Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki?

Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Rövidem a történetem:


A barátommal 3hónapja vagyunk együtt össze is költöztünk,mindketten dolgozunk.Ő költözött hozzám elég messziről...

Igazából nem szerettem volna kapcsolatot mikor összejöttünk,mert a múlt erősen élt bennem...Közös szimpátia rögtön megvolt,de valami hiányzott gondoltam majd változni fog.Hát nem változott...szeretek vele lenni jó vele minden,mindent megtesz értem,de valami hiányzik....2hete volt egy nagyobb vitánk ,úgy volt,h elköltözik végleg...Végül maradt,de haza kellet mennie és míg nem volt itthon átgondoltam a dolgokat és arra jutottam,h legyen vége.

Még otthon volt majdnem sírva hívott fel,csak én vagyok már neki a családjára nem számíthat.Nagyon nem egyszerű az élete előző barátnői mindig átverték,családját inkább nem is említem....

1hete jött haza ,mint akit kicseréltek,végre érezteti,h szeret még odaadóbb.Erre én?????Ég a bőr a képemről,h én így érzek iránta.Hazudni nem szeretnék neki,sajnálatból még rosszabb együtt maradni vele.


Szerintetek,h mondjam el neki,h ne nagyon törjön össze bár biztos megfogja viselni....


2013. aug. 22. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Miért jutottál arra,hogy vége?
2013. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél őszinte. Biztos, hogy rossz lesz neki, de így könnyebb is.
2013. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rájöttem,h nem szeretem....csak vele lenni szeretek :(

Elég hülye helyzet,bár inkább most bukjon ki belőlem mint évek múltán :(

2013. aug. 22. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ott eltoltad akkor, hogy engedted neki a hozzád való költözést. Ezzel nagyon megerősítetted a kapcsolatotokat. :/ Ha mindenképp szakítani akarsz, ez már semmiképp nem fog menni kíméletesen. Együtt élni valakivel, az nagyon komoly! Pláne ilyen hamar. Ezt nem tudod úgy csinálni, hogy ne törjön össze. :S

Egyébként értem a helyzeted, mert a srác családja meg rossz helyzete az itt is ismerős. Párom hamar elvesztette a szüleit, csak és kizárólag én vagyok neki. De szerencsére nálunk fel sem merül a szakítás. :)

2013. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zabmester ***** válasza:
100%

Átérzem a problémát, én is voltam már ilyen helyzetben. Egyet megtanultam: ha valaki szeret, akkor nem lehet úgy szakítani, hogy ne fájjon neki.

Viszont az is igaz, hogy az érzelmeknek nem tudsz parancsolni. Ha nem szereted, akkor hiába kényszeríted magad arra, hogy ez megváltozzon, nem fog megváltozni semmi. Csak te leszel egyre elviselhetetlenebb. Ráadásul ő is érezni fogja, hogy ez így nem oké.

Úgyhogy ha már biztos vagy a döntésedben, akkor ne húzd tovább az időt, mondd meg neki, de emberségesen. Na meg, ha erődből futja rá, akkor segíts neki egy kicsit (ha erre igényt tart), hogy el tudja rendezni az életét, mondjuk például lakhasson addig nálad, amíg nem talál magának új helyet.

2013. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiba volt az összeköltözés, de ezen már nem tudsz utólag változtatni, csak tanulni belőle. Ahhoz viszont friss ez a kapcsolat, hogy felelősséget vállalj más életéért és múltbéli hibáiért, és "megments" valakit attól, hogy szembenézzen a saját életével és problémáival. Sajnálatból nem lehet valakivel együtt lenni. Nem éri meg egyik félnek sem. Légy őszinte és segíts neki abban, hogy továbblépjen, ha szükséges, de maradj csak azért a kapcsoaltban, mert sír és támaszkodik rád.
2013. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az összeköltözés kicsit gyors volt,de nagy volt a távolság így egyszerűbb volt...Igen,ez a fő bajom,h még bennem is csalódni fog és még a családja is......
2013. aug. 22. 16:54
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Nem szeretnék rosszban lenni vele,ahol tudok segítek neki most is,ha szétmegyünk akkor is(ha igényt tart rá)

Holnap szerintem elmondom neki az érzéseimet,ma sokáig dolgozik....

2013. aug. 22. 16:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem tudom miként hozzam fel a témát,mert szegénykém nagyon bizonyítani akar....
2013. aug. 22. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:

És részedről már teljesen visszafordíthatatlan? Mert ha van egy kis esély, hogy még megmenthető a kapcsolat, akkor én megpróbálnám megmenteni, főleg, hogy a párod tenni akar érted. Egy esély lehet, hogy beleférne nem?

Ha meg nem akkor ültesd le és mond meg neki, hogy amíg nem volt itt tudtál gondolkozni és arra jutottál, hogy jobb lenne nektek külön.

2013. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!