Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Anyosomekkal lakunk egy udvarban, 2 kulonbozo hazban. Mar az evek alatt megszoktam, hogy gyakorlatilag semmi maganeletunk nincs. 5 m forintot hoztam a hazassagba, amibol letoesztettuk ferjem adossagat anyosomek fele (megelolegeztek neki a tandijat, az autot) tehat 3 m erre ment el, 2 m maradt, abbol felujitottuk a hazat, kifestettuk, stb. Nem akartuk itt hagyni oket mert idosek, ezert itt maradtunk. Nincsenek anyagi gondjaik, engem pedig alapbol meglepett, hogy a szuloknek mindent vissza kell fizetni. 6 eve elunk itt, 4 eve kezdodtek a problemak, van egy 2 eves gyerekunk, ma tudtam meg, hogy nem varnak vissza a munkahelyemre, nagyon jo fizetesem volt, es anyosomek is bejelentettek, hogy eladjak a fejunk folul a hazat. Ferjem koti az ebet a karohoz, hogy mivel az o neven van, ezert nem megyunk sehova nyilvan.. A hirdetes valos, engem meg a siras kerulget mert mindig mindenben segitettunk, nem mondtunk nemet.. Ha meg nem is adjak el, en ezek es egyeb mas huzasaik miatt nem akarok itt maradni. Ferjem csak akkor hajlando koltozni, ha sajat hazat tudunk venni, az pedig nem mostanaban lesz.. A honapban lejar a GYED, gondolkoztam, hogy neznem kellene alberletet, es elmenni a kislannyal, mert a ferjem nem akar jonni..? Vagy turjek tovabb??
2013. aug. 29. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Tegyétek őket öregotthonba, így mindenki boldog. Kivéve a szülőket de hát az meg kit érdekel?
2013. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, de ha a ház a férjed nevén van akkor mindegy milyen valós a hirdetés. Ha ő nem írja alá a szerződést, anyósodék maximum a saját nevükön lévő házrészt adhatják el, de nem valószínű hogy ilyen feltételekkel bárki megvenné.


A férjednek pedig elsősorban rád és a gyerekre kellene gondolni. Mi az hogy nem költözik el addig? Inkább menjen rá a házassága? Ha tényleg komolyan gondolod a költözést, akkor mondd el a férjednek is, hogy ezt nem bírod/tűröd tovább, kéred a 2 milliódat amit a házba tettél és elmész a gyerekkel. Ha szeret és a családja a legfontosabb úgyis veled megy. Annak nincs értelme hogy a gyerek ilyen környezetben nőjön fel, vagy te rámenj idegileg.

2013. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak nem ertem, ez miert csinaljak, semmi rosszat nem tettunk. Ferjem kozolte most, hogy a gyereket nem vihetem sehova de en menjek ha akarok. Oregek otthonaba meg nem mennek...
2013. aug. 29. 20:37
 4/15 anonim ***** válasza:

"Ferjem kozolte most, hogy a gyereket nem vihetem sehova de en menjek ha akarok. "

Ez azért nem úgy van, nem ö dönti el, hogy a gyereket vieheted-e.

2013. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod igazolni hogy a te 2 millió benne van a ház felújításba akkor azt vissza követelheted. Hosszú per lesz belőle, de addig sem tudják eladni a házat. Egyébként én csak azért is ott maradnék, nem adnám meg a lehetőséget hogy könnyebb legyen nekik. Viszont bezárnám az ajtót.. Vagyis nem járnék át hozzájuk, nem segíteném őket, nem kommunikálnék velük. Úgy viselkednék mint egy lakótelepi szomszéddal.

Jó napot- Viszlát.. ennyi

2013. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En nem mennék sehova, mivel a pénzem is benne van, ha kifizetnek,akkor mennék csak el. A férjed is átgondolhatná a szavait, hogy miket ejt ki a száján.

Végeredményben ezért nem lenne szabad közösködni.

Es mit mondanak miért akarjàk eladni a házatokat, ami a férjed nevén van, nélküle semmit sem tudnak kezdeni.

2013. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazolni sajnos, o intezte. Van ertelme annak, ha hetvegen higgadtan leulok vele beszelni?
2013. aug. 29. 20:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Koszonom egyebkent, zold kezekkel halaltam!
2013. aug. 29. 20:47
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Magyarán le lettél rángatva...ezek amúgy romák? Csak mert ismerős a stílusuk...
2013. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5 millióval lenyultak fenyegesd meg öket hogy azt kéred vissza nem is értem mért fizettél a saját pénzedből enyit a párod adoságára, pláne családi adóságra.

Amúgy meg ha a férjedé a ház vagy van tulajdonjoga nem adhatják el nélküle.

Keményits be ne hagyd magad.

2013. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!