Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen helyzetb...

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Már nagyon nehezen bírom.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy édesanyám átmenetileg (3 van hónap) itt van nálunk.

Én jelenleg nem dolgozom,csak nagyon minimális jövedelmem van pl. fordításokból,tehát a párom keresetéből élünk.

Mikor anya idejött,úgy állapodtak meg a férjemmel,hogy -mivel anya dolgozik,van jövedelme- ő fizeti a rezsit,a párom pedig a többi költséget pl. kaja,egyéb háztartási szükségletek,lakás törlesztő stb. állja.

Most eljött az a pont,hogy egyikőjüknek sincs igazán pénze,a párom mondta is,hogy ő nem tud bevásárolni jövő hétre,vegye meg most anya azt a néhány dolgot,ami kell.

Ezzel az a gond,hogy anya most nekem panaszkodik,hogy nem ez volt megbeszélve,és hogy ő adott annyit,amennyiben megegyeztek,és ő nem hiszi,hogy ő tartozik meg stb.

Annyira utálom ezt a helyzetet,nem is értem,hogy miért így kellett megbeszélni,miért nem úgy,hogy anya kifizeti a rezsi harmadát meg a bevásárlás harmadát,az úgy sokkal tisztább lett volna,senki nem érezné úgy,hogy ő ad többet...

És akkor most én hallgathatom mindkét féltől a panaszáradatot.

Ráadásul ha ez még nem lenne elég,anya elpanaszolja majd mindezt a nagymamámnak is,aki már előre tudom,hogy fel fog hívni,hogy szegény anyával miért kell ezt csinálni meg stb...

Ami a legjobban idegesít az egészben,hogy anya is képtelen arra,hogy normálisan szemtől-szembe leüljön a párommal,és neki mondja el a dolgokat,hanem csak nekem tud panaszkodni,és ha én próbálok beszélni a férjemmel,akkor annak az lesz a vége,hogy mi veszünk össze.

Nem értem,hogy két felnőtt ember ezt miért nem tudja egymás között lerendezni...

Elegem van már ebből az egész szituációból,terhes vagyok ráadásul és nagyon nincs szükségem az állandó stresszre,és arra,hogy ha az egyiknek adok igazat,akkor a másik duzzog rám,vagy fordítva...

Ti mit tennétek?


2013. júl. 19. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le őket és beszéljék meg.
2013. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Elég kezdezleges probléma. Osszátok ki megfelelően a kiadásokat, anyud sem szólna akkor semmit.
2013. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Oh, azért abba bele gondoltál, hogy ha gyereknélkül 3 felnött 2 keresetböl nem tud megélni akkor mi lesz ha itt lesz a gyerek és 2 felnött+1 gyerek egyetlen kerestre lesz rászolrulva?


Szerintem ebben az esetben csak te vagy a hibás. Van 2 kereset ami nem elég 3 felnött eltartására, akkor talán a 3-ik félnek is kellene dolgoznia.

Persze hogy neked panaszkodik mindegyik mert neked szolnak a panaszok, te vagy a kitartott mindkét részröl. Mindkét keresö bele tesz a háztartásba pénzt és már mindegyiknek nyüg vagy a nyakán.

A baj ha megszületik a baba akkor elképzelhetö hogy a sok sok költség, probléma, nehézség alatt egyszerüen mindkét fél elhagy téged.

2013. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem legyél rámenősebb mindezt mondd el mind anyukádnak mind a párodnak és tényleg üljetek le mind a hárman megbeszélni. Bár úgy veszem észre hogy nem akarják dE tényleg keményen mondd meg nekik mert erre szükség van, mondd hogy nem leszel a közvetítő meg ilyenek. "Nem értem,hogy két felnőtt ember ezt miért nem tudja egymás között lerendezni... " sajnos én sem ez nem vall civilizált emberre.
2013. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Velem a párom meg az apja csinálta egy ideig ezt. Postagalambnak nézhettek vagy nemtom. Aztán meguntam és megmondtam, hogy beszéljék ezt meg egymással és elmentem otthonról vagy ha épp olyan dolgom volt amit nm hagyhattam ott akkor elmondtam 3x, h ez van ne velem, hanem a fiával beszélje meg én nem értek ehhez, rádió felhangosít aztán itt-be ott ki, kész. Azóta elbeszélik egymással. És vita sincs. Próbáld meg.

24/N

2013. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszönöm a szidalmazó,hasznos hozzászólásodat,főleg,hogy abszolút nem látsz a dolgok mögé.

Akkor elmondanám,hogy miért nem dolgozom:

a párom előző kapcsolatából született kislánya beteg,és valakinek ápolnia kell,és én vagyok az a valaki.Ennyit erről.

Az meg,hogy nem tudunk megélni 2 keresetből,és mi lesz,ha jön a baba,ennek meg mindössze annyi az oka,hogy most volt egy ALKALMI,nagyobb kiadás,de ez nem rendszeres,EGYSZERI dologról volt szó.Amúgy nagyon normálisan meg tudunk élni.

Köszönöm az építő jellegű,cinikus választ,aminek a kérdéshez nem túl sok köze volt.

2013. júl. 19. 13:12
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat,azóta már írtak mások is,a válasz nem az utolsónak szólt,hanem annak a jóindulatú hozzászólónak,aki szerint ha elmennék dolgozni,akkor nem lenne ez.

A többieknek köszönöm a választ.

2013. júl. 19. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben: az anyámmal beszélnèm meg hogy mi lenne ha hiszti nélkül bevásárolna már csak azért is mert az anyám, és ennyi belefèr a segítségbe hamár nálam lakik attól függetlenül hogy fizeti a rezsit.ha külön élnèk anyámtol de n tudnèk bevásárolni akkor is segitene...
2013. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mondmeg mindketöjüknek: GYERTEK ,BESZÈLNÜNK KELL te elmondod amit szeretnèl utána mond hogy beszèljèk te meg elmèsz valamelyik szobába
2013. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!