Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ez esetben,...

Mit tennétek ez esetben, befogadnátok a húgotokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet a következő:


Párommal közösen élünk,élettársi kapcsolat!

A lakás,amiben jelenleg élünk az enyém,(vagyis a szüleimtől kaptam a húgommal együtt,fele-fele,ő a haszonélvezőként van megjelölve)az én nevemen van.


Anno megengedtem neki,hogy itt lakjon pár hetet az öccse,mert felköltözött Pestre,amíg nem talál munkát...

Pár hétből fél év lett,de nem gond....és úgy,hogy megbeszélte a párom vele,hogy segít,ahol tud....ehhez képest egy lusta disznó volt,amit én a két szemébe megmondtam neki,ez van!

Olyanokat megcsinált,hogy nagytakarítás volt nálunk,lomtalanítás,ő meg elment sétálni!

Amikor meg festés volt nálunk,én húzogattam a párommal a bútorokat nő létemre,takarítottam,ő meg felment egy ismerőséhez vendégeskedni,holott tudta hogy dolog van....

Ez volt a tetőpont,mikor megmondtam a páromnak,hogy vagy hazaküldi,vagy mehet utána,nagyon kibuktam,mert nem erről volt szó....vége az lett,hogy elküldtük,mert minimális változásra sem volt hajlandó.


Na most nekem anyumék vidéken élnek,a húgom most érettségizett le estin,szeretne most már felköltözni Pestre,azt mondja,nem akar élni a jogaival,velünk élni,csak amíg nem találna munkát,mert a barátja Pesti,elég régóta együtt vannak,vele szeretnének idővel összeköltözni!

3 szobás lakásban élünk,hely lenne.

Páromnak felvázoltam a helyzetet,de ő kiakadt,hogy ha az öccsét elküldtük,mi jogon jönne ide a húgom,ő nem kerülgetné....

Ismerem a húgomat,volt már nálunk párszor.

Elmosogat maga után szó nélkül,ha kikel az ágyból,megágyaz maga után (párom öccse még erre sem volt hajlandó,ugyanúgy hagyta estig,ahogy kiszállt),segít nekem,főzni is tud....

Csak szerintem jogtalan a párom hozzáállása?


2013. szept. 1. 13:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"A haszonélvezet jogánál fogva a jogosult /haszonélvező/ a más személy tulajdonában álló ingatlan használatára."


Eladni nem adhatom el az ő beleegyezése nélkül,bármikor ide költözhet,de engem nem tehet ki,csak ha nem rendeltetés szerűen használom az ingatlant,vagy rongálom.....

2013. szept. 1. 15:07
 22/25 A kérdező kommentje:

De megint megemlíteném,hogy a kérdés nem erről szólt 45-ös,ellenkező esetben a "jogok" c. rovathoz tettem volna ki....


Szerencsére ilyen gondjaink nincsenek!

2013. szept. 1. 15:09
 23/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, pont hogy rosszul tudod... ez fordítva lenne igaz: te tehetnéd ki akkor, ha nem rendeltetésszerűen használná a húgod az ingatlant.


" A haszonélvező jogai:


A haszonélvezőnek három fő jogosítványa van, a birtoklás, a használat és a hasznosítás joga. Ha bármelyik jog hiányzik, akkor nem haszonélvezetről, hanem más jogviszonyról /pl. használatról/ van szó.


A jogosult a birtoklásra és birtokvédelemre önállóan jogosult, ezt a jogát a tulajdonossal szemben is gyakorolhatja.


A haszonélvező felsorolt jogait a tulajdonos csak akkor gyakorolhatja, ha a haszonélvező nem él vele, ilyen esetben viszont a tulajdonos nem köteles a haszonélvezőnek használati díjat fizetni. A haszonélvezeti jogot nem szünteti meg az, ha a haszonélvező átmenetileg nem gyakorolja jogait, és bármikor követelheti a tulajdonostól, hogy bocsássa kizárólagos birtokába és használatába az ingatlant."


Forrás: [link]


És igen, tudom, nem ez a kérdés... de válasz a problémádra. Egyszerűen ezt dugd a párod orra elé, és közöld vele, hogy a húgodnak több joga van, mint neked, és örülhettek, hogy nem kell kiköltöznötök, csak mert ő beköltözik.. ugyanis a jog szerint - ahogy már előttem is írták - nem ti fogadjátok be őt, hanem ő engedi meg nektek, hogy ott lakjatok.

2013. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem nagyon nem tetszene, ha a párom így viselkedne. Tök mindegy, hogy a húgodnak mennyi joga van ott lakni. Ő a testvéred. Kire számítson, ha nem rád? És akkor a párod ebben akar megakadályozni? Én veszekedés nélkül megkérdezném, hogy mi az ok amiért nem akarja elfogadni, hogy a húgod is ott fog lakni. Nem lehet, hogy eddig kis királyként élt ott és most félti a seggét? Ő is tudja, hogy a húgodnak igen is van beleszólása dolgokba és akkor már nem az lesz amit Ő ki talált?
2013. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
83%
De ki tehet téged. Neked nincs jogod ott lakni ha ő nem jarul hozzá. Az a baj szerintem a szüleid sem tudták mit tesznek...mert ezzel téged jogilag a tesód halaláig kizártak a ház használatából vagy annak hasznosításából. Az egyvdolog hogy MOST MÉG ebböl nincs balhé köztetek és megengedi hogy ott lakj. De fogd fel kitehet ha neki úgy tetszik.
2013. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!