Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, fogadjam be az...

Mit tegyek, fogadjam be az öcsémet, vagy mondjam neki, hogy nem jöhet hozzánk?

Figyelt kérdés

Az öcsém,22 éves,én 26 a bátyja vagyok!

A szüleim el akarják küldeni otthonról,mert nem dolgozik (vidéken élnek),anyu most lett munkanélküli,apám gyárban dolgozik,nem valami sokat kap....

párom azt mondja,hogy ha ideengedem,ő elmegy....

ezt kicsit jogtalannak érzem,a lakás az enyém,és a saját testvéremről van szó

nincsenek rokonok,nagyszülő csak egy él,ő meg idősek otthonában......

Választás elé állított a párom,rossz ember lennék,ha szépen,csendben megbeszélném vele,hogy bár szeretem,de mégis csak a testvéremről van szó,ha elmegy megértem,de miatta nem fogom elzavarni a testvéremet,akkor inkább menjen el...


2013. aug. 29. 21:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleim el akarják küldeni otthonról,mert nem dolgozik"


Azért akarják elküldeni, mert nincs munkalehetőség, vagy a tesód nem akar dolgozni?

2013. aug. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, de nagyon hülye csajt foghattál ki magadnak. Hogy bírtad te eddig vele? :)

Értem én, hogy aggasztó dolog olyan embert befogadni, akinek nincs keresete... de akkor is a te testvéred!!! Jól írták előttem, testvéred egy van, nőd még lehet sok.

Párod nem megértő és baromi önző! Neki miért fáj ez, nem az ő testvére van gondban basszus! Én elküldeném a búsba a csajt, már a hozzáállása miatt is.

Istenem, nálunk ez nem volna kérdés, hogy befogadjuk-e. :)

Amúgy lány vagyok és együtt élek a párommal és nekem van egy bátyám, páromnak nincs testvére. Párom a szüleimet is befogadná ha úgy adódna...

2013. aug. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne ítéld el azonnal a barátnődet. Igaz, hogy nem az övé a lakás, de gondolj bele: az öcsédet nem véletlen akarják kirakni otthonról, gyakorlatilag eltartásra szorul felnőtt létére, és ha otthon lakva nem talált munkát, akkor mi a garancia, hogy nem marad a nyakatokon? Egy pár+1 ember sose jó párosítás, főleg, ha nem együtt kezdték az együttélést. Mérlegelj: ha a szüleid helyett te vállalod a tesód eltartását, akkor vedd oda, de szerintem egy alapvetően jó kapcsolatban egy beszélgetést megér, hogy miért ellenzi a barátnőd. Elvégre később neki is adódhat olyan helyzet, hogy átmenetileg be kellene fogadni egy rokonát, akkor is ajtót mutatna? Azt kellene kideríteni, hogy alapvetően elutasító az ilyen helyzetekben önzőség, segítőkészség hiánya miatt, vagy racionális érvei vannak (ti is nehezen éltek meg pl, ő nem másra akar keresni, ha magára se jut pénze..., az öcséd léhűtő, ezért nem tűrik meg a szüleitek tovább ...ilyenekre gondolok)
2013. aug. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
De a szülők miért akarják kitenni otthonról a saját gyereküket ? Bennük kevesebb a tolerancia, mint a barátnődben ?
2013. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
29%
Testvéremet segíteném. Páromnak, ha nem tetszene, mehetne amerre lát..
2013. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%

1. Ha a szülök IS elküldik a testvéredet (aki a SAJÁT gyerekük), akkor ott igencsak komoly gond lehet a testvéred hozzáállásával.


2. EGy PÁRkapcsolatba nem fér bele, hogy egy (feltelhetöen kicsi) lakásban egy harmadik is éljen velük.


3. mit csinálsz, ha az öcséd beköltözik hozzád, és attól kezdve se nem keres munkát, se nem csinál otthon sem semmit, te meg eltarthatod és többé ki sem tudod tenni?!?!? Mert erre elég nagy az esély.


4. A barátnöd hozzáállása igencsak érthetö, ha odaköltözik a testvéred, akkor úgyis tönkremegy kettötök kapcsolata, akkor már jobban já, ha MOST hagy ott benneteket.


5. Az egyetlen kompromisszum, ami szerintem elfogadható lenne, ha ELÖRE tisztáznátok, hogy max. 3 hónapra kültözhet be hozzátok, amig munkát talál, utána meg elköltözik.

2013. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

Számomra is gyanús, hogy a szüleid ki akarják tenni a szűrét. Valószínűleg nem töri magát munkakeresés ügyben, mert ha látnák rajta az igyekezetet, valószínűtlennek tartom, hogy elküldenék.

Azok a válaszolók is érdekesek, akik azzal érvelnek, hogy ezer barátnőt találhat magának az ember, testvért viszont nem. Én speciel nem azért vagyok valakivel, hogy csak legyen mellettem egy személy, hanem azért mert feltehetően szoros érzelmi szálak fűznek hozzá. Ha ilyen könnyen lecserélnél valakit, akkor nem is érdemled meg, hogy melletted álljon a bajban.

A kérdés az, hogy kivel szeretnél az életed végéig élni. A pároddal vagy az öcséddel?

2013. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
néha volt hogy elment kőműves mellé nyáron dolgozni,mint segédmunkás,akkor oda is adta minden pénzét,amit keresett a szüleinknek,de egyszerűen nem lehet ott vidéken munkát találni,én tudom,mert laktam velük,én sem találtam.....
2013. aug. 30. 12:44
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

És akkor már az a megoldás, hogy a szülők tegyék ki otthonról, majd csak befogadja valaki ?

A szüleidet miért nem ítéled el ezért ?

2013. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
16%

Ilyen barátnővel képzeled el a jövődet?

Nem gondolnám, hogy jó döntés lenne, ha ezért otthagy akkor annyit is ér.

2013. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!