Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, fogadjam be az...

Mit tegyek, fogadjam be az öcsémet, vagy mondjam neki, hogy nem jöhet hozzánk?

Figyelt kérdés

Az öcsém,22 éves,én 26 a bátyja vagyok!

A szüleim el akarják küldeni otthonról,mert nem dolgozik (vidéken élnek),anyu most lett munkanélküli,apám gyárban dolgozik,nem valami sokat kap....

párom azt mondja,hogy ha ideengedem,ő elmegy....

ezt kicsit jogtalannak érzem,a lakás az enyém,és a saját testvéremről van szó

nincsenek rokonok,nagyszülő csak egy él,ő meg idősek otthonában......

Választás elé állított a párom,rossz ember lennék,ha szépen,csendben megbeszélném vele,hogy bár szeretem,de mégis csak a testvéremről van szó,ha elmegy megértem,de miatta nem fogom elzavarni a testvéremet,akkor inkább menjen el...


2013. aug. 29. 21:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
Ha az öcséd normális, és nem gondolod, hogy visszaélne a helyzettel, akkor nem kérdés. És ha nekem a párom ilyet mondana, akkor repülne azonnal, függetlenül attól, hogy az öcsém (ha lenne :) ) odaköltözik-e hozzám vagy sem. Szerintem tök rendes dolog tőled, hogy segíteni akarsz az öcsédnek, én ismeretlenül is értékelem.
2013. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

"azt mondja ő pl nem fog takarítani,mosni,főzni egy "idegenre"

Ebben speciel igaza van. Beszéljétek meg, hogy te is, ,eg az öcséd is kiveszitek a részeteket a házimunkából, illetve miután talpraállta a tesód, visszafizeti az anyagi segítséget, mert szép dolog a szerelem, meg minden, de ha a barátnőd fizeti a fele rezsit, plusz még takarít is utánatok, akkor érthető, hogy húzza a száját. Ne duzzogjatok, kommunikáljatok.

2013. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes, hogy mindenki le lett szavazva, aki azt javasolta, hogy fogadd be a tesódat.
2013. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%
A kérdésből azt veszem ki, hogy te sem nagyon végzel házimunkát, és azt tényleg ne várd, hogy a párod fog mindent csinálni 3 személyre. Van valamilyen végzettségi öcsédnek? Mit csinált 18 éves kora óta?
2013. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
51%
Két kisfiam van. Remélem, felnőttként egymás mellett állnak majd.
2013. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindenki le lett szavazva, aki azt javasolta, hogy fogadd be a tesódat.


ez nekem is feltűnt,a 81%-os lett egyedül 100%-os,akinek meg én nem értettem egyet a válaszával,ezért le is pontoztam.....én sem értem,én az ő kivételével mindegyik választ fel pontoztam...őt sem rosszindulatból le,csak nem értettem egyet vele....

2013. aug. 29. 23:10
 17/31 A kérdező kommentje:

ma 22:30


Nálunk a házimunka közös!

Szó sem volt arról,hogy az öcsém semmit sem fog csinálni.....

2013. aug. 29. 23:13
 18/31 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, itt nincs kérdés: jó fej vagy, a párod ellenszenves. :) És még titokban le is pontozza a válaszadókat, nagyon rafinált. :)

Szóval a párodat dobd, tesódat meg fogadd be - de szabj neki határidőt, ne ragadjon le nálad örökre. :)

2013. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

veszekedtünk egy sort ezen az egészen.....

szerinte sokan úgy reagálnának mint ő,mert azt mondja,rendes a testvérem,nem az a baj,de megszokta h ketten élünk,van egy kis házrész,egy külön lakrész nem egy házban élne velünk,csak a konyha lenne közös,meg a fürdő,wc van ott,de a zuhanyzó rész pénz hiányában nincs kész még.....

2013. aug. 30. 00:45
 20/31 anonim ***** válasza:
80%
Én is megszoktam, hogy a partneremmel kettesben élünk. Ettől függetlenül, ha az öccsének segítségre lenne szüksége, támogatnám, hogy segítsük, ahogy tudjuk. Korábban egy haverja is itt lakott nálunk pár hónapig, miután elvált a feleségétől. Kellett neki némi lelki vigasz meg társaság, úgyhogy miért ne segítettünk volna neki? Azt gondolom, hogy ez a minimum, amit az ember megtesz azokért, akiket szeret.
2013. aug. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!