Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem is beskatulyáznak? Mit...

Engem is beskatulyáznak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám rendszeresen jár pszichiátriai gondozóba, a fene se tudja miért, hiszen mindig azt mondja, hogy a körülötte levőek a "betegek" mindenesetre olyan szinten elfajult mostanában a viselkedése, hogy több ízben (ráadásul ő hívta ki őket) rendőri közbeavatkozásra volt szükség, volt, hogy mentővel vitték el. Tárgyalás is lesz.


Felkerestem az orvosát, akivel beszélni akartam erről és kérni akartam egy orvosi szakvéleményt, de azt javasolta, hogy amikor anyám megy hozzá, menjek be én is egy kicsit előbb és majd megfigyeli, hogy hogyan viselkedünk együtt. Nos ez így szép és jó, de nem akarom, hogy betegként kezeljenek, azt meg főleg nem, hogy az anyám ezzel dobálózzon mindenkinek, hogy én oda járok, pedig igazából ő jár oda.


Szerintem a párterápiát (közös konfliktusmegoldást) vissza fogja utasítani és a gondozó engem fog folyton zaklatni, mint beteget. Azt sem tudom honnan tudják a számom, de mióta egyeztettem az orvosával ma reggel például nyolc óta negyed óránként zaklattak, tulajdonképpen amiatt, hogy mindenképp menjünk be együtt.


Anyám egyébként késsel hajkurászott minket a lakásban, értékeket tüntetett el, artikulátlanul üvöltözik néha, magában beszél, de a gondozóban igazából csak depressziós tünetekkel kezelik és rólam mondja el ezeket.


Tehát bemenjek, vagy inkább mondjam le, nehogy betegként kezeljenek és ügyvéden keresztül kérjek orvosi szakvéleményt?


2013. szept. 5. 13:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
A helyedben mindenkép bizonyítanám hogy nem nekem vannak mentális gondjaim. Ha kell ügyvéden keresztül.
2013. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Tehát ne menjek be?
2013. szept. 5. 13:30
 3/35 anonim ***** válasza:

Nem mennék be. Maximum annyit ajánlanék fel az orvosnak, hogy egyszer, külön anyádtól, teljes titoktartás keretében beszélsz vele. És szigorúan megtiltod az orvosnak, hogy elmondja anyádnak ezt a találkozót. Őt köti az orvosi titoktartás.


Nem tudnál elköltözni otthonról? Mert ez így nem állapot. Hány éves vagy?

2013. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát bemenjek, vagy inkább mondjam le, nehogy betegként kezeljenek és ügyvéden keresztül kérjek orvosi szakvéleményt?" - Kérdező, kérjél, csak ne nagyon csodálkozz azon, ha a szakvéleményben ott fog virítani az is - a valóságnak megfelelően - hogy a paciens családja nem hajlandó minimális együttműködésre sem a paciens érdekében...

Banyek, nem az ÁVH-hoz rángatnak be hajnali 4-kor, hanem anyád kezelőorvosa kér tőled valamit, ami úgy gondolja, hogy szükséges... voltaképp mitől félsz? Hát valahonnan csak meg kell tudnia annak az orvosnak, hogy hogyan is néz ki nálatok egy családon belüli konfliktus, a kisujjából mégse szívhatja ki a választ...

2013. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
De, el fogunk költözni, csak anyám olyan koholt vádakkal jelentgetett fel, mintha egy tömeggyilkos lennék. Nincs pénzem ügyvédre.
2013. szept. 5. 13:50
 6/35 anonim ***** válasza:

4-es, azért nem mindenki szívesen megy be egy dilidokihoz. Van annál jobb dolga is.

Ráadásul volt bent az orvosnál, nyilván elmondta, hogy az anyja késsel hadonászik, tehát közveszélyes, a doki pedig nem tesz semmit.

2013. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Értem, csak anyám rendkívül manipulatív, és ha többször elérte azt, úgy, hogy ő akart megverni, hogy én üljek miatta a vádlottak padján, akkor lehet, hogy azt is eléri, hogy én legyek bolonddá nyilváníttatva, szóval nyilvánvaló segítségre van szüksége, de kevés vagyok hozzá.
2013. szept. 5. 13:52
 8/35 anonim ***** válasza:

Akkor egyetlen megoldás van, költözz el mihamarabb. A közös terápiát a helyedben egy ideig még hanyagolnám, viszont külön beszélnék az orvossal (titoktartása mellett), hogy elkezdjél valamit is segíteni.


Viszont ha már ennyire megbomlott anyád agya, akkor nem tudom van-e visszaút.

Mi váltotta ezt ki nála?

2013. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
#6, ja, az anyja meg nyilván mondott tök más dolgokat... na most ha neked valamiről A mond valamit, és B mond valami tök mást, hogyan tudod kideríteni, hogy mi az igazság???? Mondj egy tippet azon túl, hogy szembesíted őket...
2013. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Több tényező. A kicsit sztereotíp dolgok:

panellakás, lakótelep.

kevésbé sztereotíp dolgok:

válás, traumák (közeli hozzátartozók (édesapja, húga) halála, nincstelenség, kiszolgáltatottság


A másik, hogy a lakótelepen belül bérelt egy kis asztalt és ott árul mindenféle kínai szemetet. a panellakástól 2 percre, idővel beleőrült, apám segítsége nélkül pedig képtelen fenntartani az üzletet. aztán persze én lettem a célpont aki elhasznál havi 3 ezer forintnyi vízet meg ugyanennyi villanyt, de minden mást magának szerez be, mert nem kap otthon enni.

2013. szept. 5. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!