Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ebben a helyzetben?

Mit tennetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A parom es anyukam osszevesztek,mert a parom csunyan megbantotta edesanyamat,tenyleg nagyon rondan viselkedett.

En igyekeztem kivul maradni az egesz veszekedesen,mert az utobbi idoben nekem is volt tobb vitam a parommal,es nem akartam meg tobb stresszt magamnak ,mert terhes vagyok es feltem a babat.

Persze azert elmondtam a velemenyem,elmondtam,hogy anya ezt nem erdemelte stb...

Amugy is rossz nekem ez az egesz,de este anya meg ratett egy lapattal.Elkezdett ugymond zsarolni,addig csurte csavarta a dolgokat,hogy az jottvle belole,hogy az,hogy en egyutt maradtam a parommal olyan,mintha en is ugy gondolnam a dolgokat mint o,meg jott azzal,hogy o ma is ongyilkos akart lenni,meg hogy o ugyis beteg (tudtommal semmi baja nincs) es hamarosan meghal es stb,stb.

O kozolte,hogy hozzank soha tobbet nem jon.En ezt elfogadtam,sot,biztositottam arrol,hogy en szeretnem tartani vele es apuval a kapcsolatot,es meg fogom talalni a modjat,hogy a leheto leggyakrabvan lassuk egymast,termeszetesen ebbe a kicsi is beletartozik.

Felhoztam rengeteg fele lehetoseget,de neki semmi nem jo.

O csak azt tudna elkepzelni,hogy en hagyjam el a paromat,es eljekegyedul vagy veluk.

Teny,hogy sokat koszonhetek nekik es en NAGYON szeretem a szuleimet,de a paromat is,es barmilyen csunyan viselkedett,en nem ertem,hogy nekem miert kell valasztanom.

Amiota itt vagyok-nem mertem anyat egyedul hagyni,mert apa ejszakas-az amugy is rossz idegallapotom csak meg rosszabb lett,mert vagy a fejemhez vagja,hogy en nem allok ki erte,vagy mindenfele hulyeseget talal ki (pl. ezt ,hogy o beteg,vagy hogy a parom biztos mondott nekem rola valami hazugsagot,es en ezt elhittem es ezert megromlott a kapcsolatunk),vagy szimplan sir,hangosan sohajtozik,esetleg levegonek nez es ugy kezel,mint valami leprast.Az elmult kb. 6 oraban mat mindre volt pelda.

En elhiszem,hogy rossz neki es nagyon sajnalom,nekem is rossz,en is sirok egesz nap,de most ha zsarol,eleri,hogy egesz nap miatta aggodjak es lelkiismeret furdalasom legyen,akkor jobb lesz neki?

Mit tennetek ebben a helyzetben?


25/N


2013. aug. 20. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy játszma. Nem szabad belemenned.

Képviseld konzekvensen azt, hogy őt is szereted és a párodat sem vagy hajlandó otthagyni. Előbb-utóbb látja, hogy nem vagy benne a játszmában, és abbahagyja. Légy vele addig nagyon kedves, és törődj vele.

2013. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kíváncsi lennék mit mondott v tett a párod, ami így kiborította anyukád, hogy azt kívánja a lányának, inkább egyedül nevelje fel a gyerekét. A leírtak alapján anyud amúgy is eléggé padlón van, ezért érzékenyebben reagál. Amúgy miért mondod rögtön h ilyen hülyeségeket talál ki h beteg? Honnan tudod, h nem az, csak nem akart téged terhelni vele? Leht h jót tenne nektek egy mélyebb beszélgetés.
2013. aug. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt,hogy nem beteg,szerencsere biztosan tudom,mert 1,5 evvel ezelottig veluk eltem,es azota is minden delutant egyutt toltunk,es hal' Istennek latom,hogy egeszseges.Egyebkent meg ez gyerekkorom ota igy vol,hogy ha nem azt csinaltam,amit szerinte kellett volna,akkor ezzel zsarolt,hogy o beteg...Mar oviskent is.Utana volt,hogy egesz nap sirtam,mert azt hittem,hogy meg fog halni.Vegul mindig megtortem es bocsanatot kertem.

Tudom,hogy rengeteget koszonhetek a szuleimnek es imadnak engem,ez kolcsonos,de anyu mindig is olyan volt,hogy csak akkor tudtam vele normalis,jo viszonyban lenni,ha azt mondtam,csinaltam es gondoltam amit o jonak latott.Pl. ha o osszeveszett apaval,akkor elkezdett nekem panaszkodni ra.Ha nem reagaltam semmit,akkor kikenyszeritette,hogy mondjak velemenyt.Ha az oszinte velemenyem az volt,hogy apanak van igaza,na akkor en voltam a legnagyobb szemet.Ha barmirol csak beszelgettunk,legyen az akar gyerekneveles,politika,a szomszed kutyaja,ha nem gondoltamvalamit ugynugy,ahogy o,azt mar nem toleralta altalaban.

Velem kicsi korom ota ezt csinalta,a tesommal nem,mert o mar gyerekkent is eros egyeniseg volt,es valoszinuleg anya is megerezte,hogy rajta nem tud uralkodni.

Mert en tenyleg imadom az anyamat,es egy nagyon jo ember,segitokesz,baratsagos,megbizhato,de alapvetoen akkor erzijol magat,ha mindenkit iranyithat maga korul.Apaval is ezt csinalja,sot,az anyai nagymamammal is.

Es ha nem az van,amit o akar,akkor beveti naluk is a lelki terrort.

Teny,hogy a parom nagyon csunyan viselkedett,es haragszom is ra ezert,mert anya nem ezt erdemelte,de egyszeruen nem akarok most ebben a dologban ugy reszt venni,ahogy anya varna...

Egyszeruen nem tudom mar,hogy mit tegyek,szivem szerint elmennek a vilag masik vegere,annyira elegem van mar ebbol a cirkuszbol,es feltem a picit is :-(

2013. aug. 21. 06:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!