Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik külföldre mentek:Hogyan...

Akik külföldre mentek:Hogyan vettétek rá a párotokat a kiköltözésre?

Figyelt kérdés
Férjem nem akar váltani, mert van állása, de ő is utál ott lenni. Köszönök minden tanácsot. Van egy kislányunk is.
2013. szept. 1. 09:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek

Svédországban élek (nem, nem "svédbe"), de hogy itt nem olcsó a a kaja meg a lakhatás, az tuti. :) Nem tudom, hogy ki informált ennyire félre.

2013. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Mintha csak barátnőm írta volna ki a kérdést... Totál ugyanaz a helyzet.

Barátnőm menne, jelenleg nyelvet tanul, készülődik, férj itthon punnyadna továbbra is. Kinn lenni sz-r szerinte, úgyis csak mosogatni kéne menni, olyanokat mond, hogy lefordulok a székről. Attól, hogy ő negatívan áll hozzá, attól másnak még sikerülhet. Neki sincs valami jó munkája, egyik napról a másikra élnek, nélkülöznek, de neki így is jó...

Kislányukat szinte hergeli az anyja ellen, hogy "anyád el akar vinni innen". Szörnyű, nehéz helyzet.


Itt az lesz a megoldás, hogy amint lesz álláslehetőség, barátnőm indul, viszi a kiscsajt is. Férj itthon marad (gondozhatja továbbra is a virágait, neki ez így jó), aztán majd elválik, hogy találnak-e neki is megfelelő munkát, amiért már esetleg hajlandó lenne felemelni a se..ét a kényelemből.

2013. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én is most tanulom a nyelvet. :)) Hát nekem meg így nem jó, amikor egy külföldi ismerősnek elmondtam mennyit keresek, elröhögte magát, pedig ott is válság van...sosem gondoltam volna, hogy elvágyódom innen, de megtörtént és napról napra erősebb.
2013. szept. 1. 10:52
 14/20 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert hatalmas készülődés, nekifeszülés kell hozzá, hogy sikerüljön. Azt pedig csak vállt vállnak vetve, egymást támogatva lennétek képesek kiállni. Főleg úgy, hogy a nyelvet most tanulod, és van egy kislányotok is.

A kislánynak felügyelet kell, úgyhogy itt sem hagyhatod és magaddal sem viheted, hacsak nincs egy nyugdíjas nagyszülő, aki befogadná néhány hónapra, amíg a férjed Magyarországon dolgozik, te meg Ausztráliában. A lakhatást is nehezebb megoldani, mert nem szívesen adnak ki szobát/lakást olyan embernek, akinek még nincs állása, viszont van egy gyereke...

Ráadásul el kellene emelned a családi kasszából akár egymillió forintot, hogy legyen elég pénzed az újrakezdésre.


Hogyan vedd rá? Nehéz lesz. Talán csak az működik, hogy ha nagyon alaposan utánanézel a felfejlődési- és karrierlehetőségnek, és megmutatod őket neki. Ha meggyőző vagy, és látja, hogy néhány évnyi befektetett munka/tanulás hogyan megtérül, talán ő is fellelkesedik.

2013. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Milyen végzettségetek van?Angol nyelv mennyire megy?Ezek nagyon fontos tényezők.
2013. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia, ha nem akar menni,akkor nehéz lesz rávenni.

Pont ebbe a helyzetbe voltam,úgyhogy nagyon átérzem,nekem kiskoromtól nagy álmom Ausztrália,de a párom nagyon ragaszkodik a családjához,nem is mertem említeni neki,hogy költözzünk el,pláne olyan messzire.

Aztán pár év után magától mondta,hogy azon gondolkodik jó ideje,hogy el kéne menni innen,mert nem érzi biztosnak a jövőt.(22 évesek vagyunk)Megkérdeztem hova gondolta,erre mondta,hogy leginkább Ausztráliára gondol.Hát egyből felcsillant a szemem,hogy most lehet egy álmom válik valóra :)

Azóta már sokszor beszéltünk róla,és komolyan tervezzük, utána néztünk a dolgoknak,szerencsére neki jó végzettsége van,(keresett mérnök szakmája),ezzel elvileg neki tudunk futni,mert hiányszakma kinn,valamint az enyém is rajta van a SOL listán.

Sajnos tényleg nagyon macerás a kijutás (hiányszakma,gyakorlat,kb.tökéletes angol,megfelelő életkor és persze sok pénz ami elengedhetetlen a kijutáshoz). Csak a letelepedési vízum 4évre min. egy millió forint,vagy még több. :S.,Másik 2 millió legalább kell a repülőjegyre és arra,hogy amíg nem találsz munkát megélj kinn.Úgyhogy mi elsőnek angol nyelvterületű európai országba megyünk tökéletesiteni a nyelvet és pénzt gyűjteni.(itthon nemigen lehet félrerakni ennyit.)Közbe mindenképpen megpróbáljuk megszerezni a vízumot.

Amúgy neki fő érve a költözésre,hogy nagy családot szeretnénk. (legalább 3 gyereket) és itt(bár itt is jól keres)ennyi gyereket nem mernénk bevállalni, nem tudnánk milyen jövőjük lenne(hisz valljuk be ez az ország lassan megy tönkre),lenne -e biztos életük,később nyugdíjuk...hisz már lehet nekünk se lesz.

Kinn kiszámíthatóbb az élet és kiegyensúlyozottabb,a gyerekeink anyanyelvűen beszélnének angolul,ami előny.Gyönyörű,biztonságos,stabil, tiszta ország,ahol ha akarsz dolgozni biztos a megélhetés,tökéletes a család alapításra.Röviden ennyi.:)

Egyébként ha utál itt lenni,akkor talán rávehető lesz.

Dobd fel neki néha,sorakoztass fel érveket miért.

Viszont tényleg nagyon át kell gondolni,mielőtt feladjátok az itteni életeteket,hisz ez hatalmas váltás lenne,pláne kisgyerekkel.Sok szerencsét:)

2013. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Az hülyeség, hogy a férjed diplomáját nem fogadják el sehol. Az én barátnőm konkrétan általános iskolai tanár és a magyar diplomájával, Ausztriában dolgozik pedagógusként!

Hivatalos fordítás kell a diplomára, meg persze az adott nyelv felsőfokú ismerete ennyi. Hülyeség, hogy sehol nem fogadják el!

2013. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ma beszélgettünk, úgy tűnik valami megpattant benne, mert már hajlandó beszélni a költözésről.

De nem ausztrália lesz, valószínű csak ausztria. Ennyit hajlandó váltani.

A férjem nem beszél felsőfokon semmilyen nyelven.

2013. szept. 2. 18:17
 19/20 anonim ***** válasza:
Középfokon beszéltek németül?
2013. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem, én most tanulom a németet. A férjem is belekezd, úgy néz ki. :)

Ausztrália csak egy álom, de talán közelebb van remény.

2013. szept. 5. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!