Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ez esetben,...

Mit tennétek ez esetben, befogadnátok a húgotokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet a következő:


Párommal közösen élünk,élettársi kapcsolat!

A lakás,amiben jelenleg élünk az enyém,(vagyis a szüleimtől kaptam a húgommal együtt,fele-fele,ő a haszonélvezőként van megjelölve)az én nevemen van.


Anno megengedtem neki,hogy itt lakjon pár hetet az öccse,mert felköltözött Pestre,amíg nem talál munkát...

Pár hétből fél év lett,de nem gond....és úgy,hogy megbeszélte a párom vele,hogy segít,ahol tud....ehhez képest egy lusta disznó volt,amit én a két szemébe megmondtam neki,ez van!

Olyanokat megcsinált,hogy nagytakarítás volt nálunk,lomtalanítás,ő meg elment sétálni!

Amikor meg festés volt nálunk,én húzogattam a párommal a bútorokat nő létemre,takarítottam,ő meg felment egy ismerőséhez vendégeskedni,holott tudta hogy dolog van....

Ez volt a tetőpont,mikor megmondtam a páromnak,hogy vagy hazaküldi,vagy mehet utána,nagyon kibuktam,mert nem erről volt szó....vége az lett,hogy elküldtük,mert minimális változásra sem volt hajlandó.


Na most nekem anyumék vidéken élnek,a húgom most érettségizett le estin,szeretne most már felköltözni Pestre,azt mondja,nem akar élni a jogaival,velünk élni,csak amíg nem találna munkát,mert a barátja Pesti,elég régóta együtt vannak,vele szeretnének idővel összeköltözni!

3 szobás lakásban élünk,hely lenne.

Páromnak felvázoltam a helyzetet,de ő kiakadt,hogy ha az öccsét elküldtük,mi jogon jönne ide a húgom,ő nem kerülgetné....

Ismerem a húgomat,volt már nálunk párszor.

Elmosogat maga után szó nélkül,ha kikel az ágyból,megágyaz maga után (párom öccse még erre sem volt hajlandó,ugyanúgy hagyta estig,ahogy kiszállt),segít nekem,főzni is tud....

Csak szerintem jogtalan a párom hozzáállása?


2013. szept. 1. 13:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jogtalan.A húgodnak per pillanat nagyobb joga van a lakásban tartózkodni,mint a párodnak vagy akár neked,mivel a haszonélvezeti jog magasabb.Főleg ha tisztességes és segít neked,akkor nincs mit megbeszélni.
2013. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az,ideges lettem és lekiabáltam,hogy nekem ne jöjjön az öccsével,aki kihasznált minket,és egy lusta dög,mert nem lehet egy kalap alá venni őket....
2013. szept. 1. 13:14
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hugodna haszonélvező nincs aprlláta. A párod a megtürt szemly sőt te is. Az hogy tulaj vqgy azt felülírja a hugod haszonélvezete. Ugye 100%ra szól. Tanácsolom hogy légy kedves a tesóddal mert jogi szempontból simán kipenderíthet titeket a házbólmert amíg él neki ott vannak jogai ő mondja meg hogy ki lakhat ott. Majd ha meghalt és netán túléles neked csak akkor lesz lehetőséged bármit is csinálni a házzal.
2013. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Csak szólok, hogy nem "befogadnád" a húgodat, hanem neki joga van ott lakni, akár a barátjával együtt, hisz te is odaköltöztetted a pasidat.
2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%
Ha az ő öccse is ott lakhatott, akkor a te hugod miért is ne? Főleg úgy, hogy az ő öccse egy nagy lusta disznó volt, a te hugod pedig egy tisztaságszerető és gondolom segítőkész ember. Nem csak szerinted jogtalan a párod hozzáállása. Mondom ha az ő öccse is ott lakhatott akkor a te hugod is még ha csak "próbaidőre" is.
2013. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül a múltban történtektől:


A haszonélvezetei jog erősebb a tulajdonjognál... a húgod, ha szemét lenne, megtehetné, hogy azt mondja, költözzetek el, mert szüksége van a lakásra.

Ezt tudatosítsd a párodban: a jog szerint a húgodnak több joga van ott lakni, mint nektek. Ennyi.

2013. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Jogtalan.

Egyrészt a te családodé, tehát a húgodé is.

Másrészt ha az ő öccse kapott esély (független attól, hogy elszúrta), akkor a húgodnak is kell kapnia egy esélyt.

2013. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

az nem kérdéses,hogy idejön,mert ha nem lenne haszonélvező,akkor is helye lenne itt


a kérdés az,párom viselkedése normális e...de látom szerintetek sem az

egyszerűen nem értem

nem igazán kedveli a húgomat,ha kérdőre vonom,hogy na mégis miért nem,szerinte sunyi,és visszaél a jogival

de könyörgöm!

Szerintetek úgy néz ki visszaél vele?

Ilyen hülyeség miatt romlik meg a kapcsolatunk,mert tipikus háklis pasi lett belőle az elmúlt időben....

2013. szept. 1. 13:25
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Hát kedves kérdező jól kivsesztek veled a szüleid hogy a hugod kapta a haszonélvezeti jogot. Egész életében azt csinál a házzal smit akar. Ha úgy tartja kedve lakáshasználati díjat kérhet tőletek teljesen jogosan. Ha akarja kiadja és övé a bérleti díj, ha akarja a pasijával odaköltózik ti meg mehettek. Ezeket csak jogi szempotokból írom. Amíg él te nem jutsz hozzá a házadhoz ha ő úgy akarja mert joga van használni/ hasznot húzni belőle kiadni stb. Jelenleg ti vagytok a megtűrt személyek ott ezt sürgősen mondd meg a párodnak, hogy annak örüljón hogy a tesód jelenleg nem él a jogaival nem rak ki titeket és költözik be a pasijával.

De sokat packázik majd a kistesódat fel fogják világosítani a barátai, a pasija hogy miért fizetne albérletet mikor ott a ház? Vagy majd ti fizettek neki hogy ott lakhattok és abból fizeti az albiját. Nem irigyellek kérdező...

2013. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hogy "befogadnám". Sőt, nem is kellene engedélyt kérnie, egyrészt mert nálunk ez természetes lenne, másrészt meg mert ő a haszonélvező, basszus, a párod meg mit keres ott?

Az a lakás a húgodé elsősorban, jogilag a haszonélvező jogosult lakni a lakást, még a tényleges tulajdonossal szemben is! Nem te fogadod be a húgodat, hanem jelenleg ő titeket!

Arról nem is beszélve, hogy a lakás a szüleitektől van.


Nem is értem, mi itt a dilemma, és a párod meg vagy fogja be a száját, vagy el lehet húzni onnan.

2013. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!