Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, fogadjam be az...

Mit tegyek, fogadjam be az öcsémet, vagy mondjam neki, hogy nem jöhet hozzánk?

Figyelt kérdés

Az öcsém,22 éves,én 26 a bátyja vagyok!

A szüleim el akarják küldeni otthonról,mert nem dolgozik (vidéken élnek),anyu most lett munkanélküli,apám gyárban dolgozik,nem valami sokat kap....

párom azt mondja,hogy ha ideengedem,ő elmegy....

ezt kicsit jogtalannak érzem,a lakás az enyém,és a saját testvéremről van szó

nincsenek rokonok,nagyszülő csak egy él,ő meg idősek otthonában......

Választás elé állított a párom,rossz ember lennék,ha szépen,csendben megbeszélném vele,hogy bár szeretem,de mégis csak a testvéremről van szó,ha elmegy megértem,de miatta nem fogom elzavarni a testvéremet,akkor inkább menjen el...


2013. aug. 29. 21:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi időre fogadnád be? Miért nem akarja a párod? Én befogadnám, egyetértek veled.
2013. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

annyi időről lenne szó,amíg talál munkát

párom azért nem akarja,mert szerinte a felnőtt emberek nem a tesvérükkel élnek,azt mondja ő pl nem fog takarítani,mosni,főzni egy "idegenre" 2 éve vagyunk együtt......

2013. aug. 29. 21:46
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
A párodnak nincs családja, vagy nem gondolja, hogy a családtagok segítik és támogatják egymást?
2013. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
A párod nagyon önző. Természetes, hogy befogadod a testvéredet. Örülj, hogy még időben kiderült, hogy milyen ember a párod.
2013. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Barátnőd lehet még 1000, de ő mindig a testvéred marad.

Ha a párod ebben a helyzetben nem áll melletted, másban sem fog.

2013. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Van valami különösebb oka a párodnak? Mert ha még azért nem akarná, mert az öcséd alkoholista vagy drogfüggő, esetleg agresszív, akkor még érthető is lenne a fenntartása. De ha nincs vele semmi baj, akkor nem értem a párodat. Most komolyan azt várná hogy válassz közte és a testvéred között? Csak mert ilyenkor az ember többnyire a testvérét választja..és ha tényleg nincs más aki befogadja, akkor teljesen érthető, hogy magadhoz vennéd.
2013. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Tégy, ahogy jónak látod. Aztán az idő eldönti, hogy okos döntés volt-e. Én nem vagyok jóban a testvéremmel, ezért nálunk fel se merülne ilyesmi. Viszont nem is szorultunk sose egymás segítségére, valahogy mindig megoldottuk a saját gondunkat. De persze, ha úgy látod, hogy nem marad a nyakadon és tényleg akar dolgozni, akkor pár hónapot ki lehet bírni vele. Csak sajnos benne van, hogy évekig ott marad, szerintem a párod ettől fél. És ha egy világ lustája (nem ismerem), akkor nem ok nélkül fél.
2013. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
nagyot csalódtam benne,ha az öcsémet mégsem küldenék el,ezek után is az mondanám,hogy vége,nekem ennyi elég volt.....
2013. aug. 29. 21:50
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha a lakás a tiéd akkor szard le mint mond a barátnőd. Dirigáljon ő a saját lakásásba. Én biztos befogadnám, barátnőm lehet 100 is de testvér nem.

Meg különben is ilyen barátnő aki a bajban nem segít ki a fenének kell.

2013. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

ma 21:50!!


én is voltam már rászorulva az ő segítségére,és szó nélkül jött.......

szerintem nem szégyen,és kinek segítsen az ember,ha nem a testvérének???

párommal rendes,sosem bántotta meg

szóval nem hiszem hogy bánni fogom,de köszönöm a figyelmeztetést

2013. aug. 29. 21:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!