Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ez esetben,...

Mit tennétek ez esetben, befogadnátok a húgotokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet a következő:


Párommal közösen élünk,élettársi kapcsolat!

A lakás,amiben jelenleg élünk az enyém,(vagyis a szüleimtől kaptam a húgommal együtt,fele-fele,ő a haszonélvezőként van megjelölve)az én nevemen van.


Anno megengedtem neki,hogy itt lakjon pár hetet az öccse,mert felköltözött Pestre,amíg nem talál munkát...

Pár hétből fél év lett,de nem gond....és úgy,hogy megbeszélte a párom vele,hogy segít,ahol tud....ehhez képest egy lusta disznó volt,amit én a két szemébe megmondtam neki,ez van!

Olyanokat megcsinált,hogy nagytakarítás volt nálunk,lomtalanítás,ő meg elment sétálni!

Amikor meg festés volt nálunk,én húzogattam a párommal a bútorokat nő létemre,takarítottam,ő meg felment egy ismerőséhez vendégeskedni,holott tudta hogy dolog van....

Ez volt a tetőpont,mikor megmondtam a páromnak,hogy vagy hazaküldi,vagy mehet utána,nagyon kibuktam,mert nem erről volt szó....vége az lett,hogy elküldtük,mert minimális változásra sem volt hajlandó.


Na most nekem anyumék vidéken élnek,a húgom most érettségizett le estin,szeretne most már felköltözni Pestre,azt mondja,nem akar élni a jogaival,velünk élni,csak amíg nem találna munkát,mert a barátja Pesti,elég régóta együtt vannak,vele szeretnének idővel összeköltözni!

3 szobás lakásban élünk,hely lenne.

Páromnak felvázoltam a helyzetet,de ő kiakadt,hogy ha az öccsét elküldtük,mi jogon jönne ide a húgom,ő nem kerülgetné....

Ismerem a húgomat,volt már nálunk párszor.

Elmosogat maga után szó nélkül,ha kikel az ágyból,megágyaz maga után (párom öccse még erre sem volt hajlandó,ugyanúgy hagyta estig,ahogy kiszállt),segít nekem,főzni is tud....

Csak szerintem jogtalan a párom hozzáállása?


2013. szept. 1. 13:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
persze én naponta hallgatom,hogy neki az egy fájó tüske,hogy az öccsét elküldtük.....
2013. szept. 1. 13:26
 12/25 A kérdező kommentje:

ma 13:26


Tesóm nagyon is tisztában van a jogaival,fel lett világosítva mindenről,mondtam is neki heccelésből,hogy "na te leszel a nagyfőnök!"


Erre kinevetett,hogy ugye nem gondolom komolyan,hogy ő jogokat fog követelne tőlem,az olyan szánalmas lenne.

Azt mondta,tudj hogy ha arra kerülne a sor,akkor tárt karokkal várnám....

2013. szept. 1. 13:29
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik neki a helyzet,akkor mehetne az öcsike után...
2013. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem várnád tárt karokkal akkor sem érvényesítené a jogait?

Ez csak egy elméleti kérdés...

2013. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

ma 13:40


Ha nem várnám tárt karokkal,akkor is beengedném,mert joga van ott lenni...

De mi sosem veszekedtünk egymással,ott segítettünk a másiknak,ahol tudunk...

Párom lehet erre féltékeny,és ez bántja,mert valljuk be,az ő testvére nem ilyen....

2013. szept. 1. 13:44
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Először is kezdjük ott, hogy a haszonélvezőnek gyakorlatilag több joga van ott lakni mint neked, hiába van a te neveden. ha haszonélvezőként van megjelölve valaki az ingatlan használatát illetően, akkor onnan ki se lehet robbantani, amíg él. A kishúgod szó nélkül megtehetné, hogy becuccol a lakásba és bebetonozza magát az idők végezetéig. Most a sárga földig le fognak pontozni, de ez akkor is így van, utána lehet nézni egész nyugodtan. Tehát nem kérdés, befogadhatod-e. A párocskámnak meg szépen elmagyaráznám, hogy ez az ÉN lakásom és már így is hatalmas szívességet tettem az öcsikének, hogy ott lakhatott, főleg hogy egy szalmaszálat sem tett keresztbe. A húg meg jön és kész, hiszen a haszonélvező. Kész.
2013. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

ma 13:54!


A kérdés nem ez volt,illetve nem az,hogy a nekem,vagy a húgomnak van e több joga!

Ezt már letisztáztam,és én tudom,hogy ő sosem élne vissza a jogával,talán ez nálatok másképp van,de nem magadból kéne kiindulni!


Nem ezen kéne lovagolni!

2013. szept. 1. 14:15
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Naiv vagy kérdező sose tudhatod hogy mi lesz a késöbbiekben ...hogy változik a hugod egy esetlgeses leendő férj hatasara mikor esetleg nem lesz pénze albérletre stb.. Igenis szamit hogy a hugodé és ha te majd maradhatsz mikorra a hugodnak csaladja lesz megtürt szemelykent maximunm. Szüleidtől már megkérdezted miért csesztek így ki veled? Mi a gyerekeknek 50-50%ban adtuk a nagyanyjuktol örókölt házat nem adtunk egyiknek se előjogokat. Szüleid erre mit válaszoltak??

Na és az is kihozhat sokmindent a tesodbol ha odakoltozik es bunkozik vele a pasid és nem fogja ezt túrni és igenis azt fogja mondani hogy menjen a pasid ha te ezert balhézol a tesoddal Zt is mondhatja hogy te is. Sokmindt lláttam én már családsegítőben dolgozom. Minap volt egy özvegyasszony aki lemondott a haszonélvezetéről az édes kicsi nyai kedvéért. Az édes kicsi lányok felnőttek őt meg utcára tették..pedig normalis diplomas csalad nem romák...

2013. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Én vagyok a tulaj papíron,ő a haszonélvező....

Ha ne adj Isten,bekövetkezne az,amit sosem tudnék elképzelni róla,nekem is vannak jogaim,ne beszéljetek már hülyeségeket :D!

2013. szept. 1. 15:00
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és tudod hogy milyen jogaid vannak??

A házban élni azt használni annak javait szedni semmi jogod nincs csak és kizárólag a hugod halála addig. Addig max eladhatod de haszonélvezettel úgy sem veszi meg senki ugyqnis hiába is venné meg ha a lábát sem teheti be a házba amíg a húgod él, márpedig elég fiatal. Reálisan gondolkodva te halsz meg késöbb így semmilyen jogod sem tudod érvényesíteni ez van. De a szüleidtől már megkérdezted miert szúrtak így ki veled hogy haszonélvezetet adtak a hugodnak????te meg csak tulajdonos lettél?

2013. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!