütközött, ami alapja lehetne az ügy pálfordulatának, mégis annyit írtak le a végén, hogy "zavartan viselkedtem"
2013. szept. 5. 14:05
 20/35 A kérdező kommentje:
Szóval engem hajkurásznak késsel a lakásban, meg lopják el a cuccaimat, de rólam szerepel az a tárgyalási jegyzőkönyv végén, hogy zavart vagyok. ez a baj.
2013. szept. 5. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!