Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik külföldre mentek:Hogyan...

Akik külföldre mentek:Hogyan vettétek rá a párotokat a kiköltözésre?

Figyelt kérdés
Férjem nem akar váltani, mert van állása, de ő is utál ott lenni. Köszönök minden tanácsot. Van egy kislányunk is.
2013. szept. 1. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kettős állampolgárként mindig is két felé vonzódtam. A baarátnőm úgy ismert meg, mint aki sok felé menne, így szeretett meg. Ez a házassággal sem tűnt el, tudta, hogy én szívesen mennék külföldre. Nálunk igazából nem az volt a kérdés, hogy megyünk-e, hanem hogy hova.


És hogy győztem meg? Megmondtam, hogy a cégem felajánlott egy ilyen és ilyen lehetőséget, amit én nagyon szeretnék elfogadni. Fix időszakra szól, utána mehetünk oda, ahova ő szeretné. Tudta, hogy karrierem szempontjából ez fontos volt, ráadásul a kettőnk közül én jóval többet keresek.


Összességében nem sokat kellett győzködni, mert ő is megértette, hogy ez egy hatalmas lehetőség.

2013. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem kellett rávenni, mert egyedül voltam, besokalltam, hogy nincs munka, ismerősöm pedig, aki kint él mondta, hogy ő ott Angliában minimálbért keres és ebből 1 hónap után félre tudott tenni annyit, hogy vett belőle egy iPhone-t.
2013. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Én semmire nem "venném rá", amit nem akar. Utána meg hallgathatom, hogy rosszul döntöttem helyette, meg hogy mennyire szar neki.

Ez közös megegyezésen kellene, hogy alapuljon, nem azon, hogy addig gyötröd, amíg azt mondja, oké, csak hogy békén hagyd már.

Az utált állás is több a semminél, ha mentek, lehet két szék közül a pad alá is esni. Kint sem fenékig tejföl, és ha hazajöttök, már neki se lesz munkája. Meg gondolom, hogy nemcsak az állásához ragaszkodik, hanem itt van a család, a barátok.

Őszintén? Én se mennék. Itthon nehéz, de itt vannak azok, akik szeretnek, jóban-rosszban, ahogy mondani szokták.

2013. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos itthon van olyan szakmája, ami kint semmit nem ér. Tehát a 3 diplomájával mehetne mosogatni, oké megértem hogy nem ez a vágya. Nemcsak az anyagiak miatt egyébként. Barátok? Az összes a létminimumon él, emiatt a 90 %-ka depressziós, Család úgyszintén...
2013. szept. 1. 10:02
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

igaz nincs férjem meg mittudom én,csak vőlegényem de tervezzük a tovább állást. Jelenleg Olaszországban élek a családommal.

Na az maga nem volt könnyű. 16 évesen kijönni,barátokat otthagyni,és ez egy hírtelen jött ötlet volt. És most a vőlegényemmel Svédbe készülünk. Ő beszélt nekem erről. nem kellett sokat mondani. Itt olaszban volt orvosom,stb. jelenleg nincs elvették a papíromat,mert nincs 8000 EU a számlámon. Svédbe ingyen van a suli,olcsó a ház,a rezsi a kaja minden. Jó hideg van de hát.. vagy svéd vagy dánia még nem tudjuk de menni akarunk mert itt nincs munka. kb így. se munka se pénz...

2013. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha van annyira jó a kapcsolatotok, hogy kibírjon egy kis különlétet, akkor menj ki előre és teremtsd meg, hogy utánatok jöhessen. Vagy te élsz kétlaki éltet, ha nagyon nem akar jönni. Dolgozni sajnos muszáj. Egy fizetésből meg nem nagyon lehet megélni. Esetleg olyan országba kéne menni ahol elfogadják a diplomáját.
2013. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész ki te előre, addig a párod kereshet külföldi állást magának, és mehet utánad, ha megvan? Mármint ha neked már van állásod..

Nekem szerencsére nem kellett senkit sem győzködnöm, mert egyedül mentem ki. :)

2013. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem fogadnák el sehol. Igen, erről már beszéltünk,hogy esetleg én mennék ki dolgozni, csak amíg kicsi a gyerek nem hagyom itt. Ezért akartam együtt kimenni. Legszívesebben Ausztráliába mennék. :))
2013. szept. 1. 10:17
 9/20 anonim ***** válasza:
mivel foglalkozik a férjed? hogy egyáltalán sehol se fogadják el?
2013. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Pedagógus egyébként.
2013. szept. 1. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!